Express-Miejski.pl

Jerzy Michalski Honorowym Obywatelem Ziębic

	Jerzy Michalski z tytułem Honorowego Obywatela Ziębic

Jerzy Michalski z tytułem Honorowego Obywatela Ziębic fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 23 lat wychowuje i kształci w Ziębicach kolejne pokolenia tancerzy. Jego pasją jest taniec towarzyski. Był zawodnikiem klubu tanecznego Aktan, a teraz jest trenerem. 

Jego podopieczni zdobywają czołowe miejsca na turniejach krajowych i zagranicznych, osiągają najwyższe klasy taneczne.

- Takich trenerów, takich ludzi już nie ma. Takich, którzy tak żyją i tak poświęcają się swoim zawodnikom - powiedziała pierwsza pani trener Jerzego Michalskiego. W czwartek radni Rady Miejskiej w Ziębicach jednogłośnie przyznali Jerzemu Michalskiemu ten tytuł, a w piątkowy wieczór podopieczni i rodzice zorganizowali wielką niespodziankę w sali evangelika, gdzie na co dzień odbywają się treningi.

Niespodziewający się niczego aktualny już Honorowy Obywatel Ziębic, został powitany przez tłum ludzi kwiatami, życzeniami, gromkim śpiewem i słodkim tortem. - To bardzo skromny człowiek i gdyby wiedział wcześniej, że Jego przyjaciele szykują Mu coś takiego, na pewno miałby duże obiekcje, a może nawet nie chciałby przyjść. Bo oddanie innymi i skromność to Jego najważniejsze cechy. Piątkowy wieczór w części artystycznej rozpoczął się od występu naszych seniorów. Bo i dla Nich Pan Jerzy ma czas, aby cierpliwie ćwiczyć i powtarzać nowe figury taneczne. A Oni są wdzięczni za to "zaopiekowanie" instruktorskie. Bardzo dziękuję Panu Jerzemu za przyjęcie tego tytułu, jak najbardziej należnego i wyrażającego wdzięczność wielu ludzi. Dziękuję Radnym i wnioskodawcom, Panu Andrzejowi Regnerowi i Panu Mateuszowi Geroniowi - mówi Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic i dołącza do swoich słów fragment uzasadnienia wniosku:

Pan Jerzy jest instruktorem tańca towarzyskiego w Ziębickim Centrum Kultury od 2001 roku. Posiada międzynarodową klasę taneczną „S”. Jest osobą perfekcyjnie przygotowaną do realizacji swoich zadań. Wiedza, doświadczenie zawodowe oraz osobiste zaangażowanie sprawiają że zajęcia taneczne cieszą się niezwykła popularnością. Wykształcił ponad 1000 młodych tancerzy z których kilka par uzyskało wysoką klasę taneczną „B”. Z pod jego ręki wyszły pary taneczne które uczestniczą w Mistrzostwach Polski. Organizator i kierownik obozów tanecznych. Okazał się przy tym świetnym wychowawcą młodzieży. Od wielu lat zawodnicy z ziębickiego klubu Aktan osiągają znaczące wyniki w salach tanecznych całej Polski.

Dla przykładu w 2018 roku jego podopieczni wzięli udział w 28 ogólnopolskich turniejach, zaliczyli 109 startów. Zaliczyli 87 miejsc na podium w tym 59 pierwszych miejsc. Brali udział w kilkudziesięciu pokazach. Punkty zdobywali na najbardziej prestiżowych turniejach tanecznych w Polsce tj. w Krakowie, Warszawie, Opolu i Poznaniu. (...)

Tańcząc tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, slowfox, quickstep), a także latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba, passodouble, jive) uczniowie Pana Jerzego uświetniają gminne uroczystości np. Gala Sportu, Dni Ziębic, Dzień Edukacji Narodowej itp. Przyciągają widzów i wzbudzają aplauz.
W ostatnich latach znalazł także czas dla dorosłych mieszkańców naszej Gminy organizując dla nich kurs tańca.

Mimo, że Pan Jerzy nie jest mieszkańcem Gminy Ziębice poświęcił się naszej Gminie całym sercem. Efekty jego pracy są widoczne. I nie chodzi tu tylko o wyniki sportowe, lecz także o wspaniałą umiejętność wychowania i prawidłowego kształtowania najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Poprzez swoje zaangażowanie oraz działania promuje nie tylko pary taneczne, ale przede wszystkim szyld pod nazwą Gmina Ziębice”.

Wniosek zawiera wyliczenie kilkudziesięciu turniejów, w których wystartowali zawodnicy klubu Aktan z Ziębic tylko w ostatnim roku.

em24.pl / Gmina ZIębice

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jerzy Michalski Honorowym Obywatelem Ziębic

  2024-03-02 11:48:59

  gość: ~Nick

  Brawo. Uczył moją córkę tańca, skromny, uczciwy facet z pasją.
  Bardzo dobry nauczyciel, potrafiący przemówić do młodych, zachęcić i wydobyć talenty.
  Brawo, panie Jerzy chociaż nie powiedziałbym Panu Dzień dobry, bo nie poznałbym teraz Pana na ulicy. Moją córkę uczył Pan w latach 2000+.

 • 2024-03-02 12:46:12

  gość: ~mieszkanie

  następny powinien być ochal

 • 2024-03-02 12:50:02

  gość: ~wyborca

  (this post was banned by administrator)

 • 2024-03-02 14:09:39

  gość: ~kasjer

  Ten pan robi to w ramach wolontariatu, czy to jego praca i sposób na życie.

 • 2024-03-02 14:31:02

  gość: ~Ziębiczanka

  Znam ludzi, którzy kilkadziesiąt lat pracowali społecznie w różnych stowarzyszeniach - za friko , nawet angażując w tą działalność swoje finanse.

 • 2024-03-02 17:38:24

  gość: ~Janek

  Zdanie z środka artykułu : ,,Z pod jego ręki wyszły pary taneczne które uczestniczą w Mistrzostwach Polski. Organizator i kierownik obozów tanecznych". Panie poeto, nie pisze sią z pod, tylko spod .

 • 2024-03-02 21:58:20

  gość: ~Marek

  Panie Jerzy,

  GRATULACJE!
  Dziękuję za wspólne lata, emocje i przede wszystkim za opiekę oraz moredrczy wkład w rozwijanie talentu mojego syna.

  Dziękuję!
  Pozdrawiam!

 • 2024-03-03 15:42:56

  gość: ~takitam

  Tancerz ... honorowym obywatelem Ziębic.

  Ja pierd_ole.

  Nie znany i znakomity w swoim fachu lekarz, żołnierz, inżynier, projektant, programista.

  Nie .... po prostu .... tancerz.

  Nic nie mam do faceta, ani on mnie ziębi ani grzeje, ale .... czy naprawdę burmistrz uważa, że tancerze to przyszłość narodu ?
  Czy naprawdę wychowywanie pokoleń tancerzy, COKOLWIEK wnosi do rozwoju Ziębic czy ogólnie Polski ?

  Jurku Kapadocki, zlituj się w końcu nad tym nieszczęsnym miasteczkiem.

 • 2024-03-03 16:17:12

  gość: ~Buba

  @~takitam
  Jaki taki jesteś pierdolnięty totalne zeroe

 • 2024-03-03 17:37:42

  gość: ~Jaja

  @~takitam
  Kto to jest do jasnej cholery? Rozsławił Ziębice gdzie? Nawet ma uroczystości gminne czy państwowe nie przychodził a teraz raptem jakiś zasłużony, to jakiś goguś.

 • 2024-03-03 19:44:17

  gość: ~DeK

  @~Jaja
  jakbyś ćwoku przychodził na gminne i nie tylko gminne imprezy to byś wiedział, że stał za występującymi tancerzami. Należny tytuł, brawo!

 • 2024-03-03 20:39:35

  gość: ~takitam

  @~DeK

  .... aaa nie, no jak stał za tancerzami, to rzeczywiście ... należy mu się.

 • 2024-03-04 10:36:42

  gość: ~Olka

  @~takitam
  Tobie za to należy się order z ziemniaka za durne komentarze. Uwielbiam jak ludzie nic nie robią, ale ganią tych, którzy angażują się w różne sprawy. Ten Pan to ważna osoba, trener, mentor dla wielu młodych pasjonatów tańca z Ziębic.

 • 2024-03-04 19:17:11

  gość: ~mnm

  @~Jaja
  E tam, daj spokój.... W naszym miasteczku taki tytuł /czy podobny/ przyznano człowiekowi, który po prostu lubi robić zdjęcia - takie ma hobby.

 • 2024-03-03 19:44:58

  gość: ~dza

  @~takitam
  chłopie, czasem warto milczeć, bo nie wyszłoby, żeś gamoń

 • 2024-03-03 20:40:16

  gość: ~takitam

  @~dza

  ...hmmm , a kiedy ja coś powiedziałem ?

 • 2024-03-04 23:51:24

  gość: ~Nick

  @~takitam
  Ty mawet jakbyś sam popłynął na bezludna wyspę, to za chwilę narzekałbyś że nikogo tu nie ma.

 • 2024-03-05 00:21:19

  gość: ~takitam

  @~Nick

  Gdybyś na tej wyspie był jedyną osobą, to .... rzeczywiście wolałbym żeby była bezludna, bo .... prawdopodobnie zanudziłbym się na śmierć szybciej z Tobą niż bez Ciebie.

 • 2024-03-05 23:15:45

  gość: ~Ty

  @~takitam
  Głębokie przemyślenia, doprawdy. Powinieneś pisać poematy, a zostało Ci tylko komentować artykuły na expressie

 • 2024-03-06 00:01:49

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Ty

  Całe szczęście mamy Ciebie.

  Ty jak widzę, nie napisałeś komentarza.

REKLAMA