Express-Miejski.pl

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach powstanie strzelnica

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach powstanie strzelnica

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach powstanie strzelnica fot.: em24.pl

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Ząbkowicki, powstanie strzelnica wirtualna.

Jest to pierwszy, tego typu projekt przewidziany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który umożliwia prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych od wielu lat funkcjonuje klasa o profilu prawno-policyjnym, w ramach którego policjanci prowadzą zajęcia specjalistyczne. Nowopowstała strzelnica będzie służyła nauce i doskonaleniu umiejętności strzeleckich, będzie zaawansowanym centrum treningowym, wyposażonym w nowoczesne technologie, sprzęt i oprogramowanie, integrując nowoczesne rozwiązania oraz umożliwiając skuteczny trening strzelecki, monitorując postępy oraz analizę wyników.

Projekt zakłada:

ü  zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich dla uczniów klas mundurowych i innych szkół
z terenu powiatu ząbkowickiego i powiatów ościennych

ü  podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego

ü  bezpieczną formę zaznajomienia się z obsługą broni i czynności manualnych, by zminimalizować ilość błędów przy posługiwaniu się bronią palną

Nazwa zadania: „Strzelnica w powiecie 2024”.

Kwota dofinansowania: 159.980,00 zł w Konkursie Ministra Obrony Narodowej.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach powstanie strzelnica

  2024-04-10 14:18:43

  gość: ~jaion

  w Stoszowicach świeci pustkami, nikt tam nie zagląda. Chyba szkoda pieniędzy na gierkę komputerową

 • 2024-04-10 18:29:17

  gość: ~takitam

  @~jaion

  Pamiętam jak pisałem tu o strzelnicy w Stoszowicach (oczywiście również wirtualnej) , że to ze wszech miar IDIOTYCZNY pomysł.

  Ileż to było komentarzy jaki jestem głupi i w ogóle że nie rozumiem itd. itp.

  https://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/45772,multimedalistka-olimpijska-dokonala-otwarcia-strzelnicy-sportowej-w-stoszowicach-foto

  Jak się okazało ... miałem rację
  Nie cieszę się z tego że ją miałem, szkoda tylko że po raz HGW który zmarnowane zostały publiczne pieniądze.

  Nie inaczej będzie i tu w Ziębicach.

  Każdy polski rząd ... bez względu na to z jakiej opcji politycznej, od momentu kiedy (niby) padła komuna, ROBI ABSOLUTNIE WSZYSTKO żeby Polacy byli bezbronni, czyli robią wszystko żeby maksymalnie utrudnić posiadanie borni przez Polaków.

  Ktoś zapyta ... po co ?

  Otóż po to żeby móc sobie radośnie wprowadzać dowolnie kretyńskie prawo, czy to krajowe czy unijne i żeby im naród nie fikał.

  Uzbrojony naród, to naród niezależny i dumny.

  Natomiast kolejne rządy w Polsce bawią się w ... UWAGA .... wirtualne zabawki zwane żartobliwie strzelnicami, na które wywalana jest kasa podatnika i które następnie ... stoją sobie puste + trzeba oczywiście łożyć na ich utrzymanie.

  Oczywiście próbowano (Fundacja ADARMA) zainteresować kolejne ekipy rządzące wprowadzeniem powszechnego dostępu do broni dla Polaków, czyli przedstawiano projekty ustaw, projekty całej infrastruktury z PRAWDZIWYMI strzelnicami i nie tylko ze strzelnicami, ale .... każdy rząd ich olewa ... dokładnie tak jak bezpieczeństwo Polaków.

  Zresztą, nie oni pierwsi próbują zająć się tematem, ale w/w fundacja jako pierwsza tak kompleksowo i poważnie podchodzi do tematu.

  Niestety .... kolejne ekipy rządzące BOJĄ SIĘ JAK OGNIA uzbrojonego społeczeństwa, bo uzbrojony obywatel, to obywatel na którego nie tak łatwo wysłać policję i przymusić do wymyślanych przez nich idiotyzmów.

  Reasumując .... strzelnica w Ziębicach będzie "oblegana" DOKŁADNIE TAK SAMO jak ta w Stoszowicach, czyli ... wybudują, ktoś znany lub mniej znany "zaszczyci" swoją obecnością (oczywiście nie za darmo) , ludzie przyjdą tłumnie na otwarcie na zasadzie otwarcia nowego marketu, czyli z ciekawości, po czym .... BĘDZIE SOBIE STAŁO PUSTE i pies z kulawą nogą nie będzie tam zaglądał ... DOKŁADNIE TAK jak do Inkubatora przedsiębiorczości czy centrum informacji turystycznej.

  ... ale ..... spokojnie ... przecież za to wszystko zapłaci nie władza z własnych prywatnych pieniędzy, a .... PODATNICY.

 • 2024-04-10 20:09:44

  gość: ~Ja

  @~takitam
  Po jednym poście ty psypisujesz sobie laury.!? Bravo baranie

 • 2024-04-11 00:13:53

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Ja

  Ten post tylko potwierdza to o czym pisałem, a odnoszę się nie do postu, a do FAKTÓW.
  Mam znajomych w Stoszowicach i oni POTWIERDZAJĄ, że stoi to i świeci pustkami.

  Nie skomentuję Twojego "Bravo baranie" bo to takie prymitywne.

REKLAMA