Express-Miejski.pl

Zatrzymany za narażenie życia policjantów

Policja

Policja fot.: istock.com

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o ucieczkę z miejsca zdarzenia drogowego i jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie ucieczki sprawca naraził na utratę życia lub zdrowia innych osób.

W Ziębicach policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji z zaparkowanym samochodem. Na miejscu właściciel uszkodzonego samochodu podał, że sprawcą był kierowca czerwonego Audi A4. Po chwili poszkodowany zauważył, że sprawca swoim samochodem nadjeżdża z naprzeciwka. Policjant usiłował zatrzymać kierowcę, gdy ten nagle skręcił swoim autem próbując go przejechać.

Funkcjonariusz zdołał odskoczyć na bok, a kierujący Audi zaczął uciekać w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego.

W Kamieńcu Ząbkowickim sprawca po raz kolejny nie zatrzymał się na wezwanie i ponownie próbował najechać na interweniującego policjanta. Funkcjonariusze zauważyli, że spod jednego z kół sypią się iskry. Okazało się, że audi było bez opony i jechało tylko na feldze. W pewnym momencie kierowca zjechał w polną drogę, zatrzymał auto i rozpoczął ucieczkę pieszo.

Policjanci zatrzymali pirata, którym okazał się 51-letni mężczyzna. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organiźmie.

Mieszkaniec Kamieńca będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także narażenie na utratę życia lub zdrowia policjantów za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Ząbkowicach Śl. / st. asp. Ilona Golec

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zatrzymany za narażenie życia policjantów

  2010-05-04 15:50:27

  KPP w Ząbkowicach Śl. / st. as

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o ucieczkę z miejsca zdarzenia drogowego i jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie ucieczki sprawca naraził na utratę życia lub zdrowia innych osób.

 • 2010-05-07 08:03:41

  gość: ~Gapuś

  Do Kubicy jeszcze Ci daleko,noga z gazu to nie tor wyścigowy,tylko ulica którą uczęszczają śmiertelnicy!!!!!

 • 2010-05-07 16:30:49

  rysiekzabkowice

  Jacy ci policjanci bojaźliwi. Aż wstyd czytać takie głupie teksty. Zresztą jak się czyta teksty pisane przez policjantów to rzuca się w oczy, że piszą oni językiem nie takim normalnym tylko takim nawet nie urzędowym a typowo policyjnym. Ten tekst można było napisać bardziej po ludzku. W naszym mieście ci policjanci są bardziej narażeni na utratę zdrowia lub życia przechodząc obok ratusza lub jadąc autem naszymi drogami. tam niebezpieczeństwo jest o niebo większe.

 • 2010-05-07 20:17:07

  gość: ~rysiek

  ostatnio dodany post

  bravo ząbkowicka policja!!! są zaangażowani w swoją pracę i mimo tego, że ciągle pracują w fatalnych warunkach osiągają sukcesy i wdzięczność większości mieszkańców naszej Gminy!!!

REKLAMA