Express-Miejski.pl

Bezrobotni wyremontują mieszkania socjalne

Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich fot.: Express-Miejski.pl

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała 80 000 złotych, które wydane zostaną na przeszkolenie bezrobotnych, którzy następnie w ramach nabierania doświadczenia zawodowego wyremontują lokale socjalne.

Środki zostały pozyskane w ramach otwartego konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego". Środki finansowe zostały przyznane tylko trzem jednostkom samorządu Województwa Dolnośląskiego - w tym Ząbkowicom Śląskim.

Zadanie zaplanowano na dwa etapy realizowane przez dwa lata. W roku 2012 realizowany będzie cykl kursów dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w zawodach: technolog robót wykończeniowych, monter instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej a także wybrane będą do remontu lokalne socjalne i zakupiony zostanie niezbędny sprzęt do przeprowadzenia prac. W roku 2013 zrealizowane będą prace adaptacyjno-remontowe w wybranych mieszkaniach socjalnych. Uczestnicy programu remontując mieszkania zdobędą doświadczenie zawodowe, które da im większe szanse w poszukiwaniu pracy.

mat. pras. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA