Express-Miejski.pl

Pierwsze problemy. Odcinek S8 od Kobierzyc do Jordanowa trafił do Krajowej Izby Odwoławczej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Michał Soroko / GDDKiA

Jeden z oferentów odwołał się od wyników wyboru wykonawcy na zaprojektowanie i wybudowanie jednego z odcinków drogi ekspresowej S8 między Wrocławiem a Kłodzkiem.

Chodzi o zadanie drugie od węzła Kobierzyce Południe do węzła Jordanów Śląski o długości ok. 13,8 km. Sprawę będzie rozpatrywała Krajowa Izba Odwoławcza (KIO).

Odwołanie

W październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawców na zaprojektowanie i wybudowanie trzech odcinków S8. Od jednego wyniku odwołał się oferent, Strabag Sp. z o.o. - Do czasu rozstrzygnięcia odwołania i decyzji KIO, jesteśmy zobligowani wstrzymać przygotowania do podpisania umowy na realizację tego zadania - informuje GDDKiA.

Zakres inwestycji

Realizację drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem, zapisanej w Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.), podzieliliśmy na sześć krótszych odcinków.

 Dla pierwszych trzech wyłoniliśmy najkorzystniejsze oferty na realizację, a w trakcie procedury przetargowej jest odcinek od Ząbkowic Śląskich do Barda. Jeszcze w tym roku planujemy ogłosić przetarg dla odcinka pomiędzy Łagiewnikami a Ząbkowicami Śląskimi. Dla ostatniego fragmentu między Bardem a Kłodzkiem jesteśmy w trakcie prac przygotowawczych, których efekt jest uzależniony od wyniku analiz połączenia go z planowaną obwodnicą Złotego Stoku. Po zakończonych analizach wskażemy wariant preferowany dla którego złożymy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Zakończenie całej inwestycji (Wrocław – Kłodzko) i oddanie trasy do ruchu planowane jest w latach 2028-2033. W rządowym Programie zapisano również realizację dalszego przebiegu S8, od Kłodzka do Boboszowa i granicy z Czechami.

Tak będzie przebiegać S8 od węzła Kobierzyce Południe do węzła Jordanów Śląski

Trasa będzie miała długość 13,8 km i zostanie poprowadzona nowym śladem po zachodniej stronie istniejącej DK8 i przebiegać będzie przez tereny gmin: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Sobótka i Jordanów Śląski. Zaplanowano budowę węzła drogowego Jordanów Śląski - połączenie z obecną DK8 oraz drogami powiatowymi DP2075D i DP1989D.

Ponadto na odcinku wybudowanych zostanie: pięć mostów pełniących również funkcję przejścia dla zwierząt, siedem wiaduktów nad drogą ekspresową, trzy wiadukty w ciągu drogi ekspresowej (w tym jeden pełniący również funkcję przejść dla zwierząt) oraz trzy przepusty z funkcją przejść dla zwierząt.     

em24.pl / GDDKiA

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pierwsze problemy. Odcinek S8 od Kobierzyc do Jordanowa trafił do Krajowej Izby Odwoławczej

  2023-10-25 11:24:28

  gość: ~Nigdy

  Droga S8 na odcinku powiatu Ząbkowickiego nie powstanie. Przegrałam w tym powiecie wybory i uwalę tak jak wcześniej. Teraz to w ogóle nie będę tu bywać.

 • 2023-10-25 14:59:18

  gość: ~MOŻESZ

  @~Nigdy
  MOŻESZ CMOKNĄĆ :)

 • 2023-10-25 16:36:56

  gość: ~Nigdy

  @~MOŻESZ
  Zostało tylko invitro.

 • 2023-10-26 19:53:40

  gość: ~Ech

  ostatnio dodany post

  @~Nigdy
  Kim Ty jesteś , że tak piszesz. Może czas się nad sobą zastanowić i zadać sobie pytanie dlaczego nie wybrano Ciebie. Żenada.

REKLAMA