Express-Miejski.pl

Nietrzeźwa 41-latka najpierw uszkodziła inny pojazd, a za chwilę z impetem wjechała w drzewo

Nietrzeźwa 41-latka spowodowała kolizję i wjechała w drzewo

Nietrzeźwa 41-latka spowodowała kolizję i wjechała w drzewo fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Kobieta najpierw spowodowała kolizję, wjeżdżając w bok samochodu volkswagen touran, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo.

19 października po godzinie 17 patrol policji na jednej z głównych ulic w Ząbkowicach Śląskich najechał na nietypowe zdarzenie drogowe. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca mercedesem wyjeżdżając z parkingu, najpierw uderzyła w bok jadącego samochodu Volkswagen Touran kierowanego przez 77-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, by następnie wjechać wprost w przydrożne drzewo. Zrobiła to z takim impetem, że drzewo wywróciło się. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierująca mercedesem odjechała, zgubiła jednak tablicę rejestracyjną. Kiedy policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia razem ze strażakami, którzy usuwali powalone drzewo, kierująca mercedesem wróciła. Mundurowi od razu zauważyliże jest nietrzeźwa. Badanie wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Kobiet w W takim stanie kierowała samochodem osobowym i poruszała się po ulicach Ząbkowic Śląskich. Funkcjonariusze zatrzymali już mieszkance powiatu ząbkowickiego prawo jazdy.

- 41-latka odpowie przed sądem nie tylko za wykroczenie, ale również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a to jest przestępstwo zagrożone wysoka karą grzywny, ograniczenia wolności czy nawet pozbawienia wolności, ale także z obligatoryjnym zakazem prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat - dodaje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA