Express-Miejski.pl

Chcą nieść realną pomoc potrzebującym. Szlachetna Paczka ponownie w Ząbkowicach Śląskich!

Po kilku latach przerwy w Ząbkowicach Śląskich ponownie uruchomiono Szlachetną Paczkę. Możesz wesprzeć potrzebujące rodziny i przywrócić im szanse na godne życie

Po kilku latach przerwy w Ząbkowicach Śląskich ponownie uruchomiono Szlachetną Paczkę. Możesz wesprzeć potrzebujące rodziny i przywrócić im szanse na godne życie fot.: mp

Ząbkowice Śląskie po kilku latach przerwy znów włączają się w akcję Szlachetnej Paczki. To program społeczny, który od ponad 20 lat niesie pomoc rodzinom w potrzebie.

Szlachetna Paczka jest jednym z największych programów społecznych w Polsce. Od 2001 pomaga rodzinom w potrzebie niosąc mądrą” pomoc, dopasowaną do konkretnych trudności rodzin, które poznają wolontariuszki i wolontariusze. Celem Szlachetnej Paczki jest wsparcie potrzebujących rodzin i przywrócenie im szans na godne życie.

W tym roku po kilku latach przerwy udało się reaktywować Region Ząbkowice Śląskie Szlachetnej Paczki. - Wszystko dzięki wielkiemu zaangażowaniu cudownych wolontariuszy, którzy mimo że zaczęliśmy bardzo późno i praktycznie od zera, stanęli na wysokości zadania. Przez jednostki pomocowe, fundacje, przedszkola oraz szkoły jak i osoby prywatne do Szlachetnej Paczki w naszym regionie zostało zgłoszonych ponad 50 rodzin. Wolontariusze odwiedzili już większość z nich. Wszystkie opowiedziały nam swoje historie pełne smutku, losowych nieszczęśliwych zdarzeń, łez i emocji - mówi Karolina Tracz, która jest liderem Rejonu Ząbkowice Śląskie w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

Część rodzin zostało zakwalifikowanych do pomocy. Część z nich otrzymała już pomoc od ludzi dobrego serca, część znajduje się już w bazie Szlachetnej Paczki i liczy na wsparcie. Opis kolejnych potrzebujących rodzin jest przygotowywany i w ciągu kilku dni także znajdzie się na stronie, do której link zamieściliśmy poniżej.

Główna organizatorka dodaje, że w Szlachetnej Paczce niesiona jest pomoc rodzinom i osobom, które często z trudnościami są pozostawione same, z dala od wzroku drugiego człowieka. - Nie proszą o pomoc, mimo że bardzo jej potrzebują. W ramach mądrej pomocy chcemy zapewnić potrzebującym dokładnie to, co jest im niezbędne do godnego życia - tłumaczy.

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki, w tym roku przypada w dniach 16–17 grudnia. To wtedy darczyńcy dostarczają do magazynów przygotowane paczki, które następnie są przekazywane rodzinom w potrzebie.

W tym roku magazyn Szlachetnej Paczki znajduje się w Ząbkowicach Śląskich w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

- Zapraszamy wszystkie instytucje, szkoły, przedszkola, firmy, oraz osoby prywatne do sprawienia cudownego prezentu rodzinom w naszym powiecie - zachęca Karolina Tracz. - Pamiętajcie, dobro to jedyna rzecz, która się mnoży kiedy się je dzieli - dodaje.

Z opisami rodzin z naszego rejonu potrzebującymi pomocy można zapoznać się w bazie Szlachetnej Paczki po kliknięciu tutaj [KLIK].

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Chcą nieść realną pomoc potrzebującym. Szlachetna Paczka ponownie w Ząbkowicach Śląskich!

    2023-12-02 07:57:24

    gość: ~Sasiad

    ostatnio dodany post

    Paczka do Krzysztofa ch z wyrok woj, lubelskie ten człowiek niema co jeść żyje w ubustwir

REKLAMA