Express-Miejski.pl

Kolizja mitsubishi i fiata na skrzyżowaniu w Bardzie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Na skrzyżowaniu krajowej ósemki z ul. Główną i Fabryczną w Bardzie doszło do zderzenia fiata z mitsubishi. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło 6 maja około godz. 9.30. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierująca fiatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (od ul. Fabrycznej) nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu mitsubishi jadącemu krajową ósemką w stronę Wrocławia i doprowadziła do zderzenia pojazdów.

- Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni zdarzenia przyjęła mandat – informuje Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

To nie pierwsza kolizja w tym miejscu. W sąsiedztwie skrzyżowania od ponad roku trwa przebudowa krajowej ósemki. Na kilkusetmetrowym odcinku drogi ruch odbywa się wahadłowo. Jest sterowany przez pracowników kierujących ruchem oraz sygnalizację świetlną. Pojazdy stojące na krajowej ósemce i oczekujące na możliwość przejazdu przez przebudowywany odcinek często ograniczają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z dróg podporządkowanych, tj. od ul. Głównej i Fabrycznej. Pomimo wielu uwag kierowanych do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jak i do wykonawcy remontu, organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania nie została zmieniona, a dla wielu kierowców wyjazd z drogi podporządkowanej, bądź też przejazd przez skrzyżowanie stanowi nie lada wyzwanie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA