Express-Miejski.pl

Pat nadal trwa. Odpowiedź komisji rewizyjnej rady miejskiej na brak finansowania OSP Bardo

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Bardzie, zwróciła się z pismem do rady miejskiej, o powiadomieniu komisji rewizyjnej w celu wyjaśnienia niefinansowania jednostki przez urząd.

Krzysztof Żegański - burmistrz Barda przekazuje poniżej treść odpowiedzi Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Bardzie, podkreślając jednocześnie, że zgodnie z obowiązującym prawem, środki publiczne przekazywane z budżetu gminy Bardo, muszą być wydatkowane zgodnie z zasadami: celowości, rzetelności, gospodarności i legalności.

UMiG Bardo

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pat nadal trwa. Odpowiedź komisji rewizyjnej rady miejskiej na brak finansowania OSP Bardo

    2019-01-30 13:17:46

    gość: ~Takija

    Historia lubi się Powtarzac... Czyżby ocena niedostateczna skutkowala brakiem mozliwosci wyjazdów??? Czy brak mozliwosci wyjazdu skutkowala oceną niedostateczna?? Troche to zagmatwane...

  • 2019-01-30 15:20:17

    gość: ~nmv

    Straż zawiesiła działania 22 maja, a PSP przyjeżdża na kontrolę, ciekawe po co? :) Burmistrz kazał czy strażak powiatowy?

  • 2019-01-30 15:45:12

    gość: ~obywatel

    Panie Mateja i panie Zielonka, nie zadaliście sobie trudu rozmowy z kimkolwiek tylko podpisaliście pismo napisane przez urzędniczego radcę prawnego. Abstrahując od tego kto ma rację w całym sporze, Wy, jako radni, jesteście zerem!!!!!!!!!1

  • 2019-01-30 18:36:15

    gość: ~Matejko

    @~obywatel
    Pan Zielonka jest moim znajomym. Kiedy pracował w UG w Kamieńcu zajmował się tamtejszym OSP. Można powiedzieć że zęby zjadł na straży. To za jego kadencji do Kamieńca został zakupiony pierwszy fabrycznie Nowy średni samochód pożarniczy, więc nie wierzę, że Paweł podpisał by coś nie czytając tego. Panowie Sikawkowi i prezesiku: odejdzie dajcie rządzić młodym. Nie wchodzcie im w drogę niech działają. Dajcie i okres próby dwa, trzy lata. Jak nie podołają wtedy zwolajcie Walne tylko takie z prawdziwego zdarzenia odsuńcie mlodych i dzialajcie

  • 2019-01-30 20:48:31

    gość: ~66

    @~Matejko
    jak byl taki dobry to dlaczego Czerniec pogonił go z Urzędu ?

  • 2019-01-31 08:07:17

    gość: ~Mieszkanka

    @~Matejko
    Rzadzic ? Czy krasc ?

  • 2019-01-31 10:16:56

    gość: ~cc

    @~Matejko

    Ale przecież mieli okres próby, rządzili i co? Dokąd doprowadzili straż? Zielonka tak zjadł zęby na straży, że go Czerniec z hukiem pogonił z urzędu, a chyba złego słowa na Czernieca nie powiesz, przecież dla OSP KZ I robi tyle, ile żaden inny wójt i burmistrz dla jakiejkolwiek prężnie

  • 2019-01-31 13:15:44

    gość: ~Matejko

    @~cc
    Spytaj Pana Zielonki dlaczego nie pracuje już w Kamieńcu. Stał się niewygodny dla wójta, dkategi musiał odejść...

  • 2019-01-30 18:16:49

    gość: ~ciekawy obywatel

    Panie Prezesie JHH ilu strazaków moze wyjechac na dzien dzisiejszy do zdarzenia.

  • 2019-01-30 18:24:55

    gość: ~Jeszcze ciekawszy

    @~ciekawy obywatel
    Właśnie PREZESIE, ilu?

  • 2019-01-30 19:01:57

    gość: ~strażak

    @~Jeszcze ciekawszy

    a co jesteś chętny na wyjazd?

  • 2019-01-31 12:04:50

    gość: ~Osp

    @~ciekawy obywatel
    15 osób.

  • 2019-01-31 12:25:43

    gość: ~haha

    @~Osp


    skad tyle? chyba z calymi rodzinami jest tyle osob

  • 2019-01-31 12:50:40

    gość: ~JHH

    @~ciekawy obywatel - NIKT nie może brać udziału w działaniach ratowniczych. Źle postawiłeś pytanie, domyślam się, że chodziło Tobie o to, ilu druhów stanowi JOT > odpowiedział "osp". Kiepski NIK sobie obmyśliłeś, bo co to za "obywatel", co nawet imienia nie ma odwagi podać. Mniemam, że jesteś członkiem tej ekipy puczystów, co pewnie interesujący się tematem dawno wywnioskowali - to dodam, iż w jej składzie jest przewodniczący komisji rewizyjnej. Jeden z czytelników pytał, gdzie są komisje rewizyjne OSP i RM > to tu /na EM/ jest odpowiedź.

  • 2019-01-30 19:18:39

    gość: ~walczący z wiatrakami

    " zgodnie z obowiązującym prawem, środki publiczne przekazywane z budżetu gminy Bardo, muszą być wydatkowane zgodnie z zasadami: celowości, rzetelności, gospodarności i legalności"

    dotacje dla OSP spełniały i nadal spełniają cytowane przez burmistrza zasady:
    celowość - wykorzystywane na cele ppoż - misja OSP,
    rzetelność - rozliczenie prowadziła księgowa z urzędu miasta, zawsze można było wszystko skontrolować
    gospodarność - majątek stowarzyszenia OSP cały czas rośnie poprzez pozyskiwanie środków z różnych instytucji - nadleśnictwo, pzu, ministerstwo, wojewoda, składki członków,
    legalność - wszystkie działania są prowadzone zgodnie z prawem

    obecnie wobec stowarzyszenia nie są prowadzone żadne śledztwa prokuratorskie, a więc żadna z zasad nie jest łamana

    Czy posiadając podejrzenia, dowody - burmistrz, rada, komisja rewizyjna nie powinni zgłosić tego do prokuratury? Dlaczego sami stają się sędziami? Bardzo łatwo coś zniszczyć - trudno coś zbudować.

  • 2019-01-31 13:33:58

    gość: ~gość

    @~walczący z wiatrakami

  • 2019-01-31 13:37:45

    gość: ~gość

    @~walczący z wiatrakami
    nie można wybierać zdań z kontekstu. Jak zweryfikować właściwe wydatkowanie środków przeznaczonych na działalność OSP, jeśli ta nie chce złożyć rozliczenia środków i to jeszcze za I półrocze 2018? Co robi Komisja Rewizyjna OSP?

  • 2019-01-30 19:41:20

    gość: ~walczący z wiatrakami

    Jak burmistrz stwierdził, że funkcjonują dwa niezależne zarządy - pan radca pisząc nie zapoznał się z dokumentami, gdyż cała obecna korespondencja prowadzona jest z zarządem wybranym 01-05-2018 roku, dlaczego do tego zarządu kierowana jest korespondencja, a nie do tego drugiego widniejącego w KRS?

    Jak jednostka miała zrobić rozliczenie, jak część dokumentów była na komputerze urzędu, czy komisja rewizyjna zapoznała się z dokumentacją i korespondencją

    Dlaczego komisja rewizyjna nie sprawdziła dozwolonych form finansowania jednostek OSP?
    przepisy mówią, że forma dotacji jest jedną z form finansowania, jednostka za czasów poprzedniego burmistrza p. Leszka była finansowana bezpośrednio z budżetu - wiele ościennych OSP ma właśnie taką formę finansowania i nigdy nie było z tym problemów

    Dlaczego komisja rewizyjna nie pofatygowała się do sprawdzenia protokołów pokontrolnych wojewody, dlaczego nie podano w piśmie przyczyn negatywnej oceny kontroli PSP?

  • 2019-01-31 08:25:07

    gość: ~Ona

    @~walczący z wiatrakami

    Pytasz Dlaczego? Bo to cały Burmistrz bałaganiarz. On sam osobiście odpowiada za ten cały bajzel i mam nadzieję że sąd też tak orzeknie.

  • 2019-01-31 09:38:38

    gość: ~WK

    @~walczący z wiatrakami

    przecież ci radni, notabene startujący z komitetu p. Chodorowskiej to zwykłe pionki, którymi Krzysiek zmanipulował jeszcze przed zaprzysiężeniem. Warzecha i Mateja, wstydu nie macie. Żal tylko tych, co chcieli coś zrobić (Sarnecki, Pluta) i nie sprzedaliby się za 500 zł diety, a w wyborach przegrali. Wstyd! Szybko się zweryfikowaliście

  • 2019-01-31 13:16:48

    gość: ~Zmanipulowany

    @~WK
    Jak mozna byc takim cymbalem. Takim zapatrzonym w siebie narcyzem. Dlaczego radni sa zmanipulowani? Moze oni w przeciwienstwie do was mysla. To teraz ci co byli dla was tez sa przeciko wam????? To wy jestesce chorzy, zawzieci i chciwi. Obrzygacie kazde dobro ktore nie wam sluzy. Najwyzszy czas spuscic sztandary nienawisci i odejsc z honorem. Tylko czego tu od was wymagac. Wy nawet nie wiecie co to jest. Wszyscy juz pisza ze maja was dosc.

  • 2019-01-31 14:14:55

    gość: ~Gargamel

    @~Zmanipulowany
    O ho ho. To juz nawet Pani kanydat na burmistrza jest winna i jej zwolennicy. Widzi Pan , Panie "Jothaha" jak o Panu sie mowi w naszym srodowisku. Wozil Pan wizerunek ewentualnej to Pani Burmistrz, szanowali Pana koledzedzy. Teraz zacznie byc Pan wrogiem, bo kolegom przestaje sie podobac. Mysle ze mimo wszystko ma Pan szacunek w grupie spoleczenstwa, ale w tym kamractwie leci on na pysk. Decyzja do Pana nalezy. A pozostalym Panom zycze wystarczajacej ilosci sliny, bo wiele ludzi trzeba jeszcze opluc.

  • 2019-02-01 17:35:04

    gość: ~grażyna

    ostatnio dodany post

    @~Zmanipulowany

    Co do myślenia:
    Radca prawny urzędu w imieniu komisji rewizyjnej poucza starostę jakie ma prawa jako organ nadzorujący stowarzyszenia , a dlaczego nie pisze, że już w sierpniu 2018 roku burmistrz zwrócił się do starosty o rozwiązanie stowarzyszenia OSP Bardo. Dlaczego starosta nie przychylił się do decyzji burmistrza? Może przyczyny podane przez burmistrza były wyssane z palca, krzywdzące dla jednostki OSP Bardo, brawo panie starosto - może pan starosta zorientował się w manipulacjach burmistrza (dobrze go zna).