Express-Miejski.pl

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez ziębickich policjantów

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez ziębickich policjantów

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez ziębickich policjantów fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

20 listopada na jednej z ziębickich ulic zatrzymano kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 49-letni mężczyzna kierujący peugeotem miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. 

Kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo wymierzana jest kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej).

- Wiąże się tym również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych od 1 roku do nawet 15 lat. Najważniejsze jest jednak to, że wsiadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy liczą się z tym faktem. Policja stara się eliminować takich kierowców z ruchu drogowego - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Przekonał się o tym 20 listopada 49-letni kierujący samochodem peugeot, który został zatrzymany przez mundurowych do kontroli po godzinie 11 na jednej z ziębickich ulic. - Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był nietrzeźwy. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będzie musiał ponieść odpowiedzialność przed sądem - informuje oficer prasowy.

Godzinę później kamienieccy funkcjonariusze zatrzymali 38-latka jadącego ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki był co prawda trzeźwy, jednak wsiadając jako kierowca złamał nałożony na niego przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, co również jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KPP Ząbkowice Śląskie

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez ziębickich policjantów

  2023-11-20 16:37:43

  gość: ~77

  Następna pijaczyna karać surowo

 • 2023-11-20 16:47:29

  gość: ~Mo

  @~77
  Komisariat w Ziębicach najbardziej skuteczny w powiecie

 • 2023-11-20 17:43:39

  gość: ~Ja

  @~Mo
  Bardzo dobrze i jeszcze straż miejska niech się weźmie za porządek na ulicach Ziębickich bo dramat, to będzie perfekcja

 • 2023-11-20 18:22:56

  gość: ~Co by tu napisać

  No Ci wioskowi czują się bezkarni jeżdżąc starymi c 360 lub zetorami sześcio cylindrowymi. Niby przegląd jest a świateł niema, ale jedzie ostro bo myśli,że jest rolnikiem i tak może. Dodając jeszcze jak ciągną przyczepy niby dwukołówki nierejestrowane. Bo on rolnik...i może?

 • 2023-11-20 18:41:05

  gość: ~Rysiek z kotłowni

  @~Co by tu napisać
  A ja mam przyczepkę dwukołową samochodową i muszę mieć oc. oraz rejestrację. No właśnie

 • 2023-11-20 20:05:15

  gość: ~Co by tu napisać

  @~Rysiek z kotłowni
  Jeżeli widzisz traktor z taką przyczepką dzwoń na 112. Inni użytkownicy dróg dzwonią nawet jak ktoś krzywo jedzie lub rozmawia przez telefon w czasie jazdy samochodem. Więc dlaczego nie zgłosić przyczepki zapiętej do traktora nierejestrowanej? Czekam na hejty w komentarzach.

 • 2023-11-20 19:57:53

  gość: ~takitam

  życie i wydarzenia w powiecie,toczą się swoim błogim sennym życiem--tu zatrzymano traktorzystę bez uprawnień,ale o dziwo---był trzeżwy,za Potworowem rowerzysta,potrącił pieszego,który po godz.19-ej,wracał z cmentarza w Brzeżnicy itd.itp.wciąż coś ciekawego dzieje się w pow.a ra się właśniekraju,który przez 8 lat faszyzmu ,zrównał Moją Polskę,z powi.ziemi w każdej dziedzinie,ludzie bez pracy,dzieci umierające z głodu w szkołach,tragedia w szpitalu w Pszczynie,pani Asia z Krakowa,która zamiast dzieci,rodziła żelki,Donek wezwał 100 mln.Polaków,do protestów i co dzisiaj?????a no będzie krwawa wenndetta,która się właśnie zaczyna,wystarczy popatrzeć co klauny z Brukselii,proponują jutro zmienić,podobnie jak głęboko szytą aferę z minis.Karpińskim,doradcy Tuska wymyślili,że p.europoseł Hetman,który już jest 3-cią kadencję i ma już zapewnioną emeryturę europejską,na żądanie Tuska i Kamysza,zrzeka się miesięcznego dochodu ok.100tys./zł,,na rzecz 30-tu tys/zł w polskim sejmie,???to jest głupie i dziecinne,ale coś za coś,nie mogli wyciągnąć karpińskiego legal,to zrobili to podstępnie,aby chronić swoich,,,żal mi Wspaniałych Polaków którzy głosowali na historię ,pamięć i terażniejszość

 • 2023-11-20 20:11:47

  gość: ~Co by tu napisać

  ostatnio dodany post

  @~takitam
  Brawo

REKLAMA


REKLAMA