Express-Miejski.pl

Kto starostą, kto w zarządzie powiatu? Powyborcze spekulacje. Wywiad z Marcinem Orzeszkiem

Marcin Orzeszek od ponad trzynastu lat sprawuje funkcję burmistrza Ząbkowic Śląskich. W tegorocznych wyborach samorządowych uzyskał blisko 75 proc. poparcie

Marcin Orzeszek od ponad trzynastu lat sprawuje funkcję burmistrza Ząbkowic Śląskich. W tegorocznych wyborach samorządowych uzyskał blisko 75 proc. poparcie fot.: UM Ząbkowice Śląskie

O wyborach samorządowych i politycznych układankach rozmawiamy z Marcinem Orzeszkiem, burmistrzem Ząbkowic Śląskich i szefem struktur Koalicji Obywatelskiej w powiecie.

Express-Miejski.pl: Panie burmistrzu, gratulacje. Blisko 75 proc. poparcie w wyborach samorządowych to wynik satysfakcjonujący?

Marcin Orzeszek: Bardzo satysfakcjonujący, dziękuję. Przy założeniu, że będzie to moja czwarta kadencja i biorąc pod uwagę, że kontrkandydat prowadził mocną kampanię wyborczą, ocena mojej pracy przez naszych mieszkańców była bardzo dobra i to cieszy. Świadczy o tym wynik procentowy, nawet odrobinę lepszy niż w poprzednich wyborach samorządowych, a także zaufanie, jakim mieszkańcy obdarzyli radnych z mojego komitetu. Satysfakcja osobista jest duża, ale niemniejsza też odpowiedzialność, jaka spoczywa zarówno na mnie, jak i radnych reprezentujących mój komitet wyborczy.

Express-Miejski.pl: W 2018 roku uzyskał Pan poparcie 74.33 proc. Można więc rzec, że statystycznie przez ponad pięć lat nie zyskał Pan oponentów, ale też nie przybyło Panu zwolenników. To powód do zadowolenia, czy raczej do obaw?

Marcin Orzeszek: Bezapelacyjnie powód do zadowolenia. My nie jesteśmy Rosją czy Koreą Północną, żebyśmy mieli stuprocentowe poparcie. Każdy samorządowiec ma osoby, które są według nas opozycyjne, które są krytyczne i które mają inną wizję danego samorządu. Bardzo sobie to cenię, niemniej jednak cieszę się, że zdecydowana większość społeczeństwa popiera ten kierunek, który wyznaczam wspólnie z moimi współpracownikami i radnymi. Patrząc na inne samorządy uważam, że czwarty wynik wyborczy wśród burmistrzów na Dolnym Śląsku to niewątpliwie bardzo dobry rezultat, dający ogromną satysfakcję.

Express-Miejski.pl: W tegorocznych wyborach samorządowych ze względu na spadek populacji w gminie, wybieraliśmy 15 radnych a nie 21 jak w kilku poprzednich wyborach. Zmianie uległa też metoda wyboru. Istniała obawa, że jednomandatowe okręgi wyborcze spowodują przewrót w radzie?

Marcin Orzeszek: Jeżeli kierunek gminy wyznaczany przez kandydata na burmistrza jest pozytywnie oceniany przez znacznie większą część społeczeństwa, to również głosują oni na radnych reprezentujących ten sam komitet wyborczy i program. Generalnie widać to nie tylko po naszej gminie, ale też gminach sąsiednich, nie tylko w naszym powiecie. Mieszkańcy moje dotychczasowe działania ocenili dobrze, podobnie jak radnych i skład rady miejskiej Ząbkowic Śląskich w nadchodzącej kadencji w blisko 90 proc. będzie składał się z radnych reprezentujących mój komitet wyborczy.

Express-Miejski.pl: W nowym składzie rady miejskiej nie ma też ani jednego radnego, którzy w mijającej kadencji stanowili opozycję. To dobra wiadomość dla włodarza, czy paradoksalnie, jak wspomniał Pan wcześniej, cenił Pan sobie uwagi opozycjonistów?

Marcin Orzeszek: Szanuję każdego kto ma odmienne zdanie i poglądy niezależnie czy to w życiu codziennym czy w polityce. Mieszkańcy zdecydowali jednak, że te osoby, które w dobiegającej końca kadencji stanowili opozycję, to osoby niegodne zaufania do pełnienia funkcji radnego w nadchodzącej kadencji i szanuję tę demokratyczną decyzję.

Express-Miejski.pl: W tym roku po raz pierwszy zdecydował się Pan wystawić kandydatów nie tylko do rady miejskiej w Ząbkowicach Śląskich. Lista kandydatów z KWW Marcina Orzeszka była też w trzech z czterech okręgów w wyborach do rady powiatu. Udało się zdobyć trzy mandaty. To satysfakcjonujący wynik, czy jednak nie w pełni?

Marcin Orzeszek: Jako burmistrz Ząbkowic Śląskich nie mogę równocześnie funkcjonować w gminie Ziębice, Kamieniec Ząbkowicki, czy Złoty Stok, ale poprzez moją wieloletnią działalność samorządową, będąc wcześniej radnym Rady Powiatu Ząbkowickiego, czy później pracownikiem urzędu marszałkowskiego, czy teraz jako burmistrz miasta powiatowego, mam kontakt również z osobami spoza gminy Ząbkowice Śląskie. To spowodowało, że przed wyborami wiele osób chciało szerszej współpracy, żeby ten dobry przykład Ząbkowic Śląskich przenieść również na obszar powiatu ząbkowickiego. Efektem tych działań było powołanie KWW Marcina Orzeszka w obszarze powiatu. Było to po raz pierwszy, a wynik jest satysfakcjonujący.

Express-Miejski.pl: Nie jest tajemnicą, że radni z KWW Marcina Orzeszka stworzą w powiecie koalicję z radnymi Koalicji Obywatelskiej. W sumie daje to dziesięć mandatów i większość w radzie powiatu. Można powiedzieć, że taktyka przyniosła sukces?

Marcin Orzeszek: Jak najbardziej. Mamy samodzielną większość (KO + KWW Marcina Orzeszka – przyp. red.) która pozwoli wybrać prezydium rady i zarząd powiatu.

Express-Miejski.pl: Wyniki wyborów do rady powiatu oznaczają, że może Pan stracić swojego zastępcę. Jeśli Dariusz Małozięć zdecyduje się objąć mandat radnego powiatowego, to jednocześnie nie będzie mógł sprawować funkcji zastępcy burmistrza. Rozmawialiście już na ten temat?

Marcin Orzeszek: Rozmowy są, ponieważ pomimo tego, że nowa kadencja to niejako kontynuacja naszej wizji rozwoju gminy Ząbkowice Śląskie, to w naszym samorządzie również będą korekty dotyczące personaliów. To jest jakby naturalna rzecz, że po wyborach niektórzy pracownicy będą w innych obszarach bardziej potrzebni, do jeszcze skuteczniejszej pracy na rzecz rozwoju gminy.

Express-Miejski.pl: Skoro dziś Koalicja Obywatelska i KWW Marcina Orzeszka mają w radzie powiatu większość, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że starostą zostanie ktoś z jednego bądź drugiego ugrupowania. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienianych jest pięć nazwisk - dotychczasowy starosta Roman Fester, wspomniany wcześniej Dariusz Małozięć, dotychczasowy przewodniczący rady powiatu Dariusz Marcinków, który uzyskał też najlepszy wynik spośród wszystkich 166 kandydatów w tegorocznych wyborach, dotychczasowy radny Andrzej Regner, który na co dzień pełni funkcję dyrektora Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, a w tegorocznych wyborach uzyskał drugi wynik, a także Justyna Giryn, dotychczasowa członkini Zarządu Powiatu Ząbkowickiego.

Marcin Orzeszek: Każdy z tych kandydatów jest godny zaufania. Nie jestem jednak radnym Powiatu Ząbkowickiego, więc nie będę wybierał starosty. Czekam jednak na werdykt radnych Rady Powiatu Ząbkowickiego, a ten nastąpi siódmego maja, na sesji inauguracyjnej.

Express-Miejski.pl: Głos szefa struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie ząbkowickim będzie chyba jednak słyszalny podczas tych politycznych układanek?

Marcin Orzeszek: Rozmowy są prowadzone. Dziś na konkrety jest jeszcze za wcześnie, niemniej jednak, jeżeli ktoś będzie chciał uzyskać rekomendacje dotyczące składu prezydium zarządu i posłuchać głosu doradczego, to na pewno taki głos ode mnie usłyszy.

Express-Miejski.pl: Polityczne układanki odłóżmy więc na bok i choć chwilę pomówmy o konkretach. Kilka dni po wyborach samorządowych zaprosił Pan na spotkanie nowo wybranych burmistrzów i wójt z okolicznych gmin - z Barda, Kamieńca Ząbkowickiego i Stoszowic. O czym rozmawialiście?

Marcin Orzeszek: Już w trakcie kampanii wyborczej spotkaliśmy się kilkukrotnie i to też pokazywaliśmy. Po wyborach samorządowych miałem przyjemność spotkać się z nowymi włodarzami i opowiedzieć, jakie działania my podejmowaliśmy w gminie Ząbkowice Śląskie. Podczas spotkania zadeklarowaliśmy chęć mocnej i głębokiej współpracy pomiędzy naszymi samorządami i poruszyliśmy kilka istotnych tematów. Jednym z nich jest komunikacja międzygminna. Temat będzie poruszony przez naszą czwórkę z nowymi władzami powiatu i jego realizacja jest dla nas priorytetowa. Poruszyliśmy też kwestie związane z promocją, stworzeniem wspólnych produktów turystycznych. Nowi włodarze trzech gmin wyrazili daleko idącą chęć współpracy również w innych aspektach. W maju, już po zaprzysiężeniu, spotkamy się ponownie i będziemy działać. Zaczynamy od komunikacji.

Express-Miejski.pl: Nowa kadencja za pasem. Co jest priorytetem dla Marcina Orzeszka na kolejne pięć lat? Bez czego nie wyobraża sobie zakończenia kadencji 2024-2029?

Marcin Orzeszek: Będziemy chcieli bardzo mocno wykorzystać środki unijne, które są uruchamiane. Ich pozyskanie pozytywnie wpłynie na rozwój gminy i poprawę jakości życia naszych mieszkańców. Są to środki, które będą wykorzystane na oczekiwane u nas inwestycje infrastrukturalne. Są to drogi, podwórka, kamienice. Te inwestycje musimy kontynuować i to nie ulega żadnej wątpliwości. Na pewno ważnym tematem będzie kwestia współpracy z EuroParkiem Ząbkowice, Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz prywatnymi inwestorami. Widzimy jak rozwija się strefa inwestycyjna w obrębie ul. Cukrowniczej i Biznesowej, gdzie w najbliższym czasie powstaną nowe miejsca pracy. To takie tematy wiodące. Kolejnym ważnym elementem, o którym mówiliśmy w ostatnim etapie kampanii jest nastawienie się samorządu bardzo mocno na „człowieka”. To szereg programów dla naszych mieszkańców, które mamy już gotowe i które będziemy uruchamiać jeszcze przed wakacjami.

Express-Miejski.pl: I na koniec. Gdzie Marcin Orzeszek będzie za pięć lat, już po wyborach samorządowych w 2029 roku?

Marcin Orzeszek: Nauczony doświadczeniem, że zmiana przepisów następuje szybko, poczekajmy na decyzje Sejmu RP w sprawie dwukadencyjności.

em24.pl

170

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kto starostą, kto w zarządzie powiatu? Powyborcze spekulacje. Wywiad z Marcinem Orzeszkiem

  2024-04-19 20:50:05

  gość: ~Romek

  Orzeszek wygrał wszystko i taka prawda

 • 2024-04-19 21:33:51

  gość: ~takitam

  @~Romek

  orzeszek wygrał, przegrały Ząbkowice.

 • 2024-04-19 21:01:16

  gość: ~ABCD

  Do powiatu Małozięc, trzeba świeżej krwi i powiewu w tym smutnym powiecie, gdzie niektorzy uwili sobie cieplutkie gniazdko

 • 2024-04-19 23:42:05

  gość: ~Jkl

  @~ABCD tak a ta dzierżawa na prywatnym garazu przez którą Pani Kierownik ZGK miała sprawy karne i przegrała to już całkiem. Panie Darku Maloziec dlaczego Pan zablokował właściciela terenu kiedy prosił Pana o pomoc?

 • 2024-04-20 15:54:57

  gość: ~Mieszkaniec

  @~ABCD
  Moim zdaniem małozieć nie nadaje się na funkcje publiczne. Kto go zna to wie co to za typek jest.

 • 2024-04-19 21:11:11

  gość: ~Mała Mi

  Najlepszy kandydat na starostę to Pan Roman Fester, mądry, oczytany, wykształcony,sympatyczny kulturalny, miałam przyjemność z nim rozmawiać kilka krotnie, myślę że jeszcze wiele zdziała dla naszego powiatu

 • 2024-04-19 21:24:45

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mała Mi
  Starosta skonczył 65 lat i powinien iść na emeryturę. Tu potrzeba świeżej krwi kogoś z energią a nie grzania się na stołku

 • 2024-04-23 12:16:24

  gość: ~Pracownik

  Niech idzie na emeryturę Ferenc tak jak wysłał zasłuzonego dla powiatu wieloletniego SEKRETARZA POWIATU JÓZEFA HALAREWICZA ktory po kilku miesiącach zmarł

 • 2024-04-19 21:27:01

  gość: ~Misia

  @~Mała Mi
  On już sìę wypalił,trzeba młodych

 • 2024-04-20 07:49:43

  gość: ~sołtys

  @~Mała Mi Fester POwiatowy opier.....lacz....20 lat na wikcie podatnika i nic nie zrobił

 • 2024-04-20 12:08:50

  gość: ~Ada

  @~Mała Mi
  Ja slyszalam, że on ma byc zastępcą Pani Ewy jako starosty

 • 2024-04-19 21:32:17

  gość: ~Taki jaki

  Burmistrz Orzeszek chyba jeszcze nie zdaje sobie sprawy że wpuścił Narcyza z Ziębic, więc serdecznie współczuję wszystkim.

 • 2024-04-19 21:49:22

  gość: ~Aaa

  @~Taki jaki
  Burmistrz wpuscil? Chyba ludzie go wybrali! A skoro wybrali to chyba jest godny zaufania! Przerazajacy jest ten jad w ludziach.Kazdy moze wystartowac i sie wykazac! Zazdrosc wychodzi uszami!

 • 2024-04-19 21:59:59

  gość: ~haha

  @~Taki jaki
  oj żal du.. ściska

 • 2024-04-20 20:10:02

  gość: ~Darek

  @~Taki jaki I ma taki wpływ na władze starostwa, że może go zrobić co najwyżej kierownikiem swojego basenu. Hi, hi....

 • 2024-04-19 21:49:36

  gość: ~Ad

  Więcej pokory

 • 2024-04-19 21:59:12

  gość: ~Mieszkaniec

  Myślę że czas na zmiany Marcinków Starotà miał najwięcej głosów

 • 2024-04-19 22:15:15

  gość: ~haha

  @~Mieszkaniec
  byłby to dobry wybór ale już kilka razy Pan Darek nie wykazał zainteresowania objęcia stanowiska starosty. Moim zdaniem Giryn jest teraz jedną z lepszych opcji patrząc na jej aktywność ale to tylko moje zdanie. Faktem jest, że pora na zmianę Starosty!!

 • 2024-04-21 21:56:57

  gość: ~Klops

  Tylko nie giryniowa i figzalka już lepszy stary festerek

 • 2024-04-19 23:29:51

  gość: ~Duża Mi

  Tylko Pań Roman

 • 2024-04-20 12:14:46

  gość: ~Ktoś

  @~Duża Mi
  Z tego co wiem to jako zastępca Pani Ewy

 • 2024-04-19 23:32:08

  gość: ~Mieszkaniec

  Może Słodki Maj ha ha

 • 2024-04-20 00:06:25

  gość: ~Beata

  Jak to dobrze że już PiS nie rządzi w Polsce no i najważniejsze w Ząbkowicach

 • 2024-04-20 05:26:29

  gość: ~Dorota S

  @~Beata
  Bardzo dobrze, oczekujemy imigrantów udostępnimy im nasze mieszkania i miejsca pracy w urzędzie czy w szkole . Wiem ,że mogą być przypadki agresji i gwałtów ale musimy Panie się poświęcić . Mąż dużo pracuje a mi tez od życia cod się należy. W razie potrzeby wezmę tabletkę 1 dzień po. Mam dobre stanowisko więc pracy nie stracę jak inni . Faktycznie mieszkania nie kupię ,jest bardzo drogo . Drożeje też prąd i paliwo dorobię coś n boku dam radę ważne że PiS nie rządzi. Dzieci nie muszą się uczyć ważne jest doświadczenie i wzbogacenie kulturowe każdego dnia mogą zmienić płeć . Choroby weneryczne , tak to problem ale i tak polbza mówić będzie miało AIDS

 • 2024-04-20 10:17:33

  gość: ~pio pio

  @~Dorota S
  Szkoda że nie pamiętasz ile imigrantów nielegalnie wpuścił PiS do Polski po ile była benzyna za Obajtka Czarnek wpuscił przedmiot gdzie dzieci uczyły jak to Tusk jest złym człowiekiem. Jeżeli chcesz żeby to wróciło przeprowadz się na Białoruś tam jest bardzo podobne życie będziesz tam żyła jak w raju.Najlepiej zmień obywatelstwo na białoruskie

 • 2024-04-20 10:27:18

  gość: ~Marcin

  @~pio pio
  Przestań ćpać nieudaczniku zero wiedzy i inteligencji . Pis postawił mur . Chodzi ci o wizy pracownicze i łapówki za przyspieszenie rozpatrzenia wniosku palancie . PiS nikogo nie wpuścił a zgłosił postępowanie . Z którego nic więcej nie wynikło. Ko przegłosowała przymusowe relokację . Twój poziom jest równy małpie i na próżno dyskusja z tobą .skąd ty bierzesz ta wiedzę ...zapewne pijesz codziennie dam głowę

 • 2024-04-20 13:30:34

  gość: ~pio pio

  @~Marcin
  Widzisz jak jeszcze rządził twój zasrany PiS to w TVP nie pokazywali jak migranci pokazywali przed kamerami wizy które pozwalały im na przekroczenie naszej granicy.Jak myślisz kto im te wizy dał może Tusk?.Oglądaj dalej te PISOWSKIE kanały TV Republika tam dowiesz się prawdy o zakłamanym PISIE i nie będziesz wiedział co się naprawdę dzieje w Polsce.Jesteś pajacu odcięty od rzeczywistości.

 • 2024-04-20 10:26:35

  gość: ~Beata

  @~Dorota S
  Ciekawe gdzie byś szukała schronienia gdyby w Polsce była wojna sama byś wtedy była imigrantką szukała byś mieszkania dla siebie i najbliższych w innym kraju szukała byś pracy.Ciekawe co by sobie pomyśleli ci ludzie w innym państwie o tobie.Czy mieli by takie same zdanie o tobie jak ty o nich.

 • 2024-04-20 10:29:05

  gość: ~Zero wiedzy

  @~Beata
  To imigranci zarobkowi i przestępcy żaden z nich nie uciekł od wojny . Dlaczego ty taka głupia jesteś zastanawiałaś się nad tym

 • 2024-04-20 20:43:37

  gość: ~Beata

  @~Zero wiedzy
  Ja nie pisze o migrantach z Syrii i Indii i innych azjatyckich krajach które za wizy weszli do Polski za rządów PISU tylko o Ukrainie która ucieka do Polski od wojny pajacu jeden

 • 2024-04-21 08:56:16

  gość: ~takitam

  @~Beata

  .... hmmm ... Twój wpis, a właściwie odpowiedź dla (@~Dorota S) nie zawiera anie jednego słowa że chodzi o Ukrainę.

  ... ale ... jeśli o Ukrainę chodzi, to NIE MA DRUGIEGO TAKIEGO KRAJU NA ŚWIECIE który tyle zrobił dla zwykłych Ukraińców co Polska i to pomimo iż WSZYSCY ci uciekający przed wojną Ukraińcy, spokojnie mogli zostać na Ukrainie, tyle że zachodniej, gdzie do dzisiaj w zasadzie nie ma wojny.

  Co do PiS-owskich wiz .... to owszem ... jest afera, ale ... jakby nie patrzeć, to to nie były NIELEGALNE wizy.
  Płacono za SZYBSZE rozpatrzenie wniosku, a nie na za fakt wydania wizy.

  Tak czy siak ... KAŻDY kto stara się o polską wizę JEST ZWERYFIKOWANY, czyli wiadomo kto to, skąd jest, kim jest itd. itp.

  Natomiast UE (czytaj Niemcy) chce po prostu żeby Polska NA SIŁĘ brała NIELEGALNYCH imigrantów o których nikt nic nie wie, a najważniejsze, że ONI W OGÓLE NIE CHCĄ DO POLSKI.\

  Mamy ich tu trzymać na siłę ? .... w obozach koncentracyjnych ?

 • 2024-04-20 11:23:54

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Był w Polsce przecież casus rodziny "uchodźców" z Syrii.

  Jakiś proboszcz zebrał ludzi, zorganizowali dom (czy mieszkanie, nie pamiętam już) , wyposażyli, załatwili pracę i co ?

  Otóż ci "uchodźcy" zaraz na drugi dzień UCIEKLI do Niemiec.

  Dlaczego ?

  Po prostu ... w Polsce musieliby pracować.
  W Niemczech będą żyć z socjalu NIE ROBIĄC ZUPEŁNIE NIC.

  Poza tym, prawo międzynarodowe jasno stanowi, że uchodźcy to ci którzy uciekli z kraju objętego działaniami wojennymi i krajem który MA OBOWIĄZEK ich przyjąć, jest NAJBLIŻSZY kraj nie objęty wojną.

  Gdzie Polska , gdzie Syria ? ... czy Polska jest najbliższym krajem ?

  No i wreszcie .... 95% tych wszystkich "uchodźców" nie uchodzi przed niczym.
  Po prostu chcą lepiej żyć (co rozumiem) ... nic nie robiąc ..czego nie rozumiem.
  Tak czy siak, nie widzę najmniejszego powodu żeby każdego kto chce przyjmować do Polski tylko dlatego że on chce.

 • 2024-04-21 18:28:05

  gość: ~Jaa

  @~Beata na Ra chwilę my siedzimy na zasiłku, bo zatrudniają sąsiadów zza wschodniej granicy, zaraz znowu pojedziemy na zachód

 • 2024-04-20 10:47:52

  gość: ~takitam

  @~Dorota S

  Jest niestety gorzej.

  Mój 82 letni już ojciec ... dałby się pokroić za Tuska i za PO.

  Mówię mu, że za chwilę jego emerytura (jedna z najniższych zaznaczam) starczy co najwyżej na FIZYCZNE przeżycie i niech zapomni o ogrzewaniu, samochodzie, wyjazdach gdziekolwiek.

  On na to (to nie żart) .... to wszystko nic, ... ważne że PiS nie rządzi.

  Zresztą, on nie jest odosobniony, bo ZNACZNIE młodsi od niego ludzi mówią niemal to samo.

  Jak w/w zapytać, DLACZEGO ? ... to po prostu nie mają nic do powiedzenia.
  Jak mantrę powtarzają frazę .... PiS , PiS, PiS ... wszystko przez PiS.

  Z każdym razem kiedy się wypowiadam publicznie, powtarzam, że RZYGAM PiS-em, bo rzeczywiście zrobili dużo złego, ale PO jest po prostu JESZCZE GORSZA.

  Nie jestem w stanie zrozumieć mentalności takich ludzi jak mój ojciec.
  Będzie im gorzej i WIEDZĄ O TYM, a mimo to popierają Platformę lub PiS.
  No naprawdę, to zakrawa już na schizofrenię.

 • 2024-04-20 11:01:55

  gość: ~Monika

  @~takitam
  Masz rację nie interesuje mnie PiS był i nie ma . Za obecna sytuację odpowiada platforma wyłącznie . Rozliczam wyłącznie obecny rząd nie Kwaśniewskiego itp Odp...się od PiS Patrzcie w przyszłość . Nie lubię metalu czy disco polo to nie komentuje i nie słucham ,nie tracę czasu. Nie rozumiem podniecacie się byle czym . Tak robią ludzie ograniczeni i widać to w tym zaścianku . Małomiasteczkowi ludzie z kompleksami tragedia

 • 2024-04-20 13:20:22

  gość: ~Autor

  @~takitam
  To z rozumem po ojcu nie poszłaś szkoda tłumaczyć

 • 2024-04-20 13:25:01

  gość: ~Beata

  @~takitam
  Przynajmniej Ojca masz mądrego bo synalek to taki nie zdecydowany jakiś

 • 2024-04-20 14:31:35

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Proponuję powrót do podstawówki.

  Może chociaż pisać poprawnie się nauczysz.

 • 2024-04-20 19:42:50

  gość: ~Beata

  @~takitam
  w podstawówce już potrafią pisać może wyślesz mnie do Czarnka?

 • 2024-04-20 13:16:37

  gość: ~Adam

  @~Dorota S
  Dodaj jeszcze że psychiatrę będziesz mieć za darmo

 • 2024-04-20 05:50:23

  gość: ~nęDZA

  Milkną echa ostatnich wyborów opadły emocje więc kilka faktów na zimno. Panie burmistrzu poparcie Pana osoby w wyniku 74% nie odzwierciela stanu faktycznego. To jedynie wynik osób głosujących. 50% mieszkańców Ząbkowic nie przystąpiło do wyborów i nie udzieliło Panu poparcia. W tym 25% osób głosujących nie udzieliło Panu poparcia. Czy naprawdę to taki sukces? Czy propaganda . Koszty kampanii na pewno były bardzo wysokie. Bardzo sprytnie ktoś nimi manipuluje. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej uchwalono zmianę budżetu okazało się że zabrakło 100 000 zł do remontu toalety publicznej. Łączny koszt wyniósł 500 000 zł. Pięciu radnych głosowało przeciwko tej uchwale. Wnioski nasuwają się same. Panie burmistrzu w ostatnim wywiadzie powiedział Pan, że nie posiada środków finansowych na bieżące funkcjonowanie oraz że dług w gminie Ząbkowice Śląskie jest bardzo wysoki więc w jaki sposób chciałby Pan zrealizować swoje obietnice wyborcze. Z brakiem środków jak Pan sam przyznał niczego nie zrealizuje. Oficjalnie informuję mieszkańców Ząbkowic Śląskich, że została sprzedana działka w jednej trzeciej -basenu otwartego przy ul Żeromskiego osobie prywatnej. Wbrew mieszkańcom sprzedał Pan własność społeczną miejsce rekreacji dzieci i młodzieży sentymentalne miejsce osób starszych miejsce z historią w tle. W ten sposób Pana zapamiętamy . Drodzy wyborcy czy sprzedaż części działki basenu otwartego jest zgodna z waszymi preferencjami. Proszę więc sprzedać pozostałą część działki

 • 2024-04-20 06:34:58

  gość: ~Paweł

  @~nęDZA
  Przecież to już było sprzedane kilka lat temu. Sprzedano kawałek działki najdalej z tyłu. Nie basen. Mówi się, że ma powstać tam kryty kort tenisowy. W czym problem ? Miejsce na basen z atrakcjami wciąż jest od groma.

 • 2024-04-20 07:10:43

  gość: ~Beata

  @~Paweł
  Sprzedano 1/3 działki w wielkiej tajemnicy w ostatnim czasie . Kto z mieszkańców radnych czy urzędników o tym wiedział ? Sprzedaj 1/3 swojego mieszkania pajacu przecież to żaden problem

 • 2024-04-20 09:22:51

  gość: ~Normalny

  @~Paweł
  A ja się pytam gdzie i kiedy bedzie basen taki normalny darmowy lub za 5 zeta za dzień. Idzie lato a prac żadnych. Kolejny rok wstydu.

 • 2024-04-20 09:27:24

  gość: ~Marcin

  @~Normalny
  Nie będzie, nie ma kasy ,wszystko poszło w kibel .Zwracamy koszty kampanii .Zwiększamy dług a PiS już nie da dotacji ważne że nie rządzi . Głupi naród ,dziękuję wszystkim

 • 2024-04-20 09:45:04

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Marcin
  A PiS wszechmogący to skąd da ? Nadrukuje i potem mamy wszystko drogie.

 • 2024-04-20 10:02:03

  gość: ~Marcin

  @~Mieszkaniec
  Idioto czytaj ze zrozumieniem. Nie da ! Dał 150 mln i wystarczy teraz baranie rządzi KO wyp...na szparagi tam wasze miejsce

 • 2024-04-23 11:09:59

  gość: ~ble ble ble

  @~Marcin
  PIS dał ze swoich a zwielokrotnieniony dług publiczny wziął sie z nieba. Typowe pisia inteligencja.

 • 2024-04-20 16:05:40

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Paweł
  Jakie kilka lat temu, to zostało sprzedane nie dawno prywatnemu przedsiębiorcy z Ząbkowic. Wybuduje dla żonki i córki prywatny kort tenisowy:)

 • 2024-04-20 10:53:36

  gość: ~takitam

  @~nęDZA

  gość: ~nęDZA napisał/a:

  /// Oficjalnie informuję mieszkańców Ząbkowic Śląskich, że została sprzedana działka w jednej trzeciej -basenu otwartego przy ul Żeromskiego osobie prywatnej. Wbrew mieszkańcom sprzedał Pan własność społeczną miejsce rekreacji dzieci i młodzieży sentymentalne miejsce osób starszych miejsce z historią w tle. ///

  Pisałem że tak będzie już około rok temu.
  Kto nie wierzy, niech odkopie gdzieś mój wpis na EM.

  To tylko początek "rządzenia" jakie będzie, czyli ... modus operandi już jest dawno przećwiczony przez (par excellence) członków PO, czyli obecnie rządzących.

  Po prostu .... będą sprzedawać majątek państwowy, najczęściej ten który szybko można sprzedać i w ten sposób pokrywać spłacanie długów które narobili, jednocześnie zaciągając kolejne długi i trąbiąc na lewo i prawo jakie to sukcesy odnoszą.

 • 2024-04-20 15:39:03

  gość: ~bb

  @~nęDZA
  Na północ od basenu 26,5 arowa GMINNA działka nr 9/2, ogrodzona od kilkunastu lat, z wejściem przez mostek(który stoi na działce skarbu państwa, rzeczka) od posesji Orkana 15. Teren gminny, według informacji z BIPu niewydzierżawiony, a użytkowany przez właściciela prywatnej nieruchomości. Za domami Orkana 15-17a to w ogóle magia się dzieje, jakieś tarasy i ogrody pobudowane na działce nr 21 należącej do skarbu państwa.

 • 2024-04-20 10:07:52

  gość: ~Mba

  (this post was banned by administrator)

 • 2024-04-20 10:29:57

  gość: ~Dad

  A gdzie program dla powiatu panie Orzeszek? Czy tylko dzielenie stołków?

 • 2024-04-20 10:55:49

  gość: ~takitam

  @~Dad

  Przyjrzyj się tytułowi artykułu:

  /// Kto starostą, kto w zarządzie powiatu? Powyborcze spekulacje. Wywiad z Marcinem Orzeszkiem ///

  Tu DOKŁADNIE O TO CHODZI, czyli ... jaki tam program .... liczy się to, kto gdzie, za ile, jak długo usiądzie na jakimś państwowym stołku.

 • 2024-04-20 10:34:27

  gość: ~Rektor

  Rektor od MBA sypie, prosi o status świadka koronnego wyniki wkrótce. Urzędnicy którzy byli zamieszani w kupno dyplomów mogą stracić mandaty

 • 2024-04-20 11:14:25

  gość: ~Krystian

  Kto jakim prawem sprzedał basen na ul Żeromskiego

 • 2024-04-20 13:43:30

  gość: ~Kwinto

  @~Krystian
  Prawo jest takie jak my je rozumiemy! (PO)

 • 2024-04-20 11:16:40

  gość: ~Soltys

  Czy zgłosił ktoś do prokuratury oświadczenie majątkowe sołtysa Stolca, który oświadczył że posesja o powierzchni 230 m warta jest jedyne 320 000 zł proszę zobaczyć ten dom na mapach Google. Fałszowanie oświadczenia grozi karą pozbawienia wolności do lat 8 wraz z utratą mandatu

 • 2024-04-20 11:25:50

  gość: ~Xxx

  @~Soltys
  Czerwony kurdupel nie do ruszenia

 • 2024-04-20 11:31:23

  gość: ~Fałszywe oświadczenie

  @~Xxx
  W aktach będzie zawsze miał wpis. I dowie się o tym opinia publiczna . Być może oświadczenie też jest zgodne z prawdą dajmy szansę organom ścigania

 • 2024-04-20 13:41:16

  gość: ~Mariusz

  Czytam ten wywiad z usmieszkiem na ustach. Powiat ząbkowicki to obszar posłanki Wielichowskiej i to ona wybierze starostę ząbkowickiego a nie pan Orzeszek, ktory naprawdę nie ma nic tu do powiedzenia jak i w samym PO na szczeblu decydowania kto zostanie Starostą.

 • 2024-04-20 13:55:21

  gość: ~Kwinto

  @~Mariusz
  Wszystkim tym, którzy są zachwyceni rządami Fistaszka i tym jak wyglądają Ząbkowice, polecam wycieczkę po Polsce. Jedzcie do MAŁOPOLSKI,Podkarpacia,w Beskidy, Świętokrzyskie... Zobaczycie piękne, zadbane miejscowosci, z nowymi drogami, zadbanym domami, z nowoczesną infrastruktura.Inny świat w porównaniu z naszym zapyzialym powiatem!Tam mieszkają inni Polacy, wiedzą Ci co mają rodziny.

 • 2024-04-20 15:01:09

  gość: ~Wojtek

  Dlatego nieruchomości w powiecie Ząbkowickiego są najtańsze w Polsce. Gmina Ziebice, cieplowody kamieniec złoty stok to jeszcze XX wiek. W takich miwjsowosiach jak Śrem, Topola, Sławęcin można zobaczyć jeszcze słupy ogłoszeniowe z beczek po smole z lat osiemdziesiątych XX wieku za to kilka km dalej pałac...ha, ha...

 • 2024-04-20 20:40:30

  gość: ~Ja

  @~Wojtek
  Najtansze????? Ceny jak za ruiny jak za fajne użytkowe domki w dużych turystycznych miastach

 • 2024-04-20 16:17:24

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Kwinto
  Dokładnie w Ząbkowicach nic się nie dzieje a miasto wygląda jak ruina. Można powiedzieć że czas się tutaj zatrzymał. A ludzi zatrudnionych w urzędzie którzy są odpowiedzialni za inwestycje, budowę dróg chodników itp powinni wysyłać na wycieczki do innych miast żeby zobaczyli jak ma to wyglądać. Też często podróżuje po polskich miastach porównywalnych wielkością do Ząbkowic, Ząbkowice przy nich to jest przepaść.

 • 2024-04-20 22:00:23

  gość: ~pio pio

  @~Mieszkaniec
  No widzisz a ja nie mogę się dostać do Wrocławia pociągiem no ale gdyby Orzeszek nie rządził tylko ktoś z PisU to bym się dostał.

 • 2024-04-20 23:26:22

  gość: ~Kwinto

  @~pio pio
  Przeprowadź się do Kamieńca, to wszędzie dojedziesz koleją. Miej pretensje do ludzi, którzy na początku XX wieku, odrzucili projekt budowy dworca w Ząbkowicach i wybudowano go w Kamieńcu.

 • 2024-04-21 09:14:22

  gość: ~Beata

  @~Kwinto
  Odrzucili projekt dworca który jednak powstał.W Dzierżoniowie też była taka dziura z połączeniem do Wrocławia podobnie jak w Ząbkowicach ale jednak potrafili sobie załatwić w rozkładzie jazdy kilka połączeń do Wrocławia.

 • 2024-04-21 22:33:57

  gość: ~Adam

  @~pio pio
  Co godzinę masz busy i autokary na Wrocław wsiadaj i jedź dla kilku osób infrastruktury kolojowe budować to pieniądze w błoto

 • 2024-04-21 22:39:23

  gość: ~Autor

  @~pio pio
  Tak na barana by cię zaniósł

 • 2024-04-21 22:53:00

  gość: ~praktyk

  @~Mieszkaniec
  Mieszkałem 20 lat we Wrocławiu potem 15 lat za granicą i w Opolu co wy chrzanicie jak Szydło o jakiejś ruinie miasta co wam tu brakuje żłobka i szkoły są,sklepy na każdym rogu,basen jest stadion w budowie,na hali sportowej sporo się dzieje,do zoku teatry wpadają z występami i tp , nowe budownictwo powstaje,firmy powoli wchodzą ,remonty kamienic widać znajomi do mnie wpadają z różnych części Polski wszyscy są zdania fajne miasto do życia a wy wiecznie na NIE przeprowadź się do Wrocławia pomieszkaj trochę to ci bokiem wyjdzie stanie w korkach,dziury na drogach,powietrze co dusi i to że każdy patrzy tylko na czubek własnego nosa wtedy się przekonamy

 • 2024-04-22 08:04:58

  gość: ~takitam

  @~praktyk

  Skoro tak świetnie jest w Ząbkowicach i generalnie w Polsce, to dlaczego mieszkałeś 20 lat we Wrocławiu potem 15 lat za granicą i w Opolu ?

 • 2024-04-22 10:07:09

  gość: ~Praktyk

  @~takitam
  Bo we Wrocławiu mieszkałem od urodzenia,a granicą studiowałem i potem zostałem na kontrakcie podobnie w Opolu praca a w Ząbkowicach miasto , krajobrazy to coś czego ludzie teraz szukają na stałe a uwierz mi sporo na świecie miast i miasteczek widziałem zobacz we Wrocławiu wszyscy uciekają poza miasto a tam zamieszkują młodzi co życia nie znają jeszcze taka prawda

 • 2024-04-22 08:28:38

  gość: ~Normalny

  @~praktyk
  Ty tak poważnie, czy leków nie wziąłeś, a może prowokacja. Korki są, dziury są, basenu brak, pracy brak, miejsc w żłobku brak, co tam jeszcze pisałeś. Budownictwo, kup mieszkanie i martw co będzie za 10 lat, drogo nie znaczy dobrze. Remonty kamienic, ile razy można remontować jedna kamienice, bardziej pralnia niż remonty. Firmy wchodzą? Może jakieś konkrety. Wróciłeś bo gotówki na wynajem brakło we Wrocławiu, to rozumiem, ale Partyk po co takie głupoty pisać. jest prosta zasada, pije nie korzystam z internetu.

 • 2024-04-22 10:12:36

  gość: ~Praktyk

  @~Normalny
  Idiota to grzeczne określenie ale chyba gówniarzem jesteś skoro takie bzdety wpisujesz trudno twoja sprawa jedź gdzie chcesz a ja kolego nie jestem wynajmującym mieszkania zresztą szkoda gadać

 • 2024-04-22 10:42:29

  gość: ~Normalny

  @~Praktyk
  Konkrety lamusie proszę. Jakie firmy powstały i miejsca pracy, które ulice są bez dziur, której kamienice miały remont i go nie wymagają ponownie, gdzie jest otwarty (na powietrzu) basen. Wrocław to ty widziałeś na widokówkach. Miasto Ząbkowice to miasto emerytów takich jak ja i biedaków takich jak ty. Miasto banków, parabanków, biedronek i lumpeksów. Moje pociechy wyjechały do tego twojego złego Wrocławia i nie maja najmniejszego zamiaru wracać, bo i do czego. Domy i mieszkania maja swoje wiec ich nie determinuje podwyższa kredytów czy czynszu. Mieszkańcy dużych miast rzeczywiscie odwiedzają prowincje w czasie wolnym ale nie ma to nic wspólnego z życiem tu. Miasto turystyczne. Co zwiedzać jak nawet Krzywa Wieża ma problem z otwarciem, zamek - brak wstępu. Jak już turysta nic nie zobaczy to chociaż zje, pytanie gdzie, ok to może pójdzie na spotkania na kawę, piwo i znowu problem bo nie ma gdzie. OK to może ze znajomy na 100 i znowu problem bo wszystko zamknięte, zostaje żabka i dom. Jak już wypyli to przydałoby się przespać, o nie ma gdzie. Takie to miasto turystyczne.
  Z ciebie taki student zagraniczny jak ze mnie astronom. Wiem, że jest ale nie wiem do czego. Ekonomia masz w 22 paluszku, tylko go nie masz. Polonista też z ciebie super, na forum nie gadamy a piszemy, więcej błędów nie będę wymieniał bo znowu pod Żabką będzie za dużo i się będziesz rozwijał. Jeśli coś do ciebie trafi to małe litery to nie błąd w tym przypadku, a brak szacunku. I KONKRETY PROSZĘ.

 • 2024-04-22 13:19:02

  gość: ~Adam

  @~Normalny
  A ty koleś jakiś niezrównoważony psychicznie czytam jesteś poluzuj gumkę w majtkach bo ci żyłka pęknie i pociechy pochowaj ciebie w tym cudownym Wrocławiu obok czołgów na Bielanach albo malowniczej dzielnicy psim polu

 • 2024-04-24 05:49:10

  gość: ~Oktawian

  @~Normalny
  Skoncz juz przyglupie

 • 2024-04-21 10:28:04

  gość: ~Xxx

  @~Kwinto
  Mam rodzinę w tzw Polsce B czyli na wschodzie. Stamtąd pochodzi mój ojciec.
  Rzeczywiście teraz mają tam drogi, dworce kolejowe o niebo lepsze niż my, ale to dlatego, że PiS lądował ram kasę a nas traktował po macoszemu. Mamy to co zostało po Niemcach, i trochę po PRLu

 • 2024-04-21 14:43:25

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Xxx
  Jak PO rządziło to jeszcze bardziej nas traktowali po "macoszemu". A może to nie wina PO czy PIS a naszych rządzących? Wydaje mi się że to właśnie nasi rządzący są winni, nie trzeba jechać na wschód u nas w województwie też są takie miasteczka wielkościowe jak Ząbkowice i wyglądają o wiele lepiej niż ta nasza ruina. Ale tak to jest zamiast wziąć się za robotę to lepiej jeździć po imprezach i robić sobie fotki z babami.

 • 2024-04-21 22:30:42

  gość: ~Jacek

  @~Mieszkaniec
  Ty chyba nie pamiętasz, Ząbkowic 15 lat wstecz jak wyglądała do Kłodzka czy Dzierżoniowa dzieliła nas przepaść czy teraz jest różnica?

 • 2024-04-21 22:27:51

  gość: ~Bartek

  @~Kwinto
  Ja mam w tych rejonach rodzinę proszę wymień te nowoczesne miejscowości bo chyba gdzieś je ominąłem?

 • 2024-04-21 22:37:05

  gość: ~Autor

  @~Kwinto
  No inni Polacy Fakt za PiS by człowieka z uśmiechem na twarzy załatwili to wiem miałem przyjemność tam przebywać

 • 2024-04-20 14:31:57

  gość: ~Bolo

  Wielichowska w powiecie ząbkowickim bywa średnio dwa razy w roku, więc z całym szacunkiem, ale jej zdanie powinno być brane pod uwagę wcale :)

 • 2024-04-20 15:05:03

  gość: ~Sasiadka

  @~Bolo
  Pani W kilka razy w tyg jest u niego w domu prywatnym autem parkuje na posesji

 • 2024-04-20 15:23:28

  gość: ~Xxx

  @~Sasiadka
  Ale on nie dyma

 • 2024-04-20 17:48:59

  gość: ~Wxxx

  @~Xxx
  Ale jest inna opcja

 • 2024-04-20 21:47:41

  gość: ~Krzysztof

  Proponuję referendum min dla osób które nie głosowały. Dominika oraz Orzeszka na taczkę .

 • 2024-04-22 07:01:31

  gość: ~xxxx

  @~Krzysztof
  Zrobiłeś mi dzień.....

 • 2024-04-20 21:51:50

  gość: ~Przetargi

  Wszystkie przetargi śmierdzą z daleka.

 • 2024-04-22 07:00:50

  gość: ~xxxx

  @~Przetargi
  Jak ci śmierdzą to albo sanepid albo prokurator.

 • 2024-04-22 13:28:13

  gość: ~Przetargi

  @~Przetargi
  Urzędnik państwowy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez uzyskania uprzedniej zgody kierownika urzędu, w którym jest zatrudniony. 2. Urzędnik państwowy nie może wykonywać zajęć, które pozostawałyby w sprzeczności z jego obowiązkami albo mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczość lub interesowność. W tym prywatne spotkania z petentami w sprawie własnej gminy lub inne ....zaprzecz.cba lub prokuratora Cię wita

 • 2024-04-23 11:14:04

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Przetargi
  Czy tam gdzie rządzą lub rządzili burmistrzowie z PiS, przetargi są czysciutkie ? Proszę Kwinto o odpowiedź.

 • 2024-04-20 21:54:09

  gość: ~Koszty

  Na ostatniej sesji nagle kibelek droższy o 100 000 -radni jakie tam koszty ukryliście ...kogo w tej inwestycji

 • 2024-04-20 22:12:49

  gość: ~Urzednicy

  Gdzie jest Twoje poparcie 74%... Strone odwiedza średnio około 8000 osób. Zmobilizowałeś wyłącznie urzędników i ich rodziny oraz znajomych którzy bali się jak ognia utraty pracy wpływów -to jest wyłącznie ten wynik. Nauczyciele straszyli dzieci,oglupiano osoby starsze.Manipulacja i festyn . Ludzie pokażą wam swój sprzeciw. Władza należy do narodu jesteście tylko wykonawcami jego woli. To my pracujemy każdego dnia na wasze wynagrodzenie. Bez społeczeństwa jesteścir nikim. Sprzedajecie nasz majątek, mieszkańców Ząbkowic Śląskich. Każdy urzędnik jest utrzymywany z naszych pieniędzy

 • 2024-04-22 06:59:46

  gość: ~robole

  @~Urzednicy
  Aleś pojechał :):):)

 • 2024-04-22 07:36:56

  gość: ~Autor

  @~Urzednicy
  Te Lenin takie teksty już były przerabiane w historii

 • 2024-04-22 07:27:20

  gość: ~PoChojownia

  Program wyborczy Koalicji Obywatelskiej :
  Imigrant +
  Cena benzyny +
  LGBT+ +
  Dzieci do adopcji transwestytów i innych identyfikujących się za cokolwiek +
  Drożyzna +
  Aborcja +
  Cenzura +
  Hołd berlińsko-brukselski +

 • 2024-04-22 07:39:07

  gość: ~Mirek

  @~PoChojownia
  Już koniec wyborów a tobie dalej płacą za pisanie tych głupot taborecie

 • 2024-04-22 07:45:27

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mirek
  Za takie obrażanie będziesz zgłoszony do płokułatuły...

 • 2024-04-22 09:19:12

  gość: ~pio pio

  @~PoChojownia
  Zapomniałeś napisać że Tusk to Niemiec pierdoło PISOWSKI

 • 2024-04-22 09:24:46

  gość: ~Beata

  @~PoChojownia
  Ale wam trudno jest pogodzić się z porażką w wielkich i nie tylko w wielkich miastach ponieśliście porażkę i tak was to boli że takie pierdoły piszecie.Trzeba umieć przegrywać Polacy mieli już dość waszego rządzenia i tak za długo rządziliście (8 lat) mało tego kłamaliście nie wspomnę.A jak już was boli ten temat z benzyną to przypomne że była prawie po 9 zł a teraz jest po 6 zł tego nie napiszecie prawdy nigdy się nie dowiemy jak będą te szmaty rządzić z PiSU.

 • 2024-04-22 09:44:03

  gość: ~Fistaszek

  @~Beata
  Dobrze robisz lody oby tak dalej

 • 2024-04-22 10:18:18

  gość: ~Po

  @~Beata
  To właśnie twój poziom z po poziom na kolanach i do roboty. Benzyna była tańsza VAT mniejszy . Nie likwidowano miejsc pracy. Ceny energii wzrosną. Zielony ład wykończy firmy i wprowadzi certyfikaty energetyczne w domach. Wzrosły ceny nieruchomości . Cała kampania była kłamstwem jak i 100 konkretów . Wymień 1 pozytywny aspekt z koalicji . Szmaty jak mowiszy podobne tobie będą się skrobać raz w miesiącu. Do tego pasujecie

 • 2024-04-22 13:22:43

  gość: ~Jacek

  @~Po
  Tak a potem się obudzisz podadzą tabletki i znów będzie dobrze w kraju

 • 2024-04-22 13:35:12

  gość: ~pio pio

  @~Po
  A wiesz dlaczego wszystko drożeje bo ludzie którzy rządzą muszą najpierw naprawić to co zrobił PiS zadłużył nasz kraj na potęge swoimi manipulacjami,kłamstwami i oszustwem.Zeby teraz Polskę postawić na nogi trzeba niestety kasy i nie dziw się że wszystko drożeje bo to zasługa PISU jakby prowadzili normalną politykę nie było by tego co jest teraz.I tak się dziwie że bęnzyna tanieje ale inne artykuły nieruchomości muszą być droższe przez najbliższy rok żeby wyjść na prostą.jak by nie było drożej to byście mieli pretensję do obecnej władzy że Kraj jest zadłużony tylko przez kogo jest ten kraj zadłużony przez poprzedną PISOWSKĄ władze.Kaczyński,Morawiecki i spółka to przez tych ludzi teraz trzeba postawić Polskę na nogi jesli chodzi o budżet.Tego niestety nie da się zrobić w 1 dzień trzeba przynajmniej rok lub 1,5 roku poczekać żeby to naprawić.Ja wiem że PISOWCY by chceli wrócić do lat 80-tych bo im taka polityka pasowała i oni dążyli do tego ale skończyło się żyjemy XXI wieku a nie w latach 80-tych.Kaczyński podzielił Polaków na lepszych i gorszych kiedyś Polacy byli zjednoczeni wszyscy razem a teraz każdy kto się nie zgadza z innym najlepiej jak by mu noż w plecy wbił.Kaczyński powiedział że jak jesteś przeciwko PISOWI to jesteś zdrajcą jak może taki polityk mówić w stronę Polaków takie słowa zachowuję się jak Putin który mówi codziennie że jak ktoś jest przeciwko wojnie na Ukrainie nie jest Rosjaninem.Nie chce nikogo obrażać ale Kaczyński przez 8 lat rządzenia prowadził bardzo podobną politykę do Putina i dobrze że po 8 latach to się skończyło.

 • 2024-04-22 13:47:02

  gość: ~Beata

  @~pio pio
  Pięknie napisane nic dodać nic ująć pio pio jak coś napisze to z rozmachem masz ode mnie plusik w komentarzu.

 • 2024-04-22 14:30:43

  gość: ~Piotr

  @~Beata
  I tak pio pio zaraz skrytykują PISOWCY zaraz tu jakiś wejdzie i napisze coś przecież oni boją się prawdy całe życie żyją w kłamstwach.

 • 2024-04-22 14:38:25

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Piotr
  Spokojnie, o 14:00 koniec pracy, obiadek i do klawiatury.

 • 2024-04-24 05:52:51

  gość: ~Ktoś

  @~Pio pio
  To dlatego im takie nosy urosly

 • 2024-04-22 16:05:24

  gość: ~Po zlodzieje

  @~pio pio
  Rządzi po nie pis imbecylu. Sprawdź statystyki i dane kiedy był wzrost gospodarczy. Po dupie dostaniecie zero kredytu mieszkania czy kupna nieruchomości . Będziecie kwiczec jak świnie zbierając szparagi . Firmy zwalniają ludzi więc wyp..z Pl raz dwa

 • 2024-04-22 18:53:10

  gość: ~Piotr

  @~Po zlodzieje
  Uważaj żebyś zawału nie dostał wam to trzeba PISOWCOM tłumaczyć jak małym dzieciom że jak ktoś inny coś zepsuł to drugi za niego musi naprawiać.Najlepiej niech PO nic nie robi niech zostanie tak jak było za czasów PISU.Zobaczymy ile czasu będziemy czekać żebyście napisali że Tusk nic nie robi chociaż obiecał.Zrujnowaliście tą Polskę i jeszcze mordę wydzierasz.Nazywacie Tuska Niemcem a sam szfabie pierdolony mieszkasz na ziemiach niemieckich nie wstyd ci?.

 • 2024-04-22 19:26:53

  gość: ~Lody

  @~pio pio
  Pasujesz tylko do lodów w urzędzie

 • 2024-04-22 09:43:18

  gość: ~Magda

  Kto i jakim prawem sprzedał własność społeczną basen otwarty. Na jakich układach .

 • 2024-04-22 10:50:25

  gość: ~KZ

  Starostą powinien zostać Małozięć!
  Przewodniczącym rady Marcinków
  Członkiem zarządu Witek Wiśniewski. Gmina KZ musi mieć swojego przedstawiciela w zarządzie. Witek zdeklasował wszystkich na naszym terenie.

 • 2024-04-25 08:41:32

  gość: ~Marianna

  @~KZ
  Ale Witek to ukryty pisior ,ludzie dali sie nabrać ,do roboty się nie nadaje ,uważajcie na niego ,4 lata macie wrzut na dupie

 • 2024-04-22 14:00:29

  gość: ~Audyt

  Złożono wniosek o audyt w urzędzie. Prywatne spotkania o charakterze finansowym urzędników z petentami dowody lokalizacja karty SIM
  Urzędnik państwowy nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez uzyskania uprzedniej zgody kierownika urzędu, w którym jest zatrudniony. 2. Urzędnik państwowy nie może wykonywać zajęć, które pozostawałyby w sprzeczności z jego obowiązkami albo mogłyby wywołać podejrzenie o stronniczość lub interesowność.

 • 2024-04-22 14:12:00

  gość: ~Skargi

  @~Audyt
  Skargi i wnioski można:
  przesłać listownie, na adres:
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,
  02-591 Warszawa, ul. Stefana Batorego 5;
  przesłać faksem, na numer: 22 60 153 23;
  przesłać w formie pisma elektronicznego, za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP;
  przesłać elektronicznie na adres mailowy: kontakt@mswia.gov.pl
  doręczyć osobiście:

 • 2024-04-22 17:45:57

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Audyt
  Audyt w urzędzie kierowanym przez PiS czy PO ?

 • 2024-04-22 19:26:10

  gość: ~Sąd administracyjny

  @~Mieszkaniec
  A jakie ma to znaczenie skoro burmistrz przegrywa każdą sprawę w sądzie administracyjnym we Wrocławiu choćby ostatnią gdzie nie chciał ujawnić dokumentacji finansowej budowy basenu i zmusił go do tego sąd. Jak dla mnie to jest zwykłym partaczem i kombinatorem chcąc ukrywać koszty

 • 2024-04-22 16:09:53

  gość: ~POjeby

  Zanim coś wypocisz ze swojego małego móżdżku przeczytaj statystyki a potem szczekaj . Za rządów Platformy przez 8 lat PKB wzrosło realnie o 24 proc. Za naszych rządów, przy pandemii i przy wojnie, wzrosło o 32 (proc. – przyp. Demagog). 8 punktów proc. różnicy.

 • 2024-04-23 07:06:29

  gość: ~PISdzielec

  @~POjeby
  Podaj też o ile za waszych rządów wzrosła inflacja i dług publiczny pisi pajacu.

 • 2024-04-23 07:08:00

  gość: ~antypis

  Ból d.upy przegrywów bezcenny.

 • 2024-04-24 05:57:32

  gość: ~Abc

  @~antypis
  Szkoda czytac te wpisy nieudaczników życiowych.Same ofiary losu. Nie dajcie się prowokować,to zwykle oszołomy.

 • 2024-04-23 10:35:14

  gość: ~pio pio

  @~POjeby
  A może prypomnisz wszystkim jaka była inflacja za rządów PISU.Może ja ci przypomne jeszcze w marcu 2023r.wynosiła ponad 12% jak twój kochany PIS rządził. Teraz mamy nie całe 4,5%.I napisz że to nie prawda.Gdyby twoje PISIORY rządziły dalej to licznik podniósł by się do 17%.I co dalej masz pretensję do Tuska że wszystko drożeje zobacz wszystko drożeje a inflacja spadła jak to możliwe?

 • 2024-04-22 19:30:57

  gość: ~Wyborcy

  Zapytajcie swojego burmistrza ile przegrał spraw sądowych i czekają go następne. Tandetny manipulator, o czym to świadczy? O jakiejś wiedzy zaradności Czy o cwaniactwie i lekceważeniu prawa .Każda decyzja Rady będzie monitorowana przez najbliższe 5 lat każdy urzędnik będzie sprawdzany jaki ich oświadczenia majątkowe. O każdym napisza obszerny artykuł każdego rozlicza osobno z imienia i nazwiska

 • 2024-04-22 19:33:17

  gość: ~Dyplom MBA

  Szanowni radni gdzie wy teraz kupicie sobie dyplom MBA, szef ma a wy nie no jak to wygląda może sobie w jakimś programie wydrukujecie?

 • 2024-04-23 11:14:23

  gość: ~ble ble ble

  @~Dyplom MBA
  Kupia na uczelni u rydzyka, bo jak się skończyły pieniądze z budżetu pańbstwa to rydzyk sprzeda wszystko i wszystkich aby utrzymać swoje złote korytko.

 • 2024-04-22 19:36:02

  gość: ~Radny

  Wkrótce następne publikacje przegranej sprawy sądowej burmistrza Marcina Orzeszka w Sądzie Administracyjnym we Wrocławiu. Dyplom MBA bez pokrycia w kompetencjach

 • 2024-04-22 20:18:34

  gość: ~Mieszkańcy Ząbkowic

  50% mieszkańców nie przystąpiło do wyborów nie interesują ich partie polityczne i nie poparło Marcina Orzeszka . 25% głosujących nie poparło Marcina Orzeszka. Marcin Orzeszek nie ma żadnych kompetencji w podejmowaniu decyzji ze względu że przegrywa każdą sprawę sądową. Działa na szkodę mieszkańców Ząbkowic. Zasłużył miasto na ponad 91 milionów złotych mimo sprzedaży wszystkich nieruchomości oraz dotacji w kwocie 150 milionów złotych z poprzedniego rządu . Tą sprawą powinno zająć się CBA ze względu możliwości defraudacji. Przetargi też nie są jasne. Burmistrz odmówił wydania dokumentacji finansowej opinii publicznej z budowy basenu zmusił go do tego sąd. Szanowni mieszkańcy To są fakty bez względu czy wam się podoba dana ekipa rządząca czy nie. Interesuje nas wyłącznie dobro społeczne Ząbkowica nie czas przeszły Gierek czy Bierut. Wyłącznie czas teraźniejszy. Oceniamy rządzących Koalicję Obywatelską oni obecni odpowiadają za wszystko co się dzieje w kraju. Burmistrz wyłącznie odpowiada za dług ponad 91 milionów złotych za który będziemy płacić w kolejnych podwyżkach. Na ostatniej sesji rada miejska podwyższyła koszt remontu toalety publicznej o kolejne 100 000 zł w sumie wydadzą na ten projekt pół miliona złotych. Koszty ich kampanii były bardzo wysokie prawda

 • 2024-04-22 21:47:24

  gość: ~Beata

  @~Mieszkańcy Ząbkowic
  Ciekawe czy jest w Polsce Prezydent,Burmistrz czy może nawet sołtys ,który nie zadłużył swojego miasta na gigantyczną kwotę.Jak by nie daj Boże rządził w Ząbkowicach PISOWIEC to myślicie że miasto nie było by zadłużone jeżeli tak myślicie to powodzenia wam życze i dużo zdrówka.

 • 2024-04-22 22:28:10

  gość: ~Dza

  @~Beata
  To co odpowiadam czytaj pooowoli.
  Gmina Ząbkowice Śląskie w kręgu 267 samorządów, których siedzibą jest miasto powiatowe, znalazła się na pozycji 261
  Jesteśmy na ostatnim miejscu mimo dotacji z poprzedniego rządu 150 mln zł o sprzedaży wszystkiego. Więc nie siej tępej urzędniczej propagandy . Awansu nie otrzymasz. Były pisowiec burmistrz nie zadłużył . Obecny pisowiec poseł stworzył miejsca pracy ,strefę i uruchomił dotacje. Wy tępe POje.y tego nie zrozumiecie bo dajecie d..za stsnowisko

 • 2024-04-23 10:14:58

  gość: ~Beata

  @~Dza
  Były PISOWIEC Burmistrz nie zadłużył???? to trzeba to nagłośnić w telewizji że mamy Pierwszego Burmistrza w Kraju i to w Ząbkowicach który nie zadłużył miasta nawet na 1zł.Jeżeli tak myślisz to jesteś tępym PISOWSKIM pajacem nie da się miasta nie zadłużyć.Po za tym cwelu nie jestem urzędniczką.

 • 2024-04-23 07:05:16

  gość: ~Tez mieszkaniec

  @~Mieszkańcy Ząbkowic
  Nie wypowiadaj się w moim imieniu

 • 2024-04-22 21:21:24

  gość: ~Mieszkaniec

  - Interesuje nas.
  - Za naszych rządów.
  Ciekawe kto tak aktywnie od kilku tygodni objeżdża Burmistrza na Expressie ?

 • 2024-04-22 21:50:29

  gość: ~Zabk

  @~Mieszkaniec
  Proszę wykaz nieprawdę

 • 2024-04-23 11:07:08

  gość: ~lusia

  @~Mieszkaniec
  Pisowskie trolle.

 • 2024-04-23 20:02:51

  gość: ~Mama

  @~lusia
  Ciebie robily

 • 2024-04-24 07:08:51

  gość: ~ble ble ble

  @~Mama
  Bo ty nie możesz babinko.

 • 2024-04-22 22:03:16

  gość: ~Maria

  Kto odwraca uwagę od rządzących i kieruje ją na inne tematy praktycznie już historyczne i nie interesujące nas partie. Mnie interesuje nowa rada i uczciwość czy nieuczciwość urzędników. Mam takie prawo

 • 2024-04-22 22:31:15

  gość: ~Prawda

  Gmina Ząbkowice Śląskie w kręgu 267 samorządów, których siedzibą jest miasto powiatowe, znalazła się na pozycji 261 ze względu na dług ponad 91 mln mimo dotacji w kwocie 150 mln zł oraz sprzedaży wszystkich nieruchomości w gminie tym ostatniej działki rekreacyjnej basenu otwartego. Zwiększono także o 100 000 remont toalety publicznej w sumie pół miliona złotych

 • 2024-04-22 22:51:56

  gość: ~Jan

  @~Prawda
  Taka sytuacja proszę państwa nie może przejść bez echa i urząd musi czuć kontrolę społeczną .Nie może też myśleć, że jest bezkarny. Kilka osób w tym mieście myśli logicznie i nie jest ubezwłasnowolniona posadami

 • 2024-04-23 11:05:40

  gość: ~lusia

  @~Jan
  Kontroluj!

 • 2024-04-24 07:08:06

  gość: ~ble ble ble

  @~Jan
  Nie rozśmieszaj ludzi od rana!

 • 2024-04-22 23:15:59

  gość: ~Irena

  @~Prawda
  To skandal !!!

 • 2024-04-23 08:22:44

  gość: ~mieszkaniec

  Ale PISOWCY kwicza po utracie wladzy i widac ten jad tu tychy piszacy P Orzeszek prosze sie tym nie przejmowac robic swoje

 • 2024-04-23 11:34:57

  gość: ~Zabkowice

  @~mieszkaniec
  Pajacu nie kwicz o PiS nie interesuje mnie żadna partia . Obecnie rządzi pajac wybrany przez kretynow . Liczą się fakty nie twoja propaganda .fakty wymieniono do liczne i to jest skandal . Defraudacja kolesiostwo układy ?brak kompetencji i stado świń w tym ty

 • 2024-04-23 18:34:10

  gość: ~marcin

  @~Zabkowice
  Najpierw piszesz że nie intersuje cie zadna partia potem piszesz że obecnie rządzi pajac wiec jak to jest?.Nie wstydz się że jesteś za PISEM napisz to otwarcie

 • 2024-04-23 20:00:57

  gość: ~Marcin

  @~marcin
  Debilu burmistrz to nie partia a stanowisko urząd i to mnie interesuje

 • 2024-04-23 21:35:58

  gość: ~marcin

  @~Marcin
  Debilem to ty jesteś. Dalej nie wiadomo o co ci chodzi Burmistrz to partia i stanowisko więc o co ci chodzi?

 • 2024-04-23 19:15:49

  gość: ~Autor

  @~Zabkowice
  Kretyn właśnie tak się wypowiada gdy niema argumentów

 • 2024-04-23 20:01:38

  gość: ~Do kreatyna

  @~Autor
  Kretynem jest twój ojciec bo nie założył gumki a jego koledzy tak

 • 2024-04-23 20:16:10

  gość: ~Dza

  @~Autor
  Jesteś bardzo tępy wiele osob podało wielokrotnie te same argumenty rozliczają burmistrza z jego działalności jak-raport NIK działanie na szkode gminy poprzez zakup miedzi w droższej cenie. Dług w kwocie ponad 91 milionów złotych. Sprzedaż wszystkiego prawie za bezcen w tym działki basen otwartego jak i wiele innych. Brak chodników i dróg. Brak funduszy burmistrz sam przyznał w wywiadzie że brakuje mu pieniędzy na bieżące sprawy w tym wypłaty. Skoro nie ma pieniędzy nie zrealizuję obiadnicy wyborczych. Projekty które udało mu się ukończyć były rozpoczęte już wu poprzednich burmistrzów. Projekty były finansowane poprzez rząd PIS w kwocie 150 milionów zł. Czy to według ciebie nie są argumenty czy po prostu jesteś idiotą. Następnie fikcyjny dyplom MBA. Wszystko rzutuje na brak kompetencji. Ty pol Tusku czy pół mózgu nie rozliczam partii tylko urzędnika. Z tego co widzę nie jesteś partnerem do rozmowy ani nikt z POje..w. wspomnę też o remoncie kibelka za pół miliona złotych . Gdzie upchano koszty kampanii ? na ostatniej sesji podwyższono koszty remontu w kwocie 100 000 zł. O czym pół główki chce się ze mną dyskutować każdy z was jest internetowym trolem na usługach pajaca

 • 2024-04-23 20:33:50

  gość: ~Jadwiga

  @~Dza
  Czytam też o dalszych nieprawidłowościach urzędnicy niezgodnie z prawem podejmują inną pracę zarobkową następnie ich oświadczenia są niezgodne z prawdą fakty te jak dowiedziałem się zostały zgłoszone do prokuratury

 • 2024-04-23 23:17:17

  gość: ~Mieszkaniec

  Jadwiga Dza jakie masz wykształcenie ?

 • 2024-04-24 07:07:26

  gość: ~ble ble ble

  @~Zabkowice
  Nie podpisuj sie Ząbkowice bo na to nie zasługujesz kretynie. Nie wybrali twojego pajaca to obrazasz innych, wyjesz po nocach wypisując wypociny nie mając nic do zaoferowania swoją osobą.

 • 2024-04-24 18:48:00

  gość: ~Wycie

  @~ble ble ble
  Zapewne znasz ta sytuację z autopsji na dywaniku u szefa . Na czworakach , co ty znów z tym wyciem naprawdę nikogo nie interesują twoje fetysze i twojego pana

 • 2024-04-25 07:04:06

  gość: ~ble ble ble

  @~Wycie
  Musieliście z Łotysem stać obok i warować.

 • 2024-04-24 19:09:18

  gość: ~Łotys

  @~ble ble ble
  Taki pajac co gra w piłkę kocha psy a psy kochają jego stąd ten fetysz monotonny i nudny

 • 2024-04-25 05:04:48

  gość: ~Koryto

  ,,jest Pan świnią ...,,

 • 2024-04-25 05:07:25

  gość: ~Face

  Twarz niepodobna do nikogo ...jak po psychotropach.

 • 2024-04-25 05:14:04

  gość: ~Osoba godna zaufania

  Za osoby bardziej narażone na zakażenie wirusem HIV można uznać mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami, osoby świadczące usługi seksualne, osoby przyjmujące narkotyki dożylnie, osoby pochodzące z państw, w których odnotowuje się wysoki odsetek osób zakażonych wirusem HIV (np. obywateli państw Afryki Subsaharyjskiej. Więc zapraszamy do sauny w sobotę 20 spęd g..

 • 2024-04-25 07:00:27

  gość: ~ciekawy

  @~Osoba godna zaufania
  Skoro zapraszasz to bierzesz w tym udział lubiąc grupen seks.

 • 2024-04-25 09:36:38

  gość: ~Aa

  Jak orzeszek mógł wygrać jak każdy kogo pytam twierdzi ,że na niego nie głosował...

 • 2024-04-25 09:38:48

  gość: ~Dong

  Tylko nie znowu ffigzal

 • 2024-04-25 09:40:57

  gość: ~Aaa

  ZROBCIE LODOWISKO W ZABKOWICACH TAK JAK MAJA W KLODZKU!!!!!

 • 2024-04-25 09:41:28

  gość: ~Aaa

  ZROBCIE LODOWISKO W ZĄBKOWICE TAK JAK MAJA W KLODZKU!!!!!

 • 2024-04-25 12:25:49

  gość: ~Aaaa

  @~Aaa
  Zrobią a ty później będziesz wypisywał głupoty że misto zadłużone , orzeszek to ch.. a oni lodowisko robią.

 • 2024-04-25 17:00:01

  gość: ~pio pio

  ostatnio dodany post

  @~Aaaa
  Dokładnie tak.Najlepiej niech nic nie robią w Ząbkowicach będą wszyscy zadowoleni a miasto nie będzie zadłużone.Wszyscy chcą żeby Ząbkowice się rozwijały a jak już coś budują to 100 pytań do..... a po co a za co a to z naszych pieniędzy miasto Orzeszek zadłuża jeszcze bardziej.I jak tu się rozwijać zamiast się cieszyć że będzie coś nowego w mieście to odrazu zaczynają narzekać.Po co tu Burmistrz jest potrzebny w Ząbkowicach najlepiej mieszkańcy niech rządzą wtedy wszyscy będą zadowoleni a miasto nie będzie zadłużone.

 • 2024-04-25 09:42:42

  gość: ~Wiesniak

  Wywalicie wkoncu tE PiSiorzyce z Krus Zce???

REKLAMA