Express-Miejski.pl

Krótko i sprawnie. Styczniowa sesja rady miejskiej w Bardzie [foto]

Styczniowa sesja rady miejskiej w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zmiany w budżecie i podwyższenie kryterium dochodowego w związku z nowym programem rządowym to dwie najważniejsze uchwały, które na ostatniej sesji podjęli bardzcy radni.

31 stycznia w gminie Bardo odbyła się krótka, trwająca niewiele ponad pół godziny sesja rady miejskiej. Radnym sprawnie szło podejmowanie uchwał, nie było też dyskusji, interpelacji i zapytań, a sesję zakończyło odczytanie przez przewodniczącą rady miejskiej Barbarę Strzelec pisma komisji rewizyjnej w sprawie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bardzie.

Jeśli chodzi o dokonane zmiany w budżecie to najistotniejsza dotyczyła wyasygnowania 300 tys. zł na zadanie związane z zakupem nowego auta dla strażaków-ochotników z Przyłęku. O 32 tys. zł zwiększono kwotę na zadanie związane z przebudową ul. Grunwaldzkiej w Bardzie (dokumentacja), a 38 tys. zł na modernizację budynku Zakładu Komunalnego w Bardzie.

Podjęto także uchwałę o 150 proc. zwiększającą kryterium dochodowe jeśli chodzi o zadanie związaną z realizacją przez gminę programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Taki zabieg pozwoli objąć pomocą w zakresie dożywiania jeszcze większa liczbę dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z terenów objętych wysokim poziomem bezrobocia i ze środowisk wiejskich oraz osób dorosłych, w szczególności osób samotnych, w podeszłym wieku, chorych lub niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Bardo.

Ponadto radni przyjęli także projekty uchwał dotyczące: zmian w wieloletniej prognozie finansowej, planu pracy komisji stałych działających przy radzie miejskiej, programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, a także przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektów statutów sołectw.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad burmistrz Krzysztof Żegański otrzymał z rąk Ryszarda Szczuckiego z Gminnego Koła Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim podziękowanie za wsparcie 50-lecia obchodów koła, w skład którego wchodzą też mieszkańcy gminy Bardo.

ms. / em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Krótko i sprawnie. Styczniowa sesja rady miejskiej w Bardzie [foto]

  2019-02-05 13:34:12

  gość: ~Beti

  A ta modernizacja Zakładu Komunalnego to przypadkiem nie na potrzeby fundacji Potrafię?

 • 2019-02-05 18:42:57

  gość: ~Rodzina

  @~Beti
  dzieki ci Boże za takiego radnego jak Pan Warzecha. Z serca Panu dziekuje za postawę w czasie głosowań, a szczególnie za pieniądze na remont w budynku Zakładu komunalnego,gdzie będzie mieć siedzibe fundacja Potrafie. Jak wiem Pan Radny nie ma swoich dzieci , a mimo to popiera program naszego burmistrza RODZINA NA SWOIM.

 • 2019-02-05 23:18:26

  gość: ~gosc

  @~Rodzina
  nie będzie mieć tylko już ma - remoncik juz zrobiony teraz trzeba deficycik pokryć, bo to lampy się szefowej nie podobały, to trzeba może było więcej pracy fachowców z ZGK włożyć no i zapłacić i koszta wzrosły mimo,że w budżecie pewno nawet nie były planowane.

 • 2019-02-05 18:45:20

  gość: ~Mieszkaniec

  Fajnie. Pół godzinki a kasa leci :)

 • 2019-02-05 19:25:32

  gość: ~bardzianin

  Po co się spotykać jak nie ma żadnej dyskusji,po prostu wypłacić kasę radnym przelewem i głosować SMS...

 • 2019-02-05 19:47:18

  gość: ~gość

  @~bardzianin
  A cóż mogą radni - bezradni, niewygodnych pytań zadawać nie wolno, w zasadzie chyba wszyscy boją się takie pytania zadawać, interpelacje, hm... wymagają wyższego stanu umysłu, a już dyskusja to pułap nie do osiągnięcia. Zresztą wiedzą Ci, którzy cokolwiek próbowali i próbują, że po pierwsze narażają się monarsze, po drugie monarchia na każdą nie wygodną "zaczepkę" ma kilka - nie jedną - gotowych odpowiedzi, a że niekoniecznie zgodnych ze stanem faktycznym, zaistniałymi zdarzeniami i otaczającą rzeczywistością to nie ma znaczenia. Do niedawna taki stan podlegałby co najmniej diagnostyce lekarza psychiatry, dziś to już norma zachowania społecznego szczególnie tych rządzących.

 • 2019-02-05 20:04:08

  gość: ~lelek

  @~gość
  Oj ludzie , ludzie , jacy jesteście małostkowi,zazdrościcie radnym tych paru groszy. Patrzcie na zdjęcie Nr 9 ten po lewej stronie radnego Biniasia to zdaje sie radny z PIS-u Mateja, czy nie widać jak sie chłopisko spracowało ? Toż to ogromny wysiłek i fizyczny i umysłowy aby odszukać własny rozum .zgadzam sie z "bardzianinem" tu konieczne jest głosowanie SMS , po co radnych odrywać od wideł, łopat czy liczenia żuczków i dzięciołów w lesie albo takiego radnego Bieńka od ważnych śledztw . Tu nie ma co dywagować , niech burmistrz praktycznie pokaze jak to nowocześnie zarządzanie gmina ma wygladać . Przesiadywanie calej tej menazerii w CKiP tylko po to aby Nasza Basia Kochana pokazala nowy makijaz jest bez sensu

 • 2019-02-05 21:40:56

  gość: ~taki tam

  Nieuctwo,Niewiedza,Pomyłka----to jest ta Rada w Bardo,,,ale główny Corleone--wie jak takimi-nieukami-zarządzać,żaden z tych radnych nie ma pojęcia co to jest ----Ustawa Samorządowa---wszyscy ci radni są łapanki Burmistrza????niech się zdeklarują jak spłacić 5 mln.zł,,,które wiszą nad Corleone???

 • 2019-02-06 08:18:11

  gość: ~bardzianin

  @~lelek

  Ten Twój nazywa się teraz CKiB :) a co do reszty to się zgadzam :)

 • 2019-02-06 17:00:33

  gość: ~Zenobiusz Prawy

  @~bardzianin
  Szanowni „ Gościu, Bardzianinie i Taki –Tam „ Powiadacie ,a cóż mogą radni ? Owszem mogą , tylko zwyczajnie nie chcą . Wyjdżmy od określenia „ radny”, otóż za przeproszeniem a kogóż z tych naszych „wybrańców „ tym mianem można określić , hę ? Jeśli już to jedynie jako „ dietetycznych radnych „ Wystarczy zadać sobie trudu i policzyć ile kosztowało nas podatników wysiadywanie hemoroidów przez osoby namaszczone , bo jakże inaczej to określić, Genialnego Stratega . Niech któryś z tych dietetycznych rajców przedstawi rachunek co my podatnicy otrzymaliśmy w zamian za co mieśiąc wypłacaną tym paniom i panom dietę , jaki to produkt nam zaoferowano ? Chętnie usłyszę co takiego nadzwyczajnego wyprodukowali radni Biniaś,Witek,Kardaś.Zieliński Lady Strzelec i inni ? Jak się tak dobrze przyjrzeć to widać gołym okiem ,że Jegomość Burmistrz w zależności od wielkości uwielbienia dla jego Doskonałości przejawianych przez poszczególnych osobników, jednych wywyższa zaś innych strąca do lochu. Przykłady : ano kariera Lady Strzelec Barbary czy człowieka bez nazwiska za to dwojga imion, zaś przypadek Towarzysza Andrzeja Organisty Kardasia to dowód jak łaska Pańska na pstrym koniu jeżdzi . Onże w swojej Doskonałości ustanowił taką właśnie ścieżkę awansu wśród swoich pretorian i wyznawców. Awansować można z parobka , na lokaja z lokaja na klauna a zwieńczeniem ścieżki awansu to osobisty szofer .Nazwiska możecie sobie sami przypisać do poszczególnych kategorii . Jak ulał pasuje rymowanka gdzieś tam kiedyś zasłyszana zacytuję z pamięci : Kiedy na osobnika bez charakteru , dla którego liczy się tylko rondel zadzwonić kiesą pomału , to zaraz wylezie z niego ko(u)ndel .Można to wszystko skwitować : jakich sobie wybraliśmy takich mamy. . Czy coś robimy aby to zmieńić ? Otóż nie robimy nic .Obracamy się w obrębie tych samych do cna zużytych osób i nazwisk . Obracamy się w kółko jak pies z wbitą w du..pę śruciną . Przyjęliśmy postawę głupawej żony tępego brutala , próbującej niewinnym szczebiotem i trzepotem rzęs udobruchać prymitywa męża i uniknąć łomotu . Daliśmy najzwyczajniej w świecie zielone światło Jego Nadętej Próżności i Zapiekłej Mściwości w komitywie z Naszym Złotym Chłopcem do złupienia gminy w majestacie prawa. Prawa uchwalanego przez sterowane i bezwolne marionetki. Jak widać godność można obrócić w banał a wzniosłe idee rozmieńić na 30 srebrników uległości.

 • 2019-02-08 20:28:34

  gość: ~dawny mieszkaniec

  O Boże, czy wy tam w tej Brzeznicy nie macie litości ? Gdzie Wasza chrześcijańska miłość blizniego _ No bo gdy tak patrze na tego facia na zdjeciu nr 9 radnego Mateje , to gołym okiem widać że chłopina chyba w przeddzień tej nasiadówki cały dzień gnój na polu widłami rozrzucał a tu całe szczęście że krótko ale siedzieć na zadzie musiał. Oczy się zamykały skołatany łeb ciążył a siedzieć do końca musowo.Tego wysiłku i cierpienia żadna dieta choćby i pińcet złotych w żaden sposób nie zrekompensuje . Ludzie z Brzeżnicy za co żeśta chłopinę na takie poniewierke skazały.Trza było głosować na sołtysine Danke , ta przynajmniej nie drzemała jak przemawiał burmiszcz. Oczy miała wtedy takie wielgie jak stare 10 złotych .

 • 2019-02-09 10:49:20

  gość: ~Podatnik

  @~dawny mieszkaniec
  Nawet fotografie pokazują jak się"radni" nami przejmują.Więcej takich dowodów.

 • 2019-02-09 13:25:07

  gość: ~dla kumatych

  @~Podatnik
  Tę opowiastkę dedykuję Państwu Radnym ,szczególnie tym z tego nowego podobno niezależnego ( od Miszcza Picu ) zaciągu od PIS , PO do SLD .
  Otóż na wytwornym balu do pięknej Hrabiny podchodzi nienachalnej urody Pan Hrabia z taką bezpośrednio wyrażoną propozycją :
  - Pani Hrabino , czy puściłaby się Pani ze mną za milion dolarów ?
  Oburzona Pani Hrabina :
  - Ależ Panie Hrabio skąd u Pana takie prostackie maniery , tak prymitywny i wulgarny język ?
  Pan Hrabia niewzruszony ciągnie dalej konwersację :
  - Ależ o co chodzi Pani Hrabino , o milion dolarów , czy o to drugie ; „ puścić się ze mną „ ?
  Pani Hrabina:
  No nie , nie o milion dolarów a o „puszczenie się „ oczywiście .
  Pan Hrabia , postanowił więc nieco zmodyfikować propozycję :
  -Pani Hrabino czy zgodzi się Pani spędzić ze mną upojną noc za milion dolarów ?
  Rozpromieniona Pani Hrabina : - Ależ oczywiście Panie Hrabio , cała przyjemność po mojej stronie.
  Wówczas Pan Hrabia po namyśle : - Pani Hrabino a gdyby to był zamiast miliona tylko 1 (jeden ) dolar , co Pani na to ?
  Na to Pani Hrabina : - Panie Hrabio , czy ma Pan mnie za QRWĘ ?
  Pan Hrabia : To już ustaliśmy na początku naszej rozmowy.
  -

 • 2019-02-11 23:11:29

  gość: ~Wieśniak

  @~dla kumatych
  W Bardo już widać wszyscy na wszystko ch.j wyłożyli, po poprzednich wyborach jeszcze był jakiś głos przeciw teraz sesje to fikcja. Radni pseudoopozycyjni powinni złożyć mandat.

 • 2019-02-12 08:38:18

  gość: ~123

  @~Wieśniak
  No co ty ,zawsze to kilkaset złotych budżet domowy zasili, a i ogrzać się w blasku bijącym od Majestatu można .Nie jest wykluczone,że i jakieś lody sie ukręci.Bo to,że nie poszli tam dla dobra publicznego to widac i czuć, WSZYSCY.

 • 2019-02-12 18:42:58

  gość: ~PYTANIE

  gdzie znajdę harmonogram dyzurow Radnych z rewiru Przyłęk, LAskówka , Dzbanów , Janowiec ??

 • 2019-02-12 19:12:09

  gość: ~wiemcopiszę

  @~PYTANIE
  człowieku , ogarnij się ,jakie dyżury , jacy radni ? Kto : Tokarz,Urbaniak, Bieńko ? Prędzej sie byk ocieli a kogut jaja zniesie niż ty sie z tymi "radnymi" spotkasz .Może sie założymy ?

 • 2019-02-15 00:33:43

  gość: ~J23

  ostatnio dodany post

  @~wiemcopiszę
  Kolego z kim mają się spotykać ? Przecież radni Bieńko i Tokarz nie mają wyborców, było po jednym kandydacie i zostali z urzędu, więc Urzędowi służą !

REKLAMA


REKLAMA