Express-Miejski.pl

Agresja i przemoc rówieśnicza tematem rozmowy policjantów z uczniami

Spotkanie ząbkowickich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach

Spotkanie ząbkowickich policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach fot.: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja w szkole oraz internecie, a także jej konsekwencje prawne była tematem spotkania policjantów z uczniami w Ciepłowodach.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przejawia się przemoc i hejt oraz jak mają postępować gdy są ich świadkami. Policjanci przypominali wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm społecznych, a także obowiązujących w tym zakresie przepisów. Ostrzegli także, iż nieprzestrzeganie prawa oraz przejawy demoralizacji mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Na spotkaniu poruszono również temat zachowań przemocowych związanych z użyciem nowych technologii, przede wszystkim internetu i telefonów komórkowych.

- Istnienie zjawiska przemocy rówieśniczej w szkołach nie ulega wątpliwości. Od kilku lat narasta problem przemocy dzieci starszych i silniejszych wobec dzieci młodszych i słabszych. Spotkania z policjantami w szkołach mają na celu wskazanie uczniom zachowań społecznie pożądanych i praktycznych, a także sposobów rozwiązania problemów, w kulturalny sposób, nie obrażając przy tym drugiej osoby oraz nie naruszając przepisów prawa - tłumaczy Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

em24.pl / KPP Ząbkowice Sląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Agresja i przemoc rówieśnicza tematem rozmowy policjantów z uczniami

    2023-12-14 10:02:22

    gość: ~Ziębice

    ostatnio dodany post

    A o debacie nic?

REKLAMA