Express-Miejski.pl

Uwierzył oszustowi, że zarobił 120 tys. zł. W efekcie stracił sporą sumę pieniędzy

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

50-latek uwierzył „doradcy giełdowemu”, który przekonał go, że na jego dane otwarty jest rachunek, a na nim ma zgromadzone środki w wysokości 120 tysięcy złotych.

Oszust tak zmanipulował mężczyznę, że ten zainstalował na komputerze wskazaną aplikację i zaciągnął kredyt. - Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego skuszony dużymi pieniędzmi robił wszystko co głos w słuchawce mu kazał. Zmanipulowany przez przestępcę 50-latek został zorientował się, ze został oszukany kiedy zauważył na swoim koncie zmiany limitów i wypłaty środków. Od razu zadzwonił do banku i zablokował konto. Do tego czasu jednak oszust zdążył wypłacić 26 tysięcy złotych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Funkcjonariuszka po raz kolejny apeluje o rozwagę podczas wykonywania operacji finansowych. Pamiętajmy, że oszuści cały czas modyfikują swoje metody, których celem jest wyłudzenie pieniędzy. - Nigdy pod żadnym pozorem nie instalujmy proponowanych nam przez nieznajomych programów na swoich urządzeniach. W internecie i w kontaktach na odległość zachowajmy czujność, bądźmy nieufni i nie dajmy się oszukać - przypomina policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA