9 listopada uczniowie zgromadzili się na boisku szkolnym, aby o godz. 11.11 w ramach akcji „ Rekord dla Niepodległej” wspólnie z uczniami w całej Polsce zaśpiewać hymn.
Utworzyli także wielką narodową flagę dzięki białym i czerwonym ubiorom, w których przybyli tego dnia do szkoły. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w kolejnej już edycji Konkursu Pieśni Patriotycznej, podczas którego pomysłowo zaprezentowały wybrane utwory.
W sobotę reprezentanci każdej klasy z wychowawcami i rodzicami włączyli się do innej ogólnopolskiej akcji: „100 drzew na stulecie niepodległości”, sadząc z mieszkańcami gminy Dąb Niepodległości. Każdy zespół na lekcjach wychowawczych wybrał patrona swojego drzewka i przygotował odpowiednią plakietkę z jego nazwą.
Główne uroczystości gminne odbyły się 11 listopada. Mieszkańcy gminy Ciepłowody podobnie jak w ubiegłych latach wzięli udział w mszy świętej za Ojczyznę. Następnie delegacje złożyly kwiaty pod odsłoniętym w tym dniu obeliskiem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Poczet sztandarowy szkoły w uroczystym pochodzie mieszkańców przemaszerował przed budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji, gdzie odbywał się piknik patriotyczny.
O godzinie 15 sala GOK iPwypełniła się po brzegi, aby widzowie mogli obejrzeć widowisko patriotyczne przygotowane przez uczniów szkoły z Ciepłowód.
W tym roku najpierw jednak przedstawiły się zuchy ze swoją druhną p. Marzena Prygoń, prezentując przygotowaną przez siebie piosenkę. Dzieci przedszkolne deklamowały wiersze i zatańczyły trojaka. Program artystyczny pt. „Jeśli wolność czuć i kochać umiesz” przygotowali gimnazjaliści z młodszymi koleżankami i kolegami z klas IV-VIII wraz ze swoimi nauczycielami - polonistką L. Krzewską, M. Żygadło - nauczycielem muzyki i I/ Fajkowską - nauczycielką wf-u. Scenografię zaprojektowała J. Strama - nauczycielka plastyki. Nieocenioną pomocą jako operator dźwięku służył W. Szuwarowski.
Uczniowie poświęcili swoje przedstawienie rówieśnikom, którym przyszło zmagać się z zaborcami, okupantem, często składając za wolność ojczyzny ofiarę krwi. Podziękowali im w ten sposób za to, że dzisiaj mogą wyrażać swoją miłość do ojczyzny inaczej: szanując i okazując życzliwość innym ludziom, dbając o swoją małą ojczyznę, wspólnie bawiąc się i pracując, bo taka postawa jest wyrazem współczesnego patriotyzmu.
ZSP Ciepłowody
REKLAMA
REKLAMA