Express-Miejski.pl

Obchody święta służby cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Święto służby cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Święto służby cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 lutego odbyła się uroczystość z okazji 102 rocznicy uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej Polskiej Ustawy o państwowej służbie cywilnej. 

Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich nadkom. Piotr Danik wraz z zastępcą kom. Tomaszem Kupcem podziękowali za trud i ogromny wkład w funkcjonowanie ząbkowickiego garnizonu.

Jeszcze do niedawna Święto Służby Cywilnej obchodzono 11 listopada, jednak nowelizacja ustawy ustanowiła je na siedemnasty dzień lutego – rocznicę uchwalenia wspomnianego aktu prawnego w 1922 roku. Była to pierwsza kompleksowa regulacja dotycząca służby cywilnej w odradzającej się państwowości, usprawniająca proces odbudowy instytucji państwa polskiego. Urzędnikiem mógł być mianowany jedynie polski obywatel „o nieskalanej przeszłości, posiadający zdolność do działań prawnych oraz uzdolniony fizycznie i umysłowo do pełnienia odnośnych obowiązków służbowych, tudzież władający biegle językiem polskim w mowie i piśmie”.

Osoby pracujące na stanowiskach cywilnych nie noszą munduru i nie patrolują ulic, ale ich praca jest bardzo ważna, ponieważ na co dzień wspomagają funkcjonowanie Policji. Dzisiaj, z racji tego że w tym roku 17 lutego przypadła w sobotę, na uroczystym poczęstunku, serdeczne podziękowania za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, sumienność i zaangażowanie w pracę, w imieniu całego kierownictwa wszystkim zebranym pracownikom cywilnym złożył nadkomisarz Piotr Danik Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich wraz ze swoim I Zastępcą komisarzem Tomaszem Kupcem. W swoim wystąpieniu kierownictwo ząbkowickiego garnizonu podkreśliło jak ważna jest praca pracowników Policji, bez których jednostka nie byłaby w stanie funkcjonować, jednocześnie dziękując za nieocenioną pomoc i nieustanne wsparcie.

KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obchody święta służby cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

  2024-02-21 11:58:36

  gość: ~marian

  Matki żony i kochanki a i zdradzane ha ha ha

 • 2024-02-21 12:33:42

  gość: ~Sw

  ostatnio dodany post

  @~marian
  Masz doświadczenie jak sądzę zostałeś porzucony nawet przez gejów. :))))

REKLAMA