Express-Miejski.pl

Inauguracyjne otwarcie windy w Ziębickim Centrum Kultury [foto]

Inauguracyjne otwarcie windy w Ziębickim Centrum Kultury fot.: emagda / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 stycznia w Ziębickim Centrum Kultury odbyło się na inauguracyjne otwarcie windy oraz prezentacja nowego logotypu Biblioteki Publicznej w Ziębicach.

Gości przywitał Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury, który słowem wstępu opowiedział kilka zdań o realizowanym projekcie, dzięki któremu budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez modernizację podjazdu oraz budowę windy. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia. Przecięcia wstęgi dokonał Antoni Chołodniak - podopieczny Domu Pomocy Społecznej w Ziębicach wraz z Mariuszem Szpilarewiczem, burmistrzem Ziębic.

Projekt został zrealizowany dzięki środkom pozyskanym przez Ziębickie Centrum Kultury w programie pn. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2, Infrastruktura Bibliotek 2016 - 2020 o którym pisaliśmy więcej w lipcu ubiegłego roku w artykule pt. „Milion złotych dla Ziębickiego Centrum Kultury” [KLIK]

Głównym celem projektu jest wzrost czytelnictwa, a likwidacja barier architektonicznych ma sprawić, że biblioteka będzie dostępna dla każdego. Realizację zadania koordynuje Wiktor Ochał, referent ds. promocji i rozwoju w Ziębickim Centrum Kultury. Koszt budowy windy wyniósł 177 320,11 zł.

Całkowita wartość projektu to kwota  1 266 560,00 zł, w tym wkład własny ZCK która wynosi 317 351,00 zł. Termin realizacji dalszych prac remontowych ma zakończyć się do końca 2020 roku a w ramach robót przewidziane jest m.in.: modernizacja obecnej wypożyczalni (malowanie, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, doposażenie), stworzenie nowych gabinetów, sali multimedialnej, warsztatowej, konferencyjnej, wystawowej oraz sali gryteki. 

Uroczystość była też okazją, aby odsłonić i zaprezentować nowy logotyp Biblioteki Publicznej. Dokonał tego Sebastian Polak, kierownik jednostki. Autorem projektu logotypu jest studio fotograficzno-projektowe „Pozytywnie Pstryknięte”. Sygnet swoją formą nawiązuje jednocześnie do otwartej książki i otwartego laptopa, co podkreśla wykorzystanie nowej technologii w działalności Biblioteki Publicznej w Ziębicach.

emagda / em24.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • (this post was banned by administrator)

  2020-01-16 20:35:26

  gość: ~Zck

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-01-16 21:29:36

  Antoni56

  Do redakcji:
  Mam jedno pytanie do redaktora artykułu.

  W artykule nie jest ujęte moje imię i nazwisko lecz jako jeden z podopiecznych domu pomocy społecznej...
  Dlaczego?

  Nie chodzi o fakt lecz o rzetelność informacji redakcyjnej i prasowej opierając się na prawie prasowym...

 • 2020-01-17 07:08:49

  gość: ~takitam

  @Antoni56

  Antoni56 napisał/a:
  /// W artykule nie jest ujęte moje imię i nazwisko lecz jako jeden z podopiecznych domu pomocy społecznej...
  Dlaczego? ///

  To proste.
  Jesteś Pani/Pan nieistotnym elementem dekoracji podczas tzw."inauguracji" która służy głównie temu, żeby promować władze.

  Tak było od ....niemal zawsze, czyli lokalni aparatczycy (niezależnie od proweniencji politycznych) stawiali się ochoczo na wszelkiego rodzaju zakończeniu prac budowlanych i "otwierali" ukończone budowy, drogi, chodniki, osiedla itd. itp.

  Oczywiście ich udział w w/w przedsięwzięciach był znikomy, żeby nie powiedzieć ...ŻADEN, ale .... trzeba pospólstwu przedstawić sprawę jako sukces władzy i że to wicie-rozumicie ... my .. władza, to dla was, w pocie czoła ciężko "tyraliśmy".

  Tymczasem ci którzy to organizowali, załatwiali, budowali, zabezpieczali prawnie itd, itp. zazwyczaj NIGDY nie uczestniczyli w "przecinaniu wstęgi". .... No ... może w początkach komuny jacyś przedstawiciele ludu się załapywali, ale to też było na pokaz.

  Popatrzcie co się dzieje.
  Ostatnio w ZCK z wielką pompą odbyła się inauguracja .... schodów,.... tak, tak ,,,, schodów.

  http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/37987,ziebickie-centrum-kultury-z-nowymi-schodami

  Tam również notable się pojawili z Panem Szpilarewiczem na czele.
  Wydarzenie to było tak doniosłe i ważne, że na łamach EM zostało odnotowane.
  Można przeczytać co wówczas napisałem o tym "wydarzeniu".

  Tak jak pisałem, niedługo wymiana żarówki w kiblu będzie uważana za "doniosłe wydarzenie" które to koniecznie trzeba pokazać i przeciąć wstęgę.

  Pomijam fakt, że ta winda w tej bibliotece będzie tak przydatna jak świni siodło.

  Przecież zamiast budować drogą jak cholera windę, można było (i moim zdaniem trzeba było) przenieść bibliotekę do jakiegoś parterowego budynku i .... po sprawie.

  Przy tym wszystkim nie mam absolutnie nic do Pana Szpilarewicza.
  Nie znam człowieka.
  Każdy polityk promuje się jak może i nie mam tego za złe (taka robota), ale kiedyś, za tzw. komuny ... promowali się otwierając osiedla, szkoły, zakłady pracy i wyglądało to powiedzmy że poważnie.
  Natomiast huczne lub (jak kto woli) uroczyste przecinanie wstęgi od windy czy schodów .... no naprawdę wygląda to ŻAŁOŚNIE i śmiesznie.

  Natomiast gdyby widać było, że Pan Szpilarewicz et consortes,chodzą, załatwiają, starają się, pozyskują, przygotowują itd. itp. jakąś dużą inwestycję, czyli próbują ściągnąć do Ziębic kogoś kto zechciałby (za ich namową i staraniem) wybudować tu większy zakład produkcyjny lub dowolną firmę która zatrudniłaby z miejsca np. 500-1000 osób, po czym taki zakład by powstał, to wtedy sam poszedłbym z kwiatami pogratulować operatywności takiemu burmistrzowi i ludziom biorącym udział w takim przedsięwzięciu.

  Tymczasem mamy ..... otwarcie schodów.
  Tak że ... z niecierpliwością czekam na inaugurację nowych zasłonek w świetlicy szkolnej.

 • 2020-01-18 17:27:30

  gość: ~Antoni56

  @~takitam

  Bardzo dziękuję za komentarz chociaż nie wiem komu ''takitam''.

  Dziękuję za komentarz, w którym można spostrzec różnice na tle politycznym i bardzo proszę o nie włączania mojej osoby w to, co jest widoczne..., w różnice na tle politycznym, albowiem jest to zły sygnał dla całej sprawy... Nie jest reprezentowana sytuacja osób niepełnosprawnych lecz czysta walka polityczna... A takie działanie jest złe i nie na miejscu. A taka właśnie forma jest w Pana komentarzu...
  Proszę Pana, Pański komentarz...- w nim nie ma interesu osób niepełnosprawnych, nad którym do tej pory nikt nie pochylił głów poza przed ostatnią RM Ziębice, która to właśnie ona pochyliła głowy nad moim pismem ws. likwidacji barier w Ziębicach...
  Chcę przypomnieć, iż niemal od 22 lat walczyło moje środowisko o windę w ZCK, walczyłem o pomoc dla niepełnosprawnych, walczyłem o likwidacje barier... To właśnie poprzednia władza wyrzuciła wszystkie projekty do kosza a na początek miał być przystosowany rynek do potrzeb osób niepełnosprawnych...
  Włączanie osób w walki polityczne jest niegodne, zaznaczam -niegodne.

  To Pan Burmistrz i obecne władze pochyliły swe głowy nad projektami, które są warunkiem likwidacji barier -to jest wieloletnie moje starania i wrażliwość obecnej władzy Ziębic.

  Jeśli chodzi o tą wstęgę -nic Pan nie wie...
  Pan Burmistrz chciał mnie wynagrodzić wiele lat starań...

  Wypowiadanie się AD PERSONA wobec Pana Burmistrza uważam za nie na-miejscu...

  Dziękuję

 • 2020-01-18 22:53:01

  gość: ~takitam

  @~Antoni56

  Panie Antoni.

  Nie mam nic do osób niepełnosprawnych.
  Szczerze mówiąc/pisząc ani mnie oni ziębią, ani grzeją.
  Po prostu osoby niepełnosprawne są (przynajmniej dla mnie) TAKIMI SAMYMI osobami jak każdy inny, tyle że z jakąś dysfunkcją ciała.

  To nie moja wina, że takie osoby istnieją.

  Co więcej, sam jestem osobą która ma dysfunkcję fizyczną która utrudnia mi poruszanie się, aczkolwiek nie uniemożliwia.
  Do głowy by mi nie przyszło żeby epatować tym wszystkich dookoła, bo widzi Pan, to społeczeństwo samo powinno dorosnąć do pomocy osobom niepełnosprawnym, a nie żeby narzucać tej sprawnej części społeczeństwa pomoc dla tych mniej sprawnych.
  Powtórzę, że to nie wina sprawnych, że istnieją niepełnosprawni.

  jednak oczywiście jeśli się tylko da, to należy likwidować bariery architektoniczne tudzież pomagać w każdy możliwy sposób tej części społeczeństwa, która ma utrudnione poruszanie się z powodu swojej niepełnosprawności bo to po prostu świadczy o naszej kulturze i poziomie cywilizacyjnym.

  Jednak na litość boską nie popadajmy w paranoje, czyli pomagać (tu zaś moja opinia) należy wtedy, kiedy NAS STAĆ NA TAKĄ pomoc, a nie za wszelką cenę.

  Z całym szacunkiem, ale to ludzie SPRAWNI budują przyszłość i dobrobyt i to przede wszystkim o nich należy zadbać.

  Inaczej pisząc, jeśli nie pomożemy młodym (sprawnym) poprzez tworzenie dla nich nowych miejsc pracy, poprzez budowę szeroko pojętej infrastruktury, modernizacji szkół, ułatwienia w zakładaniu i prowadzeniu firm, komunikacji itd, itp. to po prostu opuszczą to miasteczko, czyli Ziębice i .... nie będzie komu pomagać niepełnosprawnym.

  Niestety, ale ja zamiast progresu, widzę w Ziębicach regres.

  Proszę spróbować mi uwierzyć, że winda w bibliotece, sama biblioteka, nowe schody w ZCK, samo ZCK, piękna altanka w parku, nowe targowisko, hala widowiskowo-sportowa, park kulturowy w Henrykowie czy Centrum Informacji Turystycznej, to nie są rzeczy które spowodują, że młodzi zechcą tu zostać.
  Tym wszystkim się nie najedzą.

  To my, czyli starsze pokolenie powinniśmy dbać o przyszłe pokolenia Polaków, a nie załatwiać sobie swoje sprawy choćby nie wiem jak szczytne były.

  Władze miasta powinny robić WSZYSTKO żeby to miasteczko się nie wyludniało i w/w pierdoły NA PEWNO nie powstrzymają wymierania miasta.

  Jednak wracając do meritum, czyli rzeczonej windy i biblioteki, to (moim zdaniem) takie rzeczy W OGÓLE nie powinny leżeć w gestii samorządu, gminy, miasta czy ogólnie państwa.

  Biblioteka, to RELIKT ... czyli MAŁO KTO z tego korzysta, a utrzymywać musimy wszyscy.
  Moim zdaniem, należałoby już dawno wystawić na licytację wszystkie biblioteki należące do samorządów, a które nie są bibliotekami uczelnianymi.
  Po prostu sprzedać każdemu kto zechce prowadzić bibliotekę komercyjnie, a jeśli nie znajdzie się oferent, to znaczy po prostu że NIE MA ZAPOTRZEBOWANIA na takie usługi.

  Jednak wracając do meritum, czyli rzeczonej windy, to tak jak pisałem, czyli jeśli już musi istnieć ta nieszczęsna biblioteka, to albo przenieść ją do budynku parterowego, albo NIE ROBIĆ NIC, bo przecież ta biblioteka nie jest samoobsługowa i ktoś tam pracuje, czyli jeśli przyjdzie do niej niepełnosprawny i zechce wypożyczyć pozycję która znajduje się na piętrze, to PO TO DO JASNEJ CHOLERY jest tam personel tej biblioteki, żeby się pofatygować po książkę i dostarczyć ją do rąk niepełnosprawnemu.
  OK, jeszcze zrozumiałbym potrzebę windy w bibliotece, gdyby tłumy niepełnosprawnych waliły drzwiami i oknami do w/w przybytku, ale ..... tam nie widać ŻADNYCH tłumów, nawet tych sprawnych.

  Reasumując, trzeba znać proporcje, czyli gdybyśmy jako gmina nie wiedzieli co robić z pieniędzmi, bo już wszystko jest, czyli drogi, chodniki, w ofertach pracy na lokalnym rynku pracy można przebierać, szkoły wyposażone jak na 21 wiek przystało, szybki Internet mają wszyscy, dojazd wszędzie bezproblemowy itd. itp, to wtedy możemy (i powinniśmy) myśleć o likwidacji barier architektonicznych, parkach, halach sportowych i wszystkim tym, co NIE JEST koniecznością.

 • 2020-01-20 20:19:07

  gość: ~Antoni56

  @~takitam

  Proszę Pana przepraszam bardzo, ale już sam Pana cytat;

  ''...'' Z całym szacunkiem, ale to ludzie SPRAWNI budują przyszłość i dobrobyt i to przede wszystkim o nich należy zadbać.''.

  zawiera zabarwienie dyskryminacyjne wobec środowiska niepełnosprawnego, w którym i Pan jest uczestnikiem.

  To nie ludzie sprawni budują przyszłość i dobrobyt lecz potencjał świadomości wszystkich i z całym szacunkiem, ale w swoim komentarzu narusza Pan godność tych osób niepełnosprawnych, którzy nie-mogą wyjść z własnych mieszkań - więzień, którzy nie mają dostępu do usług i użyteczności publicznych, nie mają dostępu do informacji, nie mają dostępu do integracji społecznej. Narusza Pan godność osób niepełnosprawnych, którzy są takimi samymi obywatelami i tak samo mają duży potencjał...
  Przepraszam, ale nie wiem jak mam prowadzić dyskusję z kimś kto nie ma pojęcia czym jest godność, poszanowanie praw człowieka i osób z niepełnosprawnościami... Przecież ta winda i Panu będzie służyć gdy Pan będzie niesamodzielny... Byłem na spotkaniu z Janką Ochojską w Ząbkowicach, musiano mnie na wózku wnosić do ZOKu...
  Dziwię się Panu..., iż będąc samemu osobą starszą i niepełnosprawną wypowiada się Pan w formie dyskredytacyjnej o innych...niepełnosprawnych - nie jest Pan lepszy...od nich... Uważa się Pan za tego, co mądrze mówi lecz czym dla Pana jest godność osoby niepełnosprawnej i jej prawa? Czym dla Pana są prawa osób niepełnosprawnych i prawa społeczne? Jest mi wstyd zwracać Panu uwagę czym jest Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych ONZ. Czy Pan w ogóle zna sytuacje osób niepełnosprawnych i ich rodzin? To właśnie samorząd ma prowadzić politykę społeczną ds. osób niepełnosprawnych nie nikt inny...

  Dziękuję

 • 2020-01-20 21:37:10

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Antoni56

  Panie Antoni.

  Pański komentarz (niestety) jest typowym przykładem obnoszenia się ze swoim "męczeństwem" i "martyrologią", czyli próbuje Pan narzucić wszystkim dookoła, że należy się Panu szacunek tylko dlatego, że jest Pan osobą niepełnosprawną.

  Otóż (moim zdaniem oczywiście) na szacunek trzeba sobie zapracować.
  Szacunek to nie coś, co dostaje się z "automatu" bo ... ja biedny, ja chory, ja nie mam nogi, a ja ręki, ... ja jestem w ciąży, a ja samotną matką tudzież wielodzietną rodziną.

  Pisze Pan, cyt:
  //// ale w swoim komentarzu narusza Pan godność tych osób niepełnosprawnych, którzy nie-mogą wyjść z własnych mieszkań - więzień, którzy nie mają dostępu do usług i użyteczności publicznych, nie mają dostępu do informacji, nie mają dostępu do integracji społecznej.////

  Nie rozumiem, czy ja te wszystkie osoby do czegoś zmuszam ? .... albo trzymam je na łańcuchu lub przykuwam do łóżka ?
  Czy to moja (lub kogokolwiek innego) wina, że w ogóle istnieją osoby niepełnosprawne ?

  Pisze Pan, cyt:
  //// Narusza Pan godność osób niepełnosprawnych, którzy są takimi samymi obywatelami i tak samo mają duży potencjał...////

  W jaki sposób Panie Antoni, no w jaki ?
  Przecież napisałam poprzednio, (tu autocytat) // Po prostu osoby niepełnosprawne są (przynajmniej dla mnie) TAKIMI SAMYMI osobami jak każdy inny, tyle że z jakąś dysfunkcją ciała.///

  Gdzie tu naruszenie godności.
  Po prostu stwierdzam oczywiste fakty i nic ponadto.

  Pisze Pan, cyt:
  //// przecież ta winda i Panu będzie służyć gdy Pan będzie niesamodzielny... Byłem na spotkaniu z Janką Ochojską w Ząbkowicach, musiano mnie na wózku wnosić do ZOKu.. ////

  Znowu nie rozumiem .... jest Pan z tego dumny czy jak ?
  ... a pani Ochojska nie jest dla mnie ŻADNYM autorytetem.
  Natomiast co do "konieczności" budowy (czy wstawienia) windy dp ZCK wypowiedziałem się już wcześniej, ... proszę przeczytać jeszcze raz.
  Gdyby jednak był kłopot ze zrozumieniem, to napiszę inaczej, czyli windę (moim zdaniem) zrobiono nie dlatego żeby komukolwiek pomóc, ale dlatego że był jakiś unijny czy państwowy grant na tego typu urządzenie, więc wykorzystano do promocji ogólnie pojętej władzy, a tytuł "przedstawienia" brzmiał mniej-więcej .... patrzcie jak władza o was dba, załatwiła wam ...windę w bibliotece.
  Tymczasem za te pieniądze które poszły na windę, można było (i należało) po prostu wyremontować jakiś parterowy budynek i tam przenieść bibliotekę.
  Taniej, łatwiej, bezproblemowo dal sprawnych i niepełnosprawnych, a przy okazji nie trzeba łożyć na utrzymanie tego ustrojstwa, czyli odpada kosztowna konserwacja, atesty, przeglądy i (choć to niewielki koszt) opłaty za zużyty prąd.
  No .... ale wtedy czym się pochwalić ? ... że .. pomalowaliśmy jakiś lokal przeznaczony na bibliotekę ?

  Poza tym, żyjemy już w 21 wieku i ... jest Internet, czyli dostęp do wszelakiej literatury bez ruszania 4 liter z domu, .... tanio, szybko, bez wind, bez biblioteki w ogóle, bez kłopotu.

  Dodatkowo polemizuje Pan z moją tezą, że to ludzie sprawni budują przyszłość i dobrobyt.

  Jak najbardziej ma Pan prawo do swojego zdania, ale .... to co napisałem to po prostu fakt, czyli oczywiście wszyscy jako społeczeństwo budujemy dobrobyt i przyszłość, ale zdecydowana większość ludzi, to (zgodzi się Pan ?) ludzie .... SPRAWNI i to przede wszystkim oni budują, rządzą, pracują, wznoszą itd. itp. .... co w tym niegodnego ? .. albo .. w jaki sposób poniża to godność niepełnosprawnych ?

  Pisze Pan, cyt:
  //// Dziwię się Panu..., iż będąc samemu osobą starszą i niepełnosprawną wypowiada się Pan w formie dyskredytacyjnej o innych...niepełnosprawnych - nie jest Pan lepszy...od nich... Uważa się Pan za tego, co mądrze mówi lecz czym dla Pana jest godność osoby niepełnosprawnej i jej prawa? ////

  Już przecież napisałem, że NIE JESTEM LEPSZY OD NIKOGO, a godność osób niepełnosprawnych i ich prawa są TAKIE SAME jak wszystkich innych czyli sprawnych.
  Fakt bycia osobą niepełnosprawną nie powoduje, że nabywa się jakieś specjalne prawa lub stoi się ponad prawem.  Pisze Pan, cyt:
  //// Jest mi wstyd zwracać Panu uwagę czym jest Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych ONZ. Czy Pan w ogóle zna sytuacje osób niepełnosprawnych i ich rodzin? ////

  Otóż Panie Antonii, .... KOMPLETNIE nie interesuje mnie konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, bo to nie konwencje ONZ tworzą prawo danego kraju.
  ... a sytuację osób niepełnosprawnych (i ich rodzin) znam DOSKONALE, a mimo to nie widzę powodu żeby to środowisko miało jakieś szczególne prawa wynikające z ich niepełnosprawności.
  Powtórzę po raz kolejny, że osoby niepełnosprawne TO TAKIE SAME OSOBY jak wszyscy (czyli pełnosprawni) i dotyczy ich TO SAMO prawo jak wszystkich.
  Jeszcze raz, i jeszcze ... TO NIE WINA SPRAWNYCH, że ktoś jest niepełnosprawny, no chyba, że przyczyną niepełnosprawności jest celowe działanie które spowodowało niepełnosprawność u osoby wcześniej sprawnej, ale wtedy takie rzeczy reguluje prawo.

  Poza wszystkim jednak, to Panie Antoni, ... z całym szacunkiem ale po to właśnie są komentarze żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie na dany temat.
  Moje zdanie na ten temat jest takie, a nie inne i wcale nie musi się Pan z nim zgadzać, tak jak ja nie muszę się zgadzać z Pańskim zdaniem, ale .... podyskutować możemy, prawda ? :)

  Kończąc, pozdrawiam i życzę zdrowia :)

 • 2020-01-17 10:09:01

  gość: ~em24pl

  @Antoni56

  Panie Antoni, uzupełnione. Dopiero dziś otrzymaliśmy kompletną informację od organizatora. Pozdrawiamy serdecznie.

 • 2020-01-18 17:32:00

  Antoni56

  @~em24pl

  Bardzo Dziękuję

 • 2020-01-16 23:34:45

  gość: ~gostek

  Już widzę jak pensjonariusze SOS korzystają z windy i biblioteki.

 • 2020-01-16 23:38:07

  gość: ~Wyborca

  Winda i biblioteka - to jest to co Ziebicom najbardziej potrzeba. Śmiechu warte.

 • 2020-01-17 21:37:19

  gość: ~Ed

  @~Wyborca
  Pewnie, że nie. Lepiej podnieść 500+ o 200 zł, bo na piwo i chipsy już brakuje!

 • 2020-01-17 09:54:01

  gość: ~stan

  W Ziębicach kręcą kolejne odcinki "Alternatywy 4". Tylko kto reżyseruje, bo przecież nie Bareja? Na pewno nadburmistrz wiktorek! A swoją drogą p. Mariusz został windziarzem?

 • 2020-01-17 21:31:06

  gość: ~Jurek

  Nie wiem dlaczego ta winda niektórym tak przeszkadza, skoro dzięki niej ludzie starsi i niepełnosprawni będą mogli dostać się swobodnie nie tylko do biblioteki ale i do sali widowiskowej czy sali wystawowej w ZCK? Czy uważacie, że to przywilej dostępny tylko dla tych poruszających się o własnych nogach, a nie na wózkach?

 • 2020-01-17 22:14:42

  gość: ~Jaja

  @~Jurek Jurek daj spokój bo wrócisz do nauki wf

 • 2020-01-18 18:02:06

  Antoni56

  @~Jurek

  Panie Jurku, racja. Bo tu nie jest istotna sytuacja osób niesamodzielnych lecz czysta walka polityczna i właśnie dlatego w Polsce sytuacja nasza jest tak zła...

 • 2020-01-18 13:42:03

  Monia25

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA