strona główna wiadomości IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

Kolejny numer naszej gazety już 13 listopada!

Express-Miejski.pl

WIADOMOŚCI

IV Wojewódzki konkurs matematyczny fot.: el polaco

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

› Bardo

IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

el polaco, 2010-04-26 00:00, AKTUALIZACJA: 2013-09-25 01:42

W ostatnią sobotę budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie gościł finalistów IV wojewódzkiego konkursu matematycznego klas I-III.

Główne założenia i cele konkursu to rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych  uczniów klas I - III, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, stymulowanie pracowitości i wytrwałości, upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas I - III, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów,integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli kształcenia zintegrowanego województwa dolnośląskiego.

Konkurs został zorganizowany w związku z małą ofertą konkursów dla uczniów klas I - III. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie z Filią w Przyłęku postanowiły w 2006 roku przygotować propozycję bezpłatnego konkursu matematycznego dla klas młodszych województwa dolnośląskiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem przez Kuratora Oświaty, Starostę Ząbkowickiego Pana Ryszarda Nowaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Pana Krzysztofa Żegańskiego.

Sobotni konkurs był skierowany do wszystkich szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku odbyła się już czwarta edycja. Olimpiada przeprowadzana jest w trzech grupach wiekowych: kwadraty - klasy I, prostokąty - klasy II, trójkąty - klasy III. Przebiega w trzech etapach: I etap -  klasowy, II etap - szkolny, III, etap - wojewódzki. Do etapu wojewódzkiego przechodzi jeden reprezentant szkoły w każdej kategorii. Uczniowie rozwiązywali testy, które bezpośrednio po konkursie sprawdzała Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana przez dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bardzie Panią mgr Wiolettę Piojdę.

W czasie kiedy uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami nauczyciele brali udział w warsztatach metodycznych z zakresu edukacji matematycznej prowadzonych przez edukatora placówki doskonalenia nauczycieli. W tym roku warsztaty ,,Mały Einstein - gry i zabawy matematyczne w edukacji wczesnoszkolnej" prowadzone były przez metodyka DODN-u w Wałbrzychu Panią mgr Sylwię Kowalską. Rodzice uczniów, którzy brali udział w konkursie w wolnym czasie w piękne sobotnie południe zwiedzali zakątki urokliwego miasta Bardo.

Po powrocie brali udział w uroczystym obiedzie, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród, medali, dyplomów i podziękowań. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek oraz pamiątkę z konkursu w postaci gipsowego odlewu ,,Mistrza matematyki".

Zdania na temat poziomu trudności były zróżnicowane. „W olimpiadzie biorę udział już drugi raz. W tym roku zadania były bardziej wymagające i nie wszystkie udało mi się rozwiązać" - mówił zaraz po zakończeniu ośmioletni Kamil.

Tym razem jestem pewna, że poszło mi lepiej niż ostatnio. Długo przygotowywałam się do olimpiady i rozwiązywałam dużo zadań i to pozwoliło mi dzisiaj wykonać wszystkie ćwiczenia" - stwierdziła Gabrysia z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Bielawie.

Wyniki

Klasa I – KWADRATY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS I - Łukasz Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • II miejsce - Szymon Sztachelek ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
 • III miejsce - Katarzyna Piaskowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

Klasa II – PROSTOKĄTY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS II - Aleksandra Szabat ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ząbkowicach Śląskich
 • II miejsce - Magdalena Słonińska z Prywatnej Szkoły Podstawowej SIGMA we Wrocławiu
 • III miejsce - Marek Traczyński ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Rudzie

Klasa III – TRÓJKĄTY

 • I miejsce - MISTRZ MATEMATYKI KLAS III - Małgorzata Warchoł ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach
 • II miejsce - Oliwia Owczarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie
 • II miejsce - Adrian Błoniewski z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie

Wyniki konkurencji grupowej:

 • I miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
 • III miejsce Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom !!!

Organizatorzy: Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie z Filią w Przyłęku, nauczycielki  edukacji wczesnoszkolnej: mgr  Dorota Prostko, mgr Dorota Nowak, mgr  Jowita Kuśnierz, mgr Violetta Skiba,  mgr Beata Bujnowicz, oraz uczennice klasy III a integracyjnej, klasy III b, Vc oraz VI a.
Koordynatorem konkursu była Beata Bujnowicz.

Komentarze + DODAJ KOMENTARZ

 • IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

  2010-04-26 12:20:12

  el polaco

  W ostatnią sobotę budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie gościł finalistów IV wojewódzkiego konkursu matematycznego klas I-III.

 • Re: IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

  2010-04-26 17:48:54

  gość: ~Ojciec

  Dlaczego nie podano wyników!

 • Re: IV Wojewódzki konkurs matematyczny w Bardzie

  2010-04-26 18:20:06

  gość: ~tato

  ostatnio dodany post

  Wyniki są poufne,pewnie redakcja wie dlaczego.

REKLAMA

Happy Ząbkowice Śląskie

Ankieta

Kto, według Ciebie, zostanie burmistrzem Ząbkowic Śląskich?

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

 

POLECANE NA FACEBOOKU

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

OSTATNIO DODANA GALERIA

Wybory 2014 w powiecie ząbkowickim