Express-Miejski.pl

Zakończenie programu „Dolnoślązak umie pływać", w którym uczestniczyły dzieci z Barda

Zakończenie programu ,,Dolnoślązak umie pływać", w którym uczestniczyły dzieci z Barda

Zakończenie programu ,,Dolnoślązak umie pływać", w którym uczestniczyły dzieci z Barda fot.: ZSP im. KEN w Bardzie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

25 listopada dzieci z klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie zakończyły udział w II edycji programu „Dolnoślązak umie pływać 2023".

Na krytą pływalnię w Kłodzku przez 10 sobót wyjeżdżało 45 uczniów. 30 z nich brało udział w nauce i doskonaleniu pływania w ramach projektu finansowanego z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Bardo, którego operatorem i realizatorem była Dolnośląska Federacja Sportu. Natomiast grupa 15 uczniów, uczestniczyła w zajęciach pływackich w ramach projektu Delfinek”, który w całości finansowany był ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bardzie. Udział dzieci w obu projektach był bezpłatny.
 
Oba projekty, które od lat realizowane są przez Gminę Bardo, zakładały systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych. Każde dziecko uczestniczące w nich miało możliwość spędzenia każdorazowo 1,5 godziny w wodzie pod kierunkiem instruktorów pływania: Karoliny Ruść, Tomasza Turka, Dariusza Ditricha oraz Michała Dawidowicza. Opiekę nad dziećmi w czasie wyjazdów na basen sprawowali nauczyciele:  Dorota Chodorowska, Edyta Korzępa, Angelika Weber – Śliwa oraz rodzice dzieci biorących udział w obu projektach, którzy w bardzo dużym stopniu przyczynili się do sprawnej organizacji wyjazdów na basen.
 
Wszyscy uczestnicy, instruktorzy oraz opiekunowie otrzymali na zakończenie II edycji UMIEM PŁYWAĆ 2023 oraz DELFINKA 2023 pamiątkowe dyplomy.

ZSP im KEN w Bardzie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zakończenie programu „Dolnoślązak umie pływać", w którym uczestniczyły dzieci z Barda

  2023-11-30 08:41:29

  gość: ~mieszkaniec

  o widzę,że odnalazł się wybitny specjalista od wszystkiego i od niczego niejaki Michał,teraz robi w -pływaniu-.gdzie on to już pracował????

 • 2023-11-30 16:46:35

  gość: ~Fun

  ostatnio dodany post

  Słońce Peru powiedziało w pierwszej kadencji że basen też sobie zrobi. Co to takiego wielkiego basen pfff. I co co ja mam z tym wszystkim zrobić że mam dobrą pamięć. Ja bym dał jeszcze jedną kadencję może zdąży.

REKLAMA