Express-Miejski.pl

Święto Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

Święto Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przez dwa dni w ramach Święta Tulipanów na całym kompleksie pałacowo-parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim odbywały się prezentacje, konferencje i koncerty.

W tym roku Święto Tulipanów zbiegło się ze 150. rocznicą zakończenia budowy Pałacu Marianny Orańskiej. Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów spławikowych o Puchar Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego na stawie „Borzęckim”. Następnie w Czerwonym Kościółku miała miejsce konferencja popularno-naukowa pn. „Pałac kamieniecki-architektura, sztuka, historia” dla mieszkańców, turystów i gości, a wcześniej dla przedstawicieli mediów zorganizowano konferencję dotyczącą projektu pn. „Nowa jakość zwiedzania w romantycznym zespole pałacowo-parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim”

W tym samym czasie na Błoniach im. Marianny Orańskiej odbył się konkurs kulinarny pn. „Ciasteczko Marianny Orańskiej”, w którym udział wzięły sołectwa oraz organizacje z gminy. Część artystyczną dla dzieci rozpoczął występ „Kosmokwaków”, a tuż po nim odbyły się pokazy taneczne grupy GCK Kamieniec Ząbkowicki. Następnie scenę opanował zespół młodzieżowy „Flow Up”, a dwie godziny później wystąpiła gwiazda wieczoru zespół „Milano”. Zakończeniem sobotniego wieczoru był festyn taneczny z zespołem „Bratki”. 

W niedzielę w Pałacu Marianny Orańskiej otwarto wystawy: „Stroje Marianny Orańskiej” oraz „Życie i działalność Marianny Orańskiej”. O godz. 15 rozpoczął się koncert pt. „Serenady zachodzącego słońca” w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz kwartetu smyczkowego L'Opera Opery Wrocławskiej. Plenerowy koncert był artystyczną formą uczczenia jubileuszu 150-lecia zakończenia budowy pałacu. Zdjęcia z koncertu można obejrzeć TUTAJ [KLIK].

Na Błoniach dzieci mogły poskakać na dmuchanych zamkach. Były też dostępne karuzele oraz samochodziki. Zebrana pod sceną publiczność podziwiała z bliska pokaz tańca break dance z udziałem mistrzów Polski BWA Breakers. Następnie odbył się muzyczno-poetycki koncert „U studni”, a tuż po nim wystąpił zespół „Wiolinek”. Na zakończenie weekendu pełnego atrakcji na scenie zagrał zespół dla młodzieży „Grupa Wsparcia”. 

Przez dwa dni na terenie kompleksu pałacowo-parkowego znajdowały się stoiska handlowe wystawców kwiatów, roślin oraz produktów regionalnych, u których można było zakupić sadzonki roślin, chleb na zakwasie, regionalne piwo, bakalie i słodkości, a nawet porcelanę.

em24.pl

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Święto Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

  2022-05-09 14:11:57

  gość: ~Gość

  Od miejsca, które staje się miastem jednak wymaga się i oczekuje więcej. Ten sam problem co roku - nagłośnienie. Nie wydaje mi się aby państwo zza konsoli ogarniali na tyle temat aby zapamiętać koncert jako chociaż dobry. A może to wina sprzętu? Przecież z pustego to i Salomon nie naleje. Może za rok będzie ciekawiej? Trzymam kciuki!

 • 2022-05-09 14:33:30

  gość: ~Pan burmistrz

  Nie polecam gastro punktów w takich miejscach smród, brud i ceny z doopy. Za kawałek gumowego mięsa 25zl? Nawet mój pies tego nie chciał jeść.

 • 2022-05-09 15:35:46

  gość: ~as

  @~Pan burmistrz
  To prawda,ceny niestety kosmiczne.

 • 2022-05-09 16:50:25

  gość: ~koksiu

  @~Pan burmistrz
  Nie sr.. koksem, psa nie masz i byłeś krótko.

 • 2022-05-09 18:00:57

  gość: ~Dodam jeszcze

  @~Pan burmistrz
  Parę lat już nie jadam pizzy z tej "jadłodajni" w Bardzie, za każdym razem miałem sraczkę. I dalej tak jest bo słyszałem od znajomej jak jej cała rodzina spędziła dzień w kiblu po wyżerce..

 • 2022-05-09 19:23:51

  gość: ~PK75

  Niby miasto a festyn typowo wiejski.

 • 2022-05-09 19:38:30

  gość: ~ciekawe

  Super impreza. Do zobaczenia za rok. Proponuję jeszcze większą promocję zamku, napewno zwróci się, już teraz jest czym pochwalić się. Pozdrawiam. Jak się komuś nie ponad to trzeba było iść do domu i tyle.

 • 2022-05-09 20:22:21

  gość: ~Mieszkaniec

  Co ma wspólnego tulipan z Kamieńcem? Nic. Denny produkt turystyczny. Zresztą widać po frekwencji. Totalne dno. Lepszy byłby narcyz.

 • 2022-05-10 18:47:17

  gość: ~HWD

  ostatnio dodany post

  Jaki ,,burek" takie święto;)

REKLAMA