Express-Miejski.pl

34-latek przywłaszczył sobie portfel innego petenta. Pomógł monitoring

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

9 lutego przed godz. 15 pracownik ochrony poinformował policję o przywłaszczeniu pozostawionego przez klienta w budynku Poczty Polskiej portfela z dokumentami.

Mundurowi na miejscu ustalili, że 51-latek przy odbiorze przesyłki wyciągnął portfel, a następnie pozostawił go na półce przy okienku i zapomniał schować. Zorientował się dosłownie chwilę później i wrócił na pocztę by go zabrać. Portfela już nie było, a przy okienku stał inny mężczyzna.

- Właściciel portfela zapytał czy nie znalazł jego własności. Mężczyzna jednak grzecznie zaprzeczył i zasugerował, że być może portfel został zgubiony na ulicy. Twierdząc tak nie wiedział, że w budynku Poczty Polskiej znajduje się monitoring, który zarejestrował całe zdarzenie, również to jak 34-latek chowa znaleziony portfel do kieszeni. Policjanci po przeglądnięciu zapisu i ustaleniu kto dokonał kradzieży niezwłocznie pojechali w miasto szukać sprawcy. Zatrzymali go kilkanaście minut później na jednej z ulic - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

34-latek zdążył już w kantorze wymienić euro, które pokrzywdzony miał w portfelu. Na szczęście nie wydał jeszcze otrzymanych pieniędzy. Pokrzywdzony odzyskał portfel wraz kompletem dokumentów i pieniędzmi.

- „Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety towarzyszy wielu zdarzeniom związanym z kradzieżą. Często w roztargnieniu, z błahych powodów, ludzie pozostawiają cenne rzeczy bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. Dlatego niezmiennie apelujemy, aby skupić się na tym co i jak wykonujemy na co dzień, zwłaszcza jeżeli czynności te związane są z zabezpieczeniem danych osobowych, samochodu, domu, czy innych istotnych dla nas rzeczy - apeluje policjanta.

em24.pl / KPP Ząbkowice Sląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 34-latek przywłaszczył sobie portfel innego petenta. Pomógł monitoring

  2024-02-12 10:31:46

  gość: ~mnm

  Ilustracja bardzo dobra ! Kradzież, złodzieja firmuje serduszko złodzieja Owsiaka.

 • 2024-02-12 14:38:51

  gość: ~Autor

  @~mnm
  Baran nic więcej

 • 2024-02-12 12:59:38

  gość: ~as

  Łapy od razu ucinać!

 • 2024-02-13 10:10:11

  gość: ~pio pio

  Ten złodzijaszek pewnie do puszki nie wrzucił ani grosza ale portfel mu się już spodobał z serduszkiem.

 • 2024-02-14 11:19:39

  gość: ~takitam

  Zaraz tam przywłaszczył .

  Po prostu ... wziął przez .... ROZTARGNIENIE , jak sędzia Mirosław Topyła, wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie.

  Wszyscy widzieli nagranie video, jak w/w sędzia po prostu UKRADŁ kasę, a sąd (najwyższy) rozpatrujący tę sprawę uznał, że nie ukradł, tylko ... wziął przez roztargnienie.

  Mam nadzieję, że i w tej sprawie sąd najwyższy będzie równie pryncypialny.

 • 2024-02-15 18:32:54

  gość: ~Ela

  ostatnio dodany post

  Ale cwaniak ! " Nie nie wziąłem" brawa dla pracownika poczty za uczciwość i odwagę i szybką reakcję

REKLAMA