Express-Miejski.pl

Śnieg i lód spadły na samochody. Dwa auta uszkodzone

Dwa pojazdy zostały uszkodzone na skutek spadającego śniegu i lodu z dachów budynków

Dwa pojazdy zostały uszkodzone na skutek spadającego śniegu i lodu z dachów budynków fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

6 grudnia policja dwukrotnie była wzywana do uszkodzonych samochodów przez spadający z dachów śnieg i lód.

Funkcjonaiusze przypominają właścicielom i administratorom budynków o obowiązku usuwania lodowych sopli i odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Biały puch i lód należy również usunąć z chodników przed posesją. Śliskie i zasypane śniegiem chodniki oraz spadające z dachów sople lub zwały śniegu mogą zagrażać zdrowiu i życiu przechodniów.

Przepisy nakładają na właścicieli i zarządców nieruchomości obowiązek zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu, co w praktyce oznacza również konieczność usuwania śniegu i lodu z dachów, balkonów i innych elementów budynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe,takie jak hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny, ponieważ zalegający na dachach śnieg może spowodować katastrofę budowlaną. Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu, musi liczyć się z konsekwencjami w tym nawet z wprowadzeniem natychmiastowego zakazu użytkowania obiektu lub jego części, do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Tylko 6 grudnia policja dwukrotnie interweniowała w sprawie uszkodzonych samochodów osobowych, na które z dachów pobliskich budynków zsunął się śnieg czy spadł lód.

Spadający z wysokości mokry i ciężki śnieg oraz lód mogą uszkodzić nie tylko zaparkowane wzdłuż budynku pojazdy, ale również stwarzają realne zagrożenie dla idących chodnikiem pieszych. Pamiętajmy, że świeży opad, tzw. puch śnieżny, jest najlżejszy, przyjmuje się, że jego metr sześcienny waży nie więcej niż 70 kg. Najcięższy jest śnieg mokry, którego waga może osiągać nawet 600 kg/m3. Nietrudno sobie wyobrazić, że taki masyw może być zagrożeniem nie tylko dla samego obiektu, lecz także ludzi.

em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Śnieg i lód spadły na samochody. Dwa auta uszkodzone

  2023-12-07 17:59:15

  gość: ~Wyngiel przywieźlim

  Pewnie te paniusie z napuchniętymi wargami ustnymi tak parkują bezmyślnie. Taka przyjedzie,auto postawi i idzie na zakupy-bo to ich hobby-zakupy. Paniusia buja w obłokach. Nie popatrzy w zwyż. Nie pomyśli zima jest i może sople wiszą.. No tak to wygląda. Aby wary puchły i braajaanek był szczęśliwy i jest ok. Pozdrawiam komentujących.

 • 2023-12-07 18:20:35

  gość: ~Pastor King

  @~Wyngiel przywieźlim
  Komentujący nie odzdrawiają.

 • 2023-12-07 18:35:09

  gość: ~Lejdi

  @~Wyngiel przywieźlim
  Jak to nie popatrzy wzwyż?
  Większość ma tak pysk i nos do góry zadarty, jakby wszystkie królowymi były.

 • 2023-12-07 18:40:50

  gość: ~Wyngiel przywieźlim

  @~Lejdi
  Są też takie co patrzą tylko na witryny sklepowe. Czyli jak wyjdzie z samochodu trzaśnie drzwiami,klucze z bryloczkiem jak pompon od czapki z prl schowa do torebki i patrzy oczyma z rzęsami jak dzik wprost na sklep.

 • 2023-12-11 14:10:43

  gość: ~anrzej

  @~Wyngiel przywieźlim
  Co to "bryloczek"? :P

 • 2023-12-10 09:09:10

  gość: ~Anty brajanek dżesika

  @~Wyngiel przywieźlim
  Jak widzę te rozpuszczone bombelki u boku paniusi mamusi to mnie trafia...

 • 2023-12-13 01:13:48

  gość: ~Kiero

  ostatnio dodany post

  @~Wyngiel przywieźlim jakim debilem trzeba być zeby tak jednostronnie oceniac sytuacje...?

 • 2023-12-07 19:49:08

  gość: ~Kaka

  Są też mieszkańcy którzy parkują oraz ludzie przyjeżdżający do pracy. Jak się przyjedzie na 5/6 to raczej ciężko zobaczyć że coś wisi. Poza tym wczoraj pół miasta zakorkowane bo ściągali lód i sople

 • 2023-12-10 15:44:30

  gość: ~takitam

  Paradoks tej sytuacji polega moim zdaniem na tym, że buduje się bzdety typu stadiony, hale sportowe, markety i inne tego typu, a nikt z tzw. "władz" nie pomyśli o budowie parkingu (np. piętrowego) .

  jednocześnie NA MAX-a utrudnia się parkowanie poprzez stawianie znaków zakazu zatrzymywania się postoju wszędzie gdzie popadnie.
  Przecież samochodów jest CORAZ WIĘCEJ, więc moim zdaniem należy zlikwidować znaki zakazu zatrzymywania się postoju wszędzie tam gdzie nie utrudni to ruchu, czyli w miejscach gdzie dwa samochody mogą się minąć lub w ogóle całkowicie na ulicach jednokierunkowych.

 • 2023-12-11 13:54:42

  gość: ~srakitam

  @~takitam
  Człowieku zrób przysługę temu powiatowi i zlikwiduj się sam.

 • 2023-12-11 14:54:12

  gość: ~takitam

  @~srakitam

  Jak zwykle ... nie na temat.
  To już zaczyna być nudne.

 • 2023-12-11 16:32:22

  gość: ~srakitam

  @~takitam
  Jakiej oczekujesz odpowiedzi na wypisywane przez ciebie bajki? Wszystkie twoje wpisy to jedna wielka negacja.

REKLAMA