Express-Miejski.pl

Koncert „Serenady zachodzącego słońca" w ramach II Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej

Koncert „Serenady zachodzącego słońca" w ramach II Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ramach Święta Tulipanów w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się II Festiwal Muzyczny im. Marianny Orańskiej, który uświetnił 150-lecie zakończenia budowy pałacu.

Dokładnie 150 lat temu zakończyła się budowa Pałacu Marianny Orańskiej. Dzieło architektów i budowniczych, ale przede wszystkim samej Księżnej Marianny, która była fundatorką i kreatorką tego niezwykłego miejsca stało się absolutnie wyjątkowym miejscem na mapie Europy.

Współcześnie Pałac Marianny Orańskiej jest jednym z pięciu największych w Polsce obiektów pałacowych Wiatry historii sprawiły, że pałac i park uległy degradacji. Od 2012 roku samorząd gminy Kamieniec Ząbkowicki przywraca całe założenia pałacowo-parkowe do stanu, jaki wymarzyła i stworzyła Marianna.

- Popołudniowy plenerowy koncert „Serenady zachodzącego słońca” był artystyczną formą uczczenia jubileuszu. Prof. Piotr Rojek oraz maestro Bassem Akiki wraz z dwoma instrumentalnymi formacjami – Akademicką Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej we Wrocławiu i kwartet smyczkowy L’Opera Opery Wrocławskiej, zaprezentowali kompozycje, które przeniosły nas w świat piękna, jakim z pewnością pragnęła dzielić się założycielka architektonicznego i krajobrazowego skarbu w Kamieńcu Ząbkowickim. [...] Bardzo dziękuję wielu osobom, które zaangażowały się w moc wydarzeń i spotkań, jakie odbyły się wczoraj i dzisiaj w Kamieńcu Ząbkowickim. Kamieniec Ząbkowicki coraz bardziej tchnie pozytywnymi energiami dzięki mieszkańcom i gościom. Cieszę się niezmiernie, że kultura staje się coraz ważniejszym elementem naszego planu na rozwój - podsumował burmistrz Marcin Czerniec.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Koncert „Serenady zachodzącego słońca" w ramach II Festiwalu Muzycznego im. Marianny Orańskiej

    2022-05-10 20:55:05

    gość: ~xxy

    ostatnio dodany post

    super było w Kamieńcu Ząbkowicki szkoda że w Bardzie nic się nie dzieje tylko ścieżki rowerowe a nie myśli się o seniorach też by popatrzyli na coś wesołego czas pomyśleć o tym szanowna rado i burmistrzu

REKLAMA