Express-Miejski.pl

Playboys zagrał podczas święta plonów w Ciepłowodach. Znamy wyniki konkursów dożynkowych [foto]

Dożynki gminne w Ciepłowodach w obiektywie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zespół Playboys był główną gwiazdą wieczoru podczas dożynek gminnych w Ciepłowodach. Impreza odbyła się 8 września na boisku sportowym.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15 mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Odprawili ją proboszcz Ryszard Słowiak z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciepłowodach oraz Antoni Drwiła - proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Dobrzenicach. Bezpośrednio po eucharystii odbyło się także poświęcenie wieńców dożynkowych i misterium chleba.

Następnie uczestnicy w uroczystym korowodzie wyruszyli spod koścoła na boisko sportowe, gdzie odbywała się główna część imprezy. W części oficjalnej głos zabrali: Łukasz Białkowski - wójt gminy Ciepłowody, który powitał wszystkich mieszkańców i otworzył tegoroczne święto plonów, Roman Fester - starosta powiatu ząbkowickiego, Paweł Gancarz - prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na Dolnym Śląsku, Leszek Grala z Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Robert Zacher z biura terenowego Agencji Retrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Wiesław Skotnicki - przewodniczący rady powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Funkcję starosty i starościny dożynek pełnili państwao Jerzy i Czesława Twarowscy z Targowicy.

Podczas oficjalnej części wręczono także odznakę zasłużonego dla rolnictwa. Otrzymał ją Wiesław Stach z Dobrzenic, który mimo sędziwego wieku sam, cały czas aktywnie prowadzi gospodarstwo rolne. Miały też miejsce występy Miejskiej Orkiestry Dętej z Ząbkowic Śląskich, która nie tylko zadbała o oprawę dożynkowego korowodu, ale także dała koncert na boisku sportowym. Na scenie zaprezentowała się też grupa wokalna ze szkoły w Ciepłowodach.

Najwięcej śmiechu przysporzyły jednak zabawy i konkursy, w których wzięli udział chętni mieszkańcy, goście i samorządowcy. Był m.in. konkurs pod nazwą „droga do pola”, gdzie trzyosobowe drużyny przy pomocy trzech skrzynek i dwóch desek, nie dotykając ziemi musiały pokonać dystans od startu do mety. Zwycięzcy otrzymali wyborny trunek jakim była skrzynka mleka. Był też konkurs o nazwie off road, gdzie dwuosobowe drużyny nietypowym środkiem transportu stworzonym z deski i krótkich odcinków rur, musiały dotrzeć od startu do mety.

Samorządowcy w osobach wójta, przewodniczącego rady gminy i sekretarza wzięli udział w konkursie pod nazwą: „strzelcy wyborowi”. Ich zadaniem było strącenie jak największej liczby butelek, rzucając w nie jabłkami. W konkursie wystartował też jeden z mieszkańców i to on okazał się najskuteczniejszy.

Dwa konkursy zorganizował jeden ze sponsorów imprezy - firma Agrowiec. Było przerzucanie i przeciąganie opony. Kobiety rywalizowały natomiast w „bitwie o tron” zastępcy wójta. Wygrywała ta, która w walce jeden na jednego przy użyciu kijków zakończonych miekką piłeczką jako pierwsza zepchnęła ze skrzynki swoją rywalkę.

W międzyczasie rozstrzygnięto także konkursy. Nagroda za najładniejszy wieniec trafiła do sołectwa Jakubów, za najładniejszy chleb dożynkowy uznano wypiek Heleny Malinowskiej z Ciepłowód, nagroda za najbardziej wyjątkowy płód rolny (arbuz) trafiła do Ewy Lepki z Karczowic, autorką najładniejszej przyśpiewki dożynkowej była Halina Gulej z Ciepłowód, a autorem najładniejszej kukły dożynkowej sołectwo Czesławice.

Od godziny 21 na scenie zaprezentował się zespół Playboys, który porwał do zabawy licznie zgromadzoną widownię. Od godz. 22.30 do wczesnych godzin porannych trwała zabawa taneczna, a o muzykę zadbał zespół R&M.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA