Express-Miejski.pl

Powiat ząbkowicki na starych widokówkach i pocztówkach - część IV

Okładka cyklu pt. Powiat ząbkowicki na starych widokówkach i pocztówkach - Rynek w Ząbkowicach Śląskich / zdjęcie ilustracyjne fot.: mat. prasowe

Prezentujemy czwartą część cyklu pt. Powiat ząbkowicki na starych widokówkach i pocztówkach. Tym razem pocztówki ukazują Braszowice, Niedźwiednik i Olbrachcice Wielkie.

Materiały pochodzą ze zbiorów Mateusza Muchy - mieszkańca Janówki w gminie Ciepłowody. Więcej o jego kolekcji, a także pasji, która trwa już ponad 20 lat pisaliśmy początkiem października 2018 roku w materiale pt. Najcenniejsze są widokówki przedstawiające obiekty, których już nie ma. O pasji mieszkańca Janówki [KLIK].

[GALERIA] Powiat ząbkowicki na starych widokówkach i pocztówkach [KLIK]

ms. / em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powiat ząbkowicki na starych widokówkach i pocztówkach - część IV

  2019-01-22 11:05:33

  Kamil

  Szacunek za twoją pasję,zebranie tych wszystkich pocztówek,widokówek oraz informacji o miejscowościach znajdujących się na nich to z pewnością długa i trudna praca.Każdy opis pocztówki jest ciekawy i treściwy. Oby tak dalej
  Pozdro i czekam na dalszy ciąg

 • 2019-01-23 16:09:27

  gość: ~tubylec

  Co do drugiego patrona po 1945r św. Józefa w Kosciele w Olbrachcicach , to najprawdopodobniej ma sie to w związku z tym ,ze mieszkancy Olbrachcic Wlk przybyli całą wsią ze wsi Józefów i tu się wąłsnie osiedlili. Były to dawne tereny II Rzeczypospolitej pow. Tarnopolski, obecnie Ukraina. Z ciekawostek , długo jeszcze po wojnie ( w latach 80-tych )dało sie słyszec jak nazywano mieszkanców Olbrachcic - cytuję " Pie....e Józefki" :)

 • 2019-01-26 13:31:18

  gość: ~Grochowiak

  Czy ma Pan może widokówki z Grochowa- Grochau?

 • 2019-01-26 16:17:18

  gość: ~Mateusz Mucha

  ostatnio dodany post

  @~Grochowiak
  Na dzień dzisiejszy nie mam. Jednak ciągle szukam kolejnych egzemplarzy, nawet ostatnio kilka trafiłem, więc podejrzewam, że znalezienie takiej kartki jest jedynie kwestią czasu.
  Jeśli uda mi się taką zdobyć, to oczywiście opublikuję ją wraz z opisem.
  Pozdrawiam. :)

REKLAMA