Express-Miejski.pl

Znamy pierwszą gwiazdę ZiębiceFEST2024! Na scenie wystąpi Lady Pank!

Lady Pank wystąpi podczas przyszłorocznego ZiębiceFEST 2024, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca

Lady Pank wystąpi podczas przyszłorocznego ZiębiceFEST 2024, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca fot.: ZCK

2 czerwca na finał ZiębiceFEST2024 wystąpi legendarny polski zespół rockowy - Lady Pank. Zapisujcie datę w kalendarzu i za niespełna pół roku widzimy się w Ziębicach.

Lady Pank to legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Zespół będzie gwiazdą dwudniowej, nowej imprezy pn. ZiębiceFEST2024, która zastąpi Dni Ziębic.
 
Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała Lady Punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie Ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum Skauta”, „Zostawcie Titanica”, „Marchewkowe Pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode Orły”, „Strach się bać” czy „Stacja Warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.
Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.
 
W 2022 roku ukazał się nowy album zespołu „MTV Unplugged”. Płyta zawiera zapis koncertu, który odbył się w ramach kultowego formatu Unplugged w warszawskim Kinie Relax. Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncercie wzięła udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi na koncertach: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara), a także zaproszeni Goście: znakomici wokaliści: Tomasz Organek (zaśpiewał „Sztukę latania”) i Piotr Cugowski („Stacja Warszawa” w duecie z Januszem Panasewiczem i solowo „Minus 10 w Rio”), wybitny jazzman, Bernard Maseli grający tu na wibrafonie i kalimbie oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.
 
Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe „RMF Lady Pank: dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. kilku platynowych płyt, czy Bursztynowego Słowika.
 
Koncerty Lady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.

em24.pl / Ziębickie Centrum Kultury

28

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA