Express-Miejski.pl

Trzej nietrzeźwi kierujący wpadli w ręce policji

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Tylko jednej doby policjanci zatrzymali kolejnych trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich poruszało się samochodami, jeden pijany jechał rowerem.

7 maja przed godz. 11 ząbkowiccy policjanci w gminie Stoszowice zatrzymali do kontroli 68-latka kierującego samochodem Hyundai. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest w stanie po tzw. użyciu alkoholu. Miał więc do 0.5 promila alkoholu w organizmie. - Kierujący odpowie więc za wykroczenie, jednak przed sądem grozi mu kara nie tylko wysokiej grzywny, ale również zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Kolejny kierujący, tym razem samochodem renault megane, został zatrzymany tuż przed godziną 20 przez patrol w Ziębicach. - Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Teraz 40-latek będzie musiał odpowiedzieć za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości, a za to grozi nie tylko grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat, ale również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat - dodaje funkcjonariuszka.

Chwilę później, już po godz. 20, tym razem w Ząbkowicach Śląskich policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. 35-latek był nietrzeźwy. - Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu na rowerze również jest wykroczeniem. Cyklista w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z mandatem karnym w wysokości 2.5 tys. zł lub wnioskiem do sądu, który oprócz kary grzywny może w stosunku do takiego kierowcy orzec zakaz prowadzenia rowerów nawet na 3 lata - wyjaśnia policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA