Express-Miejski.pl

Inauguracyjne otwarcie windy w Ziębickim Centrum Kultury [foto]

Inauguracyjne otwarcie windy w Ziębickim Centrum Kultury fot.: emagda / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 stycznia w Ziębickim Centrum Kultury odbyło się na inauguracyjne otwarcie windy oraz prezentacja nowego logotypu Biblioteki Publicznej w Ziębicach.

Gości przywitał Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury, który słowem wstępu opowiedział kilka zdań o realizowanym projekcie, dzięki któremu budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez modernizację podjazdu oraz budowę windy. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia. Przecięcia wstęgi dokonał Antoni Chołodniak - podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach wraz z Mariuszem Szpilarewiczem, burmistrzem Ziębic.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom pozyskanym przez Ziębickie Centrum Kultury w programie pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2, Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020 o którym pisaliśmy więcej w lipcu ubiegłego roku w artykule pt. „Milion złotych dla Ziębickiego Centrum Kultury” [KLIK]

Głównym celem projektu jest wzrost czytelnictwa, a likwidacja barier architektonicznych ma sprawić, że biblioteka będzie dostępna dla każdego. Realizację zadania koordynuje Wiktor Ochał, referent ds. promocji i rozwoju w Ziębickim Centrum Kultury. Koszt budowy windy wyniósł 177 320,11 zł.

Całkowita wartość projektu to kwota  1 266 560,00 zł, w tym wkład własny ZCK która wynosi 317 351,00 zł. Termin realizacji dalszych prac remontowych ma zakończyć się do końca 2020 roku a w ramach robót przewidziane jest m.in.: modernizacja obecnej wypożyczalni (malowanie, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, doposażenie), stworzenie nowych gabinetów, sali multimedialnej, warsztatowej, konferencyjnej, wystawowej oraz sali gryteki. 

Uroczystość była też okazją, aby odsłonić i zaprezentować nowy logotyp Biblioteki Publicznej. Dokonał tego Sebastian Polak, kierownik jednostki. Autorem projektu logotypu jest studio fotograficzno-projektowe „Pozytywnie Pstryknięte”. Sygnet swoją formą nawiązuje jednocześnie do otwartej książki i otwartego laptopa, co podkreśla wykorzystanie nowej technologii w działalności Biblioteki Publicznej w Ziębicach.

emagda / em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2020-01-16 20:35:26

  gość: ~Zck

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-01-16 21:29:36

  Antoni56

  Do redakcji:
  Mam jedno pytanie do redaktora artykułu.

  W artykule nie jest ujęte moje imię i nazwisko lecz jako jeden z podopiecznych domu pomocy społecznej...
  Dlaczego?

  Nie chodzi o fakt lecz o rzetelność informacji redakcyjnej i prasowej opierając się na prawie prasowym...

 • 2020-01-17 07:08:49

  gość: ~takitam

  @Antoni56

  Antoni56 napisał/a:
  /// W artykule nie jest ujęte moje imię i nazwisko lecz jako jeden z podopiecznych domu pomocy społecznej...
  Dlaczego? ///

  To proste.
  Jesteś Pani/Pan nieistotnym elementem dekoracji podczas tzw."inauguracji" która służy głównie temu, żeby promować władze.

  Tak było od ....niemal zawsze, czyli lokalni aparatczycy (niezależnie od proweniencji politycznych) stawiali się ochoczo na wszelkiego rodzaju zakończeniu prac budowlanych i "otwierali" ukończone budowy, drogi, chodniki, osiedla itd. itp.

  Oczywiście ich udział w w/w przedsięwzięciach był znikomy, żeby nie powiedzieć ...ŻADEN, ale .... trzeba pospólstwu przedstawić sprawę jako sukces władzy i że to wicie-rozumicie ... my .. władza, to dla was, w pocie czoła ciężko "tyraliśmy".

  Tymczasem ci którzy to organizowali, załatwiali, budowali, zabezpieczali prawnie itd, itp. zazwyczaj NIGDY nie uczestniczyli w "przecinaniu wstęgi". .... No ... może w początkach komuny jacyś przedstawiciele ludu się załapywali, ale to też było na pokaz.

  Popatrzcie co się dzieje.
  Ostatnio w ZCK z wielką pompą odbyła się inauguracja .... schodów,.... tak, tak ,,,, schodów.

  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/37987,ziebickie-centrum-kultury-z-nowymi-schodami

  Tam również notable się pojawili z Panem Szpilarewiczem na czele.
  Wydarzenie to było tak doniosłe i ważne, że na łamach EM zostało odnotowane.
  Można przeczytać co wówczas napisałem o tym "wydarzeniu".

  Tak jak pisałem, niedługo wymiana żarówki w kiblu będzie uważana za "doniosłe wydarzenie" które to koniecznie trzeba pokazać i przeciąć wstęgę.

  Pomijam fakt, że ta winda w tej bibliotece będzie tak przydatna jak świni siodło.

  Przecież zamiast budować drogą jak cholera windę, można było (i moim zdaniem trzeba było) przenieść bibliotekę do jakiegoś parterowego budynku i .... po sprawie.

  Przy tym wszystkim nie mam absolutnie nic do Pana Szpilarewicza.
  Nie znam człowieka.
  Każdy polityk promuje się jak może i nie mam tego za złe (taka robota), ale kiedyś, za tzw. komuny ... promowali się otwierając osiedla, szkoły, zakłady pracy i wyglądało to powiedzmy że poważnie.
  Natomiast huczne lub (jak kto woli) uroczyste przecinanie wstęgi od windy czy schodów .... no naprawdę wygląda to ŻAŁOŚNIE i śmiesznie.

  Natomiast gdyby widać było, że Pan Szpilarewicz et consortes,chodzą, załatwiają, starają się, pozyskują, przygotowują itd. itp. jakąś dużą inwestycję, czyli próbują ściągnąć do Ziębic kogoś kto zechciałby (za ich namową i staraniem) wybudować tu większy zakład produkcyjny lub dowolną firmę która zatrudniłaby z miejsca np. 500-1000 osób, po czym taki zakład by powstał, to wtedy sam poszedłbym z kwiatami pogratulować operatywności takiemu burmistrzowi i ludziom biorącym udział w takim przedsięwzięciu.

  Tymczasem mamy ..... otwarcie schodów.
  Tak że ... z niecierpliwością czekam na inaugurację nowych zasłonek w świetlicy szkolnej.

 • 2020-01-17 10:09:01

  gość: ~em24pl

  @Antoni56

  Panie Antoni, uzupełnione. Dopiero dziś otrzymaliśmy kompletną informację od organizatora. Pozdrawiamy serdecznie.

 • 2020-01-16 23:34:45

  gość: ~gostek

  Już widzę jak pensjonariusze SOS korzystają z windy i biblioteki.

 • 2020-01-16 23:38:07

  gość: ~Wyborca

  Winda i biblioteka - to jest to co Ziebicom najbardziej potrzeba. Śmiechu warte.

 • 2020-01-17 21:37:19

  gość: ~Ed

  @~Wyborca
  Pewnie, że nie. Lepiej podnieść 500+ o 200 zł, bo na piwo i chipsy już brakuje!

 • 2020-01-17 09:54:01

  gość: ~stan

  W Ziębicach kręcą kolejne odcinki "Alternatywy 4". Tylko kto reżyseruje, bo przecież nie Bareja? Na pewno nadburmistrz wiktorek! A swoją drogą p. Mariusz został windziarzem?

 • 2020-01-17 21:31:06

  gość: ~Jurek

  Nie wiem dlaczego ta winda niektórym tak przeszkadza, skoro dzięki niej ludzie starsi i niepełnosprawni będą mogli dostać się swobodnie nie tylko do biblioteki ale i do sali widowiskowej czy sali wystawowej w ZCK? Czy uważacie, że to przywilej dostępny tylko dla tych poruszających się o własnych nogach, a nie na wózkach?

 • 2020-01-17 22:14:42

  gość: ~Jaja

  @~Jurek Jurek daj spokój bo wrócisz do nauki wf

 • 2020-01-18 13:42:03

  Monia25

  ostatnio dodany post

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA