Express-Miejski.pl

3. sesja Rady Miejskiej w Bardzie nowej kadencji. Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie

3. sesja Rady Miejskiej w Bardzie nowej kadencji

3. sesja Rady Miejskiej w Bardzie nowej kadencji fot.: UMiG Bardo

6 czerwca w Centrum Kultury i Biblioteka przy ul. Kolejowej 12 odbyła się III sesja Rady Miejskiej w Bardzie IX kadencji.

Na wstępie burmistrz Marta Ptasińska przedstawiła radzie sprawozdanie ze swojej działalności realizowanej od momentu objęcia stanowiska. W kolejnej części obrad przedłożone zostały projekty uchwał, nad którymi dyskutowano podczas I Wspólnego Posiedzenia Stałych Komisji Rady Miejskiej w Bardzie.

Każda z uchwał przegłosowana została przez radnych jednogłośnie. Wśród nich były m.in.:

 • w sprawie udzielenia dotacji z budżetu Gminy Bardo na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane, której efektem będzie remont wejścia głównego i ołtarza bocznego w Bazylice Mniejszej, pw. Nawiedzenia NMP w Bardzie.
 • w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Bardo dotyczy umożliwienia bezpłatnej sterylizacji psów i kotów, zarówno bezdomnych, jak i posiadających właścicieli.

Podczas posiedzenia odczytano też nterpelację, której autorem był radny Marcin Kostrzewa. Dotyczyła przebudowy drogi powiatowej między Bardem a Przyłękiem. Pani Burmistrz poinformowała, że interpelacja została już skierowana do Starosty, przychylając się jednocześnie do opinii radnego, że przebudowa jest konieczna i pilna.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 3. sesja Rady Miejskiej w Bardzie nowej kadencji. Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie

  2024-06-10 15:34:05

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  jak dlugo jeszcze panstwo bedzie sponsorowalo tego ,,kleszcza,,?

REKLAMA