Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Weekend z Frankensteinem coraz bliżej

  2009-09-29 Ząbkowice Śląskie

  Weekend z Frankensteinem coraz bliżej

  W najbliższy piątek rozpocznie się coroczna impreza ściśle związana z historią i dawniejszą nazwą Ząbkowic Śląskich - Weekend z Frankensteinem. Razem z ZOK i lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji.

  liczba komentarzy 5

 • Nielegalne wysypisko ZGK?

  2009-09-29 Ząbkowice Śląskie

  Nielegalne wysypisko ZGK?

  Ciepła, słoneczna pogoda mobilizuje do jesiennych porządków. Zewsząd słychać odgłosy silników kosiarek. Ludzie grabią, plewią i palą na swoich posesjach suche liście. Taka pogoda to również sprzyjający czas dla spacerów. Zdarza się, że zwykły, codzienny...

  liczba komentarzy 7

 • Nie muszą zwracać pieniędzy

  2009-09-28 Ciepłowody

  Nie muszą zwracać pieniędzy

  Zaoszczędzona i niewykorzystana przez Ciepłowody kwota przyznanej dotacji w ramach Funduszu Pomocy Rozwojowej zostanie przeznaczona na uzbrojenie terenów inwestycyjnych strefy aktywności usługowej i budownictwa mieszkaniowego.

  skomentuj

 • Samochód dla OSP Henryków

  2009-09-28 Henryków

  Samochód dla OSP Henryków

  23 września Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa w woj. dolnośląskim. Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie otrzyma 100 000 zł na zakup samochodu pożarniczego.

  skomentuj

 • Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  2009-09-28 Powiat

  Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  Cztery pożary, kolizja auta osobowego ze stadem dzików - Powiatowa Straż Pożarna nie próżnowała.

  skomentuj

 • Olejowe zabawy na drodze

  2009-09-28 Złoty Stok

  Olejowe zabawy na drodze

  Dwóch nieletnich chłopców urządziło sobie zabawę na krajowej drodze nr 46. Chcieli sprawdzić co się stanie, gdy wyleją na drogę skradziony wcześniej olej. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

  skomentuj

 • Rozpoczęcie roku akademickiego w ZUTW

  2009-09-25 Ząbkowice Śląskie

  Rozpoczęcie roku akademickiego w ZUTW

  23 września w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, w świetle kamer telewizyjnych, nastąpiła inauguracja roku akademickiego w Ząbkowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jak okiem sięgnąć wszystkie miejsca na Sali kinowej zostały zajęte przez słuchaczy i...

  skomentuj

 • Ziębice pracują na rzecz swoich mieszkańców

  2009-09-23 Ziębice

  Ziębice pracują na rzecz swoich mieszkańców

  Nie tylko w Ząbkowicach prowadzone są remonty dróg i budynków. Ziębice nie ustępują im kroku. Na skrzyżowaniach ulic: Kolejowa z Wałową w Ziębicach już zostały zamontowane ochronne bariery drogowe.

  skomentuj

 • Inauguracja Roku Akademickiego w Ząbkowicach i Ziębicach

  2009-09-23 Ząbkowice / Ziębice

  Inauguracja Roku Akademickiego w Ząbkowicach i Ziębicach

  W tym tygodniu na inaugurację Nowego Roku Akademickiego zapraszają aż dwa uniwersytety III wieku z naszego powiatu: z Ząbkowic i Ziębic.

  skomentuj

 • Straż pożarna w akcji

  2009-09-21 Powiat

  Straż pożarna w akcji

  Ostatni tydzień pracy strażaków obfitował w działania różnej kategorii: od gaszenia pożarów, poprzez zabezpieczenia miejsc zderzenia samochodów, aż do pomocy osobom starszym.

  skomentuj

 • Obóz młodzieżowy w węgierskim powiecie Tolna

  2009-09-21 Powiat

  Obóz młodzieżowy w węgierskim powiecie Tolna

  12 osobowa grupa młodzieży z terenu naszego powiatu, na co dzień uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Ziębic, Ząbkowic Śląskich i Kamieńca Ząbkowickiego, wyjechała 20. sierpnia 2009 r. pod egidą Ząbkowickiego Towarzystwa Sportowego z opiekunem Michałem...

  skomentuj

 • Cudowna muzyka w "mieście cudów"

  2009-09-19 Bardo

  Cudowna muzyka w "mieście cudów"

  17 września w Bardzie miał miejsce niezwykły koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Gmina Bardo już po raz piąty była współorganizatorem Festiwalu na swoim terenie.

  liczba komentarzy 3

 • Umowy na budowę świetlic w Janowcu i Dębowinie podpisane

  2009-09-17 Bardo

  Umowy na budowę świetlic w Janowcu i Dębowinie podpisane

  16. września w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich doszło do sfinalizowania przez zarząd województwa uchwały dotyczącej wyboru projektów, które zostaną dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie „Odnowa i...

  skomentuj

 • Wypadek w Dębowinie

  2009-09-17 Dębowina

  Wypadek w Dębowinie

  W dniu 17.09.2009 około godziny 11.10 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu ciężarowego na Trasie K-8 w miejscowości Dębowina.

  liczba komentarzy 2

 • Dziś 70-ta rocznica agresji ZSRR na Polskę

  2009-09-17 Powiat

  Dziś 70-ta rocznica agresji ZSRR na Polskę

  17 września 1939 armia ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) wkroczyła na teren Polski, będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z III Rzeszą.

  skomentuj

REKLAMA