Express-Miejski.pl

Ukradł elektronarzędzia i zakopał je w lesie. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności

Ukradł elektronarzędzia i zakopał je w lesie. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Ukradł elektronarzędzia i zakopał je w lesie. Grozi mu do pięciu lat więzienia fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

56-latek w nocy skradł elektronarzędzia należące do 69-letniego mężczyzny. Swój łup ukrył w lesie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie kamienieckiej gminy.

30 czerwca do komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zgłosił się 69-letni mężczyzna by złożyć zawiadomienie o kradzieży. - Nieznany mu sprawca wykorzystał porę nocną by ukraść należące do niego elektronarzędzia w postaci spawarki akumulatorowej, piły spalinowej, kosy oraz ręcznej piły tarczowej. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionych rzeczy na prawie 5 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zdając sobie sprawę, że tego typu przedmioty bardzo szybko mogą zostać sprzedane, od razu zabrali się do pracy i już kilka godzin później nie tylko znaleźli sprawcę, ale odzyskali wszystkie skradzione elektronarzędzia - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Sprawcą kradzieży okazał się być 56-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna został zatrzymany. W toku prowadzonych przez policjantów czynności przyznał się i pokazał miejsce ukrycia skradzionych elektronarzędzi. Oświadczył, że w nocy z 29 na 30 czerwca załadował swoje łupy na wózek do przewożenia drewna i wywiózł je do lasu. - Pomysłowy złodziej na miejscu wydrążył w ziemi zagłębienia, do których schował skradzione elektronarzędzia, następnie dla niepoznaki przykrył je liśćmi. Pokrzywdzony odzyskał wszystkie swoje rzeczy, natomiast 56-letni podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, za który przed sądem grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA