Express-Miejski.pl

Pat nadal trwa. Odpowiedź komisji rewizyjnej rady miejskiej na brak finansowania OSP Bardo

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Bardzie, zwróciła się z pismem do rady miejskiej, o powiadomieniu komisji rewizyjnej w celu wyjaśnienia niefinansowania jednostki przez urząd.

Krzysztof Żegański - burmistrz Barda przekazuje poniżej treść odpowiedzi Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Bardzie, podkreślając jednocześnie, że zgodnie z obowiązującym prawem, środki publiczne przekazywane z budżetu gminy Bardo, muszą być wydatkowane zgodnie z zasadami: celowości, rzetelności, gospodarności i legalności.

UMiG Bardo

42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pat nadal trwa. Odpowiedź komisji rewizyjnej rady miejskiej na brak finansowania OSP Bardo

  2019-01-30 13:17:46

  gość: ~Takija

  Historia lubi się Powtarzac... Czyżby ocena niedostateczna skutkowala brakiem mozliwosci wyjazdów??? Czy brak mozliwosci wyjazdu skutkowala oceną niedostateczna?? Troche to zagmatwane...

 • 2019-01-30 15:20:17

  gość: ~nmv

  Straż zawiesiła działania 22 maja, a PSP przyjeżdża na kontrolę, ciekawe po co? :) Burmistrz kazał czy strażak powiatowy?

 • 2019-01-30 15:45:12

  gość: ~obywatel

  Panie Mateja i panie Zielonka, nie zadaliście sobie trudu rozmowy z kimkolwiek tylko podpisaliście pismo napisane przez urzędniczego radcę prawnego. Abstrahując od tego kto ma rację w całym sporze, Wy, jako radni, jesteście zerem!!!!!!!!!1

 • 2019-01-30 18:36:15

  gość: ~Matejko

  @~obywatel
  Pan Zielonka jest moim znajomym. Kiedy pracował w UG w Kamieńcu zajmował się tamtejszym OSP. Można powiedzieć że zęby zjadł na straży. To za jego kadencji do Kamieńca został zakupiony pierwszy fabrycznie Nowy średni samochód pożarniczy, więc nie wierzę, że Paweł podpisał by coś nie czytając tego. Panowie Sikawkowi i prezesiku: odejdzie dajcie rządzić młodym. Nie wchodzcie im w drogę niech działają. Dajcie i okres próby dwa, trzy lata. Jak nie podołają wtedy zwolajcie Walne tylko takie z prawdziwego zdarzenia odsuńcie mlodych i dzialajcie

 • 2019-01-30 20:48:31

  gość: ~66

  @~Matejko
  jak byl taki dobry to dlaczego Czerniec pogonił go z Urzędu ?

 • 2019-01-31 08:07:17

  gość: ~Mieszkanka

  @~Matejko
  Rzadzic ? Czy krasc ?

 • 2019-01-31 10:16:56

  gość: ~cc

  @~Matejko

  Ale przecież mieli okres próby, rządzili i co? Dokąd doprowadzili straż? Zielonka tak zjadł zęby na straży, że go Czerniec z hukiem pogonił z urzędu, a chyba złego słowa na Czernieca nie powiesz, przecież dla OSP KZ I robi tyle, ile żaden inny wójt i burmistrz dla jakiejkolwiek prężnie

 • 2019-01-31 13:15:44

  gość: ~Matejko

  @~cc
  Spytaj Pana Zielonki dlaczego nie pracuje już w Kamieńcu. Stał się niewygodny dla wójta, dkategi musiał odejść...

 • 2019-01-30 18:16:49

  gość: ~ciekawy obywatel

  Panie Prezesie JHH ilu strazaków moze wyjechac na dzien dzisiejszy do zdarzenia.

 • 2019-01-30 18:24:55

  gość: ~Jeszcze ciekawszy

  @~ciekawy obywatel
  Właśnie PREZESIE, ilu?

 • 2019-01-30 19:01:57

  gość: ~strażak

  @~Jeszcze ciekawszy

  a co jesteś chętny na wyjazd?

 • 2019-01-31 12:04:50

  gość: ~Osp

  @~ciekawy obywatel
  15 osób.

 • 2019-01-31 12:25:43

  gość: ~haha

  @~Osp


  skad tyle? chyba z calymi rodzinami jest tyle osob

 • 2019-01-31 12:50:40

  gość: ~JHH

  @~ciekawy obywatel - NIKT nie może brać udziału w działaniach ratowniczych. Źle postawiłeś pytanie, domyślam się, że chodziło Tobie o to, ilu druhów stanowi JOT > odpowiedział "osp". Kiepski NIK sobie obmyśliłeś, bo co to za "obywatel", co nawet imienia nie ma odwagi podać. Mniemam, że jesteś członkiem tej ekipy puczystów, co pewnie interesujący się tematem dawno wywnioskowali - to dodam, iż w jej składzie jest przewodniczący komisji rewizyjnej. Jeden z czytelników pytał, gdzie są komisje rewizyjne OSP i RM > to tu /na EM/ jest odpowiedź.

 • 2019-01-30 19:18:39

  gość: ~walczący z wiatrakami

  " zgodnie z obowiązującym prawem, środki publiczne przekazywane z budżetu gminy Bardo, muszą być wydatkowane zgodnie z zasadami: celowości, rzetelności, gospodarności i legalności"

  dotacje dla OSP spełniały i nadal spełniają cytowane przez burmistrza zasady:
  celowość - wykorzystywane na cele ppoż - misja OSP,
  rzetelność - rozliczenie prowadziła księgowa z urzędu miasta, zawsze można było wszystko skontrolować
  gospodarność - majątek stowarzyszenia OSP cały czas rośnie poprzez pozyskiwanie środków z różnych instytucji - nadleśnictwo, pzu, ministerstwo, wojewoda, składki członków,
  legalność - wszystkie działania są prowadzone zgodnie z prawem

  obecnie wobec stowarzyszenia nie są prowadzone żadne śledztwa prokuratorskie, a więc żadna z zasad nie jest łamana

  Czy posiadając podejrzenia, dowody - burmistrz, rada, komisja rewizyjna nie powinni zgłosić tego do prokuratury? Dlaczego sami stają się sędziami? Bardzo łatwo coś zniszczyć - trudno coś zbudować.

 • 2019-01-31 13:33:58

  gość: ~gość

  @~walczący z wiatrakami

 • 2019-01-31 13:37:45

  gość: ~gość

  @~walczący z wiatrakami
  nie można wybierać zdań z kontekstu. Jak zweryfikować właściwe wydatkowanie środków przeznaczonych na działalność OSP, jeśli ta nie chce złożyć rozliczenia środków i to jeszcze za I półrocze 2018? Co robi Komisja Rewizyjna OSP?

 • 2019-01-30 19:41:20

  gość: ~walczący z wiatrakami

  Jak burmistrz stwierdził, że funkcjonują dwa niezależne zarządy - pan radca pisząc nie zapoznał się z dokumentami, gdyż cała obecna korespondencja prowadzona jest z zarządem wybranym 01-05-2018 roku, dlaczego do tego zarządu kierowana jest korespondencja, a nie do tego drugiego widniejącego w KRS?

  Jak jednostka miała zrobić rozliczenie, jak część dokumentów była na komputerze urzędu, czy komisja rewizyjna zapoznała się z dokumentacją i korespondencją

  Dlaczego komisja rewizyjna nie sprawdziła dozwolonych form finansowania jednostek OSP?
  przepisy mówią, że forma dotacji jest jedną z form finansowania, jednostka za czasów poprzedniego burmistrza p. Leszka była finansowana bezpośrednio z budżetu - wiele ościennych OSP ma właśnie taką formę finansowania i nigdy nie było z tym problemów

  Dlaczego komisja rewizyjna nie pofatygowała się do sprawdzenia protokołów pokontrolnych wojewody, dlaczego nie podano w piśmie przyczyn negatywnej oceny kontroli PSP?

 • 2019-01-31 08:25:07

  gość: ~Ona

  @~walczący z wiatrakami

  Pytasz Dlaczego? Bo to cały Burmistrz bałaganiarz. On sam osobiście odpowiada za ten cały bajzel i mam nadzieję że sąd też tak orzeknie.

 • 2019-01-31 09:38:38

  gość: ~WK

  @~walczący z wiatrakami

  przecież ci radni, notabene startujący z komitetu p. Chodorowskiej to zwykłe pionki, którymi Krzysiek zmanipulował jeszcze przed zaprzysiężeniem. Warzecha i Mateja, wstydu nie macie. Żal tylko tych, co chcieli coś zrobić (Sarnecki, Pluta) i nie sprzedaliby się za 500 zł diety, a w wyborach przegrali. Wstyd! Szybko się zweryfikowaliście

 • 2019-01-31 13:16:48

  gość: ~Zmanipulowany

  @~WK
  Jak mozna byc takim cymbalem. Takim zapatrzonym w siebie narcyzem. Dlaczego radni sa zmanipulowani? Moze oni w przeciwienstwie do was mysla. To teraz ci co byli dla was tez sa przeciko wam????? To wy jestesce chorzy, zawzieci i chciwi. Obrzygacie kazde dobro ktore nie wam sluzy. Najwyzszy czas spuscic sztandary nienawisci i odejsc z honorem. Tylko czego tu od was wymagac. Wy nawet nie wiecie co to jest. Wszyscy juz pisza ze maja was dosc.

 • 2019-01-31 14:14:55

  gość: ~Gargamel

  @~Zmanipulowany
  O ho ho. To juz nawet Pani kanydat na burmistrza jest winna i jej zwolennicy. Widzi Pan , Panie "Jothaha" jak o Panu sie mowi w naszym srodowisku. Wozil Pan wizerunek ewentualnej to Pani Burmistrz, szanowali Pana koledzedzy. Teraz zacznie byc Pan wrogiem, bo kolegom przestaje sie podobac. Mysle ze mimo wszystko ma Pan szacunek w grupie spoleczenstwa, ale w tym kamractwie leci on na pysk. Decyzja do Pana nalezy. A pozostalym Panom zycze wystarczajacej ilosci sliny, bo wiele ludzi trzeba jeszcze opluc.

 • 2019-02-01 17:35:04

  gość: ~grażyna

  @~Zmanipulowany

  Co do myślenia:
  Radca prawny urzędu w imieniu komisji rewizyjnej poucza starostę jakie ma prawa jako organ nadzorujący stowarzyszenia , a dlaczego nie pisze, że już w sierpniu 2018 roku burmistrz zwrócił się do starosty o rozwiązanie stowarzyszenia OSP Bardo. Dlaczego starosta nie przychylił się do decyzji burmistrza? Może przyczyny podane przez burmistrza były wyssane z palca, krzywdzące dla jednostki OSP Bardo, brawo panie starosto - może pan starosta zorientował się w manipulacjach burmistrza (dobrze go zna).

 • 2019-03-17 19:57:17

  gość: ~obserwator

  @~grażyna

  Kamil Pasternak
  6 godz.
  Każdy się zastanawia dlaczego w pełni sprawna jednostka nie wyjeżdża do akcji od prawie roku czasu. Jest to tylko i wyłącznie winą obecnego burmistrza. Mówienie o zaprzestaniu finansowania ze względu na dopisywaniu do list jest kłamstwem. Nie dopisywało się 80 % strażaków jak twierdzi Burmistrz tylko 3 osoby które zawiesiły swoje działania i oddały pieniądze. I nie ma dowodów na to czy było to zdobione celowo czy przez nie uwagę. Jestem ciekawy czy nie ma pomyłek w kartach drogowych skody ktorą nie raz widziałem jak jechał Pan burmistrz na zakupy do marketu czy w niedzielę pakował Pan 2 rowery do niej i jechał na wycieczkę.

  Na początku roku osobiście chodziłem do Pana burmistrza co trzeba zrobić żeby naszą jednostka była normalnie finansowania to usłyszałem odpowiedź że obecny zarząd ma

  1. Przejść na rachunek gminy.
  2. Wysłać samochód na diagnostykę komputerową.
  3. Przekazać cały sprzęt na urząd gminy.

  Wszystko zostało zrobione tak jak Pan burmistrz chciał. Jednak mijają kolejne miesiące a nadal nie ma za co zatankować samochodów czy opłacić inne rzeczy.

  W ostatnich Pana wypowiedziach mówił Pan że czeka na zarząd OSP Bardo żeby omówić dalszą współpracę także jest kłamstwem osobiście mi Pan burmistrz odpowiedział że nie życzy sobie u siebie obecnego zarządu.

  Prawda jest taka że od wielu lat próbuje burmistrz zniszczyć naszą jednostkę. Nie raz było widoczne przy festynach gdzie była straż do pomocy nie było Barda tylko Przyłęk
  Gdy chcieliśmy pieniądze na remont remizy także był z tym problem gdzie w Przyłęku z tym nie było i nawet pracownicy kom eko kostkę ułożyło. Ilez też można się prosić o pieniądze na dalszy remont remizy ktorą się sypie i to wszystko jest Pana burmistrza winą. Takich sytuacji jest dużo więcej ale tyle wystarczy żeby mieszkańcy wiedzieli jak burmistrz niszczy straż w Bardo.  Krzysztof Żegański I znowu stek kłamstw. Nic nie zostało przekazane. Problemy w straży w Bardzie muszą rozwiązać sami strażacy. Panie Kamilu proszę nie używać nieprawdziwych informacji . Pozdrawiam uczciwych Strażaków z Barda.


  Kamil Pasternak
  Kamil Pasternak Panie Krzyśku nie skłamałem ani razu to są Pana słowa do mnie.

 • 2019-03-17 20:08:10

  gość: ~Brawo Kamil

  @~obserwator

  Wreście KTOS miał odwagę napisać prawdę , może rekolekcje księdza Damiana otworzyły oczy mieszkańcom - bo władza to odpowiedzialność, zarzadzanie finansami to uczciwość - etyka, ale ekwiwalent za urlop bierze się bez mrugnięcia oka (mało etyczne), na imprezę urodzinową zaprasza się podwładnych, radnych (w jakim celu ?). Oj rekolekcjonista nie był by zadowolony z efektów nauczania.

 • 2019-03-18 09:52:15

  gość: ~brawo

  @~Brawo Kamil
  a co na to Burmistrz , panie Burmistrzu to kto tu kłamie ? bo my mieszkańcy ,sądzimy że pan!
  czytałem pana wypowiedzi na gmina porozmawiajmy i tam zarzuca pan kłamstwo strażakom! a Ja czytając uważam iż to pan oszukuje strażaków , radnych i nas mieszkańców.

 • 2019-03-18 10:56:52

  gość: ~Ząber

  @~brawo
  Przecież ten chłopaczek co żali się na Gmina Bardo - porozmawiajmy to parę dni w Straży jest i nawet nie ma pojęcia co tam się dzieje. Nawija to co mu kazali. Czekam tylko jak się zorientuje jak się sfrajerował

 • 2019-03-18 18:42:39

  gość: ~xxx

  @~Ząber

  Pan Kamil to młode pokolenie,w podobnym wieku jak ulubieńcy burmistrza, bracia S i nie powinno się go określać mianem chłopaczek. Ponadto pracuje jako kierowca tira, a więc wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę, odpowiada z ładunek, terminy realizacji zleceń, bezpieczeństwo - w straży był kierowcą, miał uprawnienia, to chyba świadczy, że myśli racjonalnie i odróżnia kłamstwo i manipulację. Poza tym myślę , że ma dowody popierające jego oświadczenie (obecnie można bardzo dobrze się zabezpieczyć w dowody - politycy- bywalcy Sowy i Przyjaciele się o tym przekonali). Burmistrz już tyle razy mówił co innego a fakty mówiły co innego. Pamiętam spotkanie przedwyborcze - pani mieszkająca przy ul. Kościuszki zwróciła burmistrzowi uwagę, że nieładnie wyśmiewać się ze starszej pani (myślał , że nikt nie słyszał brzydkiego komentarza) ale uczestnicy spotkania słyszeli - zamiast przeprosić, to wmawiał wszystkim , że on tego nie mówił, a jak mówił to co większość usłyszała to on nie wie jak to powiedział - matrix?

  Należy wierzyć Panu Kamilowi, bo jest wiarygodny.
  A czy mówienie prawdy jest frajerstwem? pewno uważają tak osoby bez kręgosłupa moralnego, które wyznają zasadę PO TRUPACH DO CELU
  KTOŚ KIEDYŚ POWIEDZIAŁ - JAK CIĘ ZŁAPIĄ ZA RĘKĘ I OSKARŻĄ O KRADZIEŻ - TO MÓW , ŻE TO NA PEWNO NIE TWOJA RĘKA

  obecnie ludzie są inteligentni, zwłaszcza młodzi i nie pozwalają sobą manipulować a stwierdzenie " nawija co mu kazali" Kto Mu kazał, co otrzymałby w zamian? Jaki cel by uzyskał?

 • 2019-03-19 07:46:28

  gość: ~Marek Maćkowski

  @~xxx
  Panie Burmistrzu gdzie jest Pana prawdomówność, powiedzial Pan do gazety,ze jeżeli strażacy użycza sprzęt to gmina natychmiast zacznie finansować jednostkę. Minęło 3 tygodnie i poki co na obietnicach się skończyło, czego jeszcze Pan od nas oczekuje? Panie Burmistrzu 26.02.2019 otrzymaliście umowę użyczenia sprzętu (auta,sprzęt ratowniczy) a 27.02.2019 Pracownik Urzędu pobrał wszystkie karty dotyczące sprzętu. W razie zaprzeczenia udostępnie publicznie wszystkie dokumenty potwierdzające moja prawdomówność. Wiec proszę nie oszukiwać mieszkańców Barda.

 • 2019-03-19 11:46:18

  gość: ~ZNiegoPanJakZeMnieKsiądz

  @~Marek Maćkowski
  Srali muchy będzie wiosna, chłopie że Ty jeszcze dajesz wiarę w to co ten gość plecie? Zejdź na ziemię, otrzaśnij się.

 • 2019-03-19 12:04:23

  gość: ~Władek

  Kto normalny leci i sam na siebie donosi że robił lewe listy wyjazdowe, nie wiem czy pensjonariusze z Zamku nie majà więcej oleju w glowie. Gość chyba nawet nie wie że został wykorzystany i stał się narzędziem do skłócenia całego towarzystwa. A Pan włodarz ma z tego pana podobno niezłą pompę.

 • 2019-03-19 18:50:51

  gość: ~obserwator

  Krzysztof Żegański:
  Jestem już po spotkaniu ze stowarzyszeniami sportowymi, które otrzymały dotację na swoją działalność. I tak: KS Unia Bardo- 130tys. zł; LZS Piasek Potworów - 20tys. zł; LZS CIS Brzeźnica - 20tys. zł; UKS KUSY Przyłęk - 10 tys; MKS RED DRAGON - 5tys. zł. Zgodnie z deklaracją złożoną godzinę temu, podaję kwotę na działalność OSP Bardo w 2018 roku. Pomimo, że praktycznie już od czerwca nie wyjeżdżali do akcji, gdzie w lipcu na działalność otrzymali kwotę ok. 10 tys. złotych na wyjazdy, to na planowaną kwotę całoroczną 81tys. złotych wykorzystali kwotę 49.326zł. Gdzie jest prawda o nie finansowaniu jednostki? ..... Więcej! Nie działając w tym roku, z budżetu Gminy na działalność OSP Bardo wydatkowano: 1846zł - zakup opału; 1023zł - ubezpieczenie członków JOT; 475zł - umowa zlecenie dla palacza; przygotowane do wypłaty 4200zł - ekwiwalent za akacje i szkolenia w 2018 roku; brak jeszcze faktury za badania lekarskie strażaków w 2019 roku. Zostawiam to bez komentarza. Pozdrawiam wszystkich Czytających.


  Analizując wypowiedź burmistrza z FB , to nasuwa się pytanie o logiczne myślenie i kojarzenie faktów, ponieważ cytuję:
  Pomimo, że praktycznie już od czerwca nie wyjeżdżali do akcji, gdzie w lipcu na działalność otrzymali kwotę ok. 10 tys. złotych na wyjazdy, to na planowaną kwotę całoroczną 81tys. złotych wykorzystali kwotę 49.326zł. Gdzie jest prawda o nie finansowaniu jednostki? "
  zapomniał burmistrz powiedzieć , że nie wyjeżdżali , bo nie mieli środków finansowych , które sam wstrzymał z dniem 01-04-2018 roku. W lipcu przelano kwotę, bo narastały zatory płatnicze, była kontrola z województwa, niestety nawet jak zakład nie produkuje - ma postój , to koszty stałe trzeba ponosić (amortyzacja, ubezpieczenia, rachunki za media, ogrzewanie...) - Strażacy w otwartym liście opisali co i jak było, łącznie z informacją o żądaniu od starosty likwidacji OSP Bardo, także my mieszkańcy umiemy czytać ze zrozumieniem, myśleć i nie jesteśmy głupi.

  Dalszy cytat :
  Nie działając w tym roku, z budżetu Gminy na działalność OSP Bardo wydatkowano: 1846zł - zakup opału; 1023zł - ubezpieczenie członków JOT; 475zł - umowa zlecenie dla palacza; przygotowane do wypłaty 4200zł - ekwiwalent za akacje i szkolenia w 2018 roku; brak jeszcze faktury za badania lekarskie strażaków w 2019 roku.

  Burmistrz przywołuje finansowanie kosztów stałych remizy,ubezpieczenia (likwidator też musi ponosić koszty stałe likwidowanego majątku)
  ale zaległe za 2018 ekwiwalenty za akcję należne strażakom (bo strażacy ostatni raz jeżdzili do akcji w czerwcu 2018 roku)nie są wypłacone tylko jak burmistrz pisze -PRZYGOTOWANE DO WYPŁACENIA - 4200 (ale strażacy mają misję służyć - mogą czekać ) to finansowanie OSP Bardo w 2019 roku jest jakieś wybiórcze - płacą co chcą i kiedy chcą , ale strażacy mają jeździć do akcji (to dalej bracia M, Kamil i reszta
  niepokornych samochody na plecy, wiadra w dłoń i ratować ludzi)

  Panie Burmistrzu czy wszystkie jednostki są tak traktowane i finansowane?
  Bo jeżeli tylko OSP Bardo to jest to nierówne traktowanie (a OSP Bardo to Pana rodzima jednostka, która już raz uratowała Panu życie w wypadku)

 • 2019-03-19 20:57:41

  gość: ~Takiowaki

  @~obserwator
  Skwituję krótko dla mnie to nie burm..., dla mnie to kawał mściwego dziada.

 • 2019-03-19 21:27:43

  gość: ~kontroler

  @~Takiowaki


  Wnioski z pracy komisji rewizyjnej – gorąco polecam przeczytanie protokołu z posiedzenia komisji rewizyjnej z dnia 28-01-2019 r – na BIP gmina Bardo

  W dniu 15-01-2019 roku protokół z komisji budżetu…
  „Przewodnicząca Rady Miejskiej B. Strzelec powiedziała, że strażacy z Barda chcą spotkania. Radny A. Mateja powiedział, że Radni powinni poznać stanowisko dwóch stron.”
  Mija 2 tygodnie i w dniu 28-01-2019 roku jest posiedzenie komisji rewizyjnej , której przewodniczy A. Mateja
  „wiceprzewodniczący Rady Miejskiej K. Witek powiedział, że zarząd OSP (Bardo) będzie miał pretensje do Komisji, że nie chciała się z nimi spotkać. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej A. Mateja powiedział, że Komisja nie musiała się z nimi spotkać.”

  Mam pytanie : Co się stało, że komisja do której zwrócono się z prośbą o wyjaśnienie braku finansowania OSP nie spotkała się z zarządem OSP ? Przecież przewodniczący A. Mateja sam stwierdził , że trzeba wysłuchać dwóch stron.

  Ale najdziwniejsze jest to, że komisja zaczyna obrady i zaraz na początku jest mowa o podpisaniu pisma, które już jest gotowe. Potem zaczynają się pytania od radnych (członków komisji rewizyjnej) – odpowiedzi udziela pracownik urzędu (kierownik referatu organizacyjnego).
  Czy to normalne , że komisja napisała pismo w którym zawarła swoje stanowisko, a potem pyta osobę zatrudnioną przez urząd o podstawowe informacje z zakresu działania OSP Bardo ( wybór zarządu OSP, odwołania zarządu, funkcję osób będących w zarządzie, sytuację własności sprzętu, przynależność do KSRG, bezpieczeństwo, finansowanie w innych jednostkach).
  Dobra praktyka zaleca zbadanie sprawy u źródła i wysłuchanie dwóch stron, ale w naszym urzędzie dobre praktyki nie są mile widziane.
  Komisja wysłuchała subiektywnej oceny pracownika urzędu , burmistrza i już wszystko wiedziała. Czy komisja opłacana z podatków mieszkańców ma na celu nasze dobro, czy burmistrza?
  Czy pracownik zatrudniony w dziale organizacyjnym jest „fachowcem” od procedur OSP, bezpieczeństwa, biegłym księgowym, bo jego wypowiedzi nie potwierdzają tej fachowości i w udzielanych wyjaśnieniach często można zauważyć brak wiedzy i kompetencji.

  ALE JAKI PAN TAKI KRAM

  DECYZJA CO DO OSP BARDO ZAPADŁA DUŻO WCZEŚNIEJ I NIE NA KOMISJI REWIZYJNEJ - radny Czepieruk na posiedzeniu komisji w dniu 15-01-2019 roku poinformował mieszkańców Barda, że” W PAŹDZIERNIKU BĘDZIE OMÓWIONA DZIAŁALNOŚĆ OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH” , czyli mieszkańcy Barda módlcie się aby do października 2019 nic się nie stało, a to że na mapie zagrożeń brakuje OSP Bardo i system sygnalizuje zagrożenia (sygnalizacja na czerwono) to tym nikt się nie przejmuje, może ktoś coś zrobi jak już będzie za późno.

  pozdrawiam fachowców z komisji rewizyjnej (nie wiem czy się śmiać czy płakać)

 • 2019-03-23 17:24:46

  gość: ~OSP Starczów

  @~kontroler

  PAN ZIELONKA NIE WYKAZAŁ SIĘ ZNAJOMOŚCIĄ PROBLEMÓW OSP - JUŻ WCZEŚNIEJ OSP STARCZÓW PRZEKONAŁO SIĘ NA WŁASNEJ SKÓRZE , A TERAZ WIELKI FACHOWIEC W BARDZKIEJ KOMISJI REWIZYJNEJ - PORAŻKA
  poniżej opis wspomnianej sytuacji - p Zielonka - sekretarz


  Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) w Starczowie nie może jeździć do pożarów. Urząd Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim przestał finansować ich działalność. Powód? Niesprawny samochód, którym jeżdżono do akcji.

  Niesprawny samochód to oficjalny powód. Nieoficjalnie mówi się o zgrzycie między strażakami a wójtem, do jakiego doszło podczas zebrania sprawozdawczego.

  - Mówiono o bezpieczeństwie. Podczas ożywionej dyskusji strażacy wypomnieli wójtowi, że jeździ nową toyotą, tymczasem nasze OSP musi jeździć na akcje wysłużonym wozem – relacjonuje Piotr Trojanowski, szef OSP Starczów. Obecnie star stoi od kilku miesięcy w garażu.

  Po zebraniu strażacy otrzymali pismo rozwiązujące umowę finansowania OSP. Głównym powodem był niesprawny pojazd gaśniczy marki Star. Nie opłaca się go remontować z powodu wysokich kosztów przewyższających cenę pojazdu. Strażacy opowiadają, że już wcześniej dochodziło do nieporozumień między magistratem w Kamieńcu. Zarzuty stanowczo odpiera gmina, ale nie chce na szybko komentować sprawy.

  - W celu właściwego opracowania tematu dotyczącego współpracy gminy Kamieniec Ząbkowicki z Ochotniczą Strażą Pożarną Starczów proszę o wystosowanie przez Państwo oficjalnego zapytania, na które udzielimy oficjalnej odpowiedzi – odpowiada mejlem Paweł Zielonka, sekretarz gminy.

 • 2019-05-22 20:14:56

  gość: ~fachowcy

  ostatnio dodany post

  @~kontroler

  Komisja rewizyjna nie wykazała się chęcią zbadania pomówień OSP Bardo przez "grupę strażaków" bo w składzie komisji są dwaj radni z okręgu wyborczego, gdzie działa OSP Brzeźnica - czy to prawda, że osp Brzeźnica ma obiecany samochód z osp bardo (przy likwidacji),
  polecam artykuł o statystyce wyjazdów jednostek - osb brzeźnica nie ma czym się pochwalić - 2017 rok -10 razy interweniowała a osp bardo przy normalnym finansowaniu 93 - to po co im samochód

 • 2019-03-20 10:09:52

  gość: ~xxx

  @~Władek
  Waldek a ty uważasz że bracia S. to są normalni , przecież oni mają tyle w głowie co Maćków kot ,jak się dom palił to uciekł na dach. tyle samo można się spodziewać po dwóch braciach S .

 • 2019-03-20 13:10:42

  gość: ~obserwator

  @~xxx
  panowie proszę nie ubliżać pensjonariuszy z Zamku , ci dwaj bracia So.... ! to tym pensjonariuszom do pięt nie dorastają .

 • 2019-03-25 10:23:25

  gość: ~osp

  Sob trolu Żegana - nic Ci to plusowanie nie da , donosisz na wszystkich i gdzie się da. Szkalujesz ludzi nawet z PSP, dobrze wiesz o co chodzi. - trolu jeden. I wciągnij brzuch pasibrzuchu. Bo mylą Cię już z Proboszczem. Bufonie jeden.

 • 2019-03-25 18:42:25

  gość: ~osp

  @~osp
  nie możliwe Sławuś , to troll i kapuś ? ja myślałem że tylko ten od ministranta to niedorajda życiowy , ale Sławek donosi na chłopaków z PSP ?
  wierzyć mi się nie chce ! ale jaja !

 • 2019-03-25 21:08:39

  gość: ~oooooooooo

  @~osp

  jak motał w OSP Bardo, tak teraz mota w PSP - z sąsiadami też wojuje, ale to już taki charakterek

 • 2019-03-26 15:28:55

  gość: ~osp

  @~oooooooooo
  nie dobry ptaszek co własne gniazdo kala !oj nie dobry !

REKLAMA