Express-Miejski.pl

Sprawcy przemocy domowej ukarani

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

W ciągu ostatnich dni w powiecie ząbkowickim policjanci zastosowali wobec sprawców przemocy domowej aż cztery nakazy natychmiastowego opuszczenia zajmowanego mieszkania.

29 marca po godzinie 1:30 na policję wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu osobowego należącego do 33-letniej mieszanki powiatu ząbkowickiego. - Na miejscu interwencji funkcjonariusze ustalili, że wybicia szyb bocznych oraz szyby czołowej, a także uszkodzenia karoserii i przebicia opony dokonał mąż zgłaszającej. Zaraz po zgłoszeniu mundurowi zatrzymali odpowiedzialnego za stosowanie przemocy 33-latka i jeszcze tego samego dnia dzielnicowy w stosunku do mieszkańca powiatu ząbkowickiego wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego mieszkania, a także zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

31 marca po godzinie 23 policjanci zostali wezwani na kolejną interwencję domową, która zakończyła się zatrzymaniem sprawcy przemocy domowej oraz wydaniem nakazu-zakazu. - Nietrzeźwy 50-latek wszczął awanturę domową, w trakcie której wybił szybę w swoim samochodzie, który następnie próbował podpalić pojazd. Był agresywny w stosunku do całej swojej rodziny, również dzieci. Policjanci nie tylko zatrzymali mieszkańca powiatu ząbkowickiego, ale również sporządzili niebieską kartę a następnie wydali nakaz- zakaz, który obejmował nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do domowników, a także zakaz wstępu na teren szkół do których uczęszczają dzieci 50-latka - relacjonuje funkcjonariuszka.

Kolejna interwencja miała miejsce 1 kwietnia około godziny 21:30 w gminie Kamieniec Ząbkowicki. - Mający prawie 3 promile alkoholu w organizmie 36-latek stosował przemoc wobec swojego 62-letniego ojca. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został zatrzymany przez policjantów, podobnie jak 24-latek do którego mundurowi pojechali godzinę później. W jednej z miejscowości w gminie Stoszowice również zgłoszono przemoc domową. Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali tam nietrzeźwego 24-latka, który stosował przemoc w stosunku do swojej 63-letniej matki - dodaje policjantka. W obu przypadkach policja, korzystając ze swoich uprawnień wydała nakaz-zakaz.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA