Express-Miejski.pl

IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

IV Wojewódzki konkurs matematyczny

IV Wojewódzki konkurs matematyczny fot.: el polaco

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ostatnią sobotę budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie gościł finalistów IV wojewódzkiego konkursu matematycznego klas I-III.

Główne założenia i cele konkursu to rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych  uczniów klas I - III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas I - III, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów,integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli kształcenia zintegrowanego województwa dolnośląskiego.

Konkurs został zorganizowany w związku z małą ofertą konkursów dla uczniów klas I - III. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie z Filią w Przyłęku postanowiły w 2006 roku przygotować propozycję bezpłatnego konkursu matematycznego dla klas młodszych województwa dolnośląskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Kuratora Oświaty, Starostę Ząbkowickiego Pana Ryszarda Nowaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Pana Krzysztofa Żegańskiego.

Sobotni konkurs był skierowany do wszystkich szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku odbyła się już czwarta edycja. Olimpiada przeprowadzana jest w trzech grupach wiekowych: kwadraty - klasy I, prostokąty - klasy II, trójkąty - klasy III. Przebiega w trzech etapach: I etap -  klasowy, II etap - szkolny, III, etap - wojewódzki. Do etapu wojewódzkiego przechodzi jeden reprezentant szkoły w każdej kategorii. Uczniowie rozwiązywali testy, które bezpośrednio po konkursie sprawdzała Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie Panią mgr Wiolettę Piojdę.

W czasie kiedy uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych z zakresu edukacji matematycznej prowadzonych przez edukatora placówki doskonalenia nauczycieli. W tym roku warsztaty ,,Mały Einstein - gry i zabawy matematyczne w edukacji wczesnoszkolnej" prowadzone były przez metodyka DODN-u w Wałbrzychu Panią mgr Sylwię Kowalską. Rodzice uczniów, którzy brali udział w konkursie w wolnym czasie w piękne sobotnie południe zwiedzali zakątki urokliwego miasta Bardo.

Po powrocie brali udział w uroczystym obiedzie, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, medali, dyplomów i podziękowań. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkę z konkursu w postaci gipsowego odlewu ,,Mistrza matematyki".

Zdania na temat poziomu trudności były zróżnicowane. „W olimpiadzie biorę udział już drugi raz. W tym roku zadania były bardziej wymagające i nie wszystkie udało mi się rozwiązać" - mówił zaraz po zakończeniu ośmioletni Kamil.

Tym razem jestem pewna, że poszło mi lepiej niż ostatnio. Długo przygotowywałam się do olimpiady i rozwiązywałam dużo zadań i to pozwoliło mi dzisiaj wykonać wszystkie ćwiczenia" - stwierdziła Gabrysia z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Bielawie.

Wyniki

Klasa I – KWADRATY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS I - Łukasz Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • II miejsce - Szymon Sztachelek ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
 • III miejsce - Katarzyna Piaskowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Klasa II – PROSTOKĄTY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS II - Aleksandra Szabat ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ząbkowicach Śląskich
 • II miejsce - Magdalena Słonińska z Prywatnej Szkoły Podstawowej SIGMA we Wrocławiu
 • III miejsce - Marek Traczyński ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie

Klasa III – TRÓJKĄTY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS III - Małgorzata Warchoł ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach
 • II miejsce - Oliwia Owczarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie
 • II miejsce - Adrian Błoniewski z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie

Wyniki konkurencji grupowej:

 • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
 • III miejsce Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom !!!

Organizatorzy: Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku, nauczycielki  edukacji wczesnoszkolnej: mgr  Dorota Prostko, mgr Dorota Nowak, mgr  Jowita Kuśnierz, mgr Violetta Skiba,  mgr Beata Bujnowicz, oraz uczennice klasy III a integracyjnej, klasy III b, Vc oraz VI a.
Koordynatorem konkursu była Beata Bujnowicz.

el polaco

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

  2010-04-26 12:20:12

  el polaco

  W ostatnią sobotę budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie gościł finalistów IV wojewódzkiego konkursu matematycznego klas I-III.

 • 2010-04-26 17:48:54

  gość: ~Ojciec

  Dlaczego nie podano wyników!

 • 2010-04-26 18:20:06

  gość: ~tato

  ostatnio dodany post

  Wyniki są poufne,pewnie redakcja wie dlaczego.

REKLAMA