Express-Miejski.pl

Nie ma chętnych na przebudowę skrzyżowania i montaż sygnalizacji świetlnej w Bardzie

Skrzyżowanie krajowej ósemki z ul. Fabryczną i Główną w Bardzie

Skrzyżowanie krajowej ósemki z ul. Fabryczną i Główną w Bardzie fot.: mp

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu już trzykrotnie przesuwała termin składania ofert. Aktualnie został on wydłużony do 18 maja.

Sygnalizacja świetlna ma zostać utworzona na skrzyżowaniu krajowej ósemki z ul. Fabryczną i Główną w Bardzie (droga powiatowa 3340D). Oprócz budowy sygnalizacji w planach jest budowa oświetlenia na jednym przejściu dla pieszych zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej, a także oświetlenie skrzyżowania.

Firma, która podejmie się realizacji zadania najpierw musi zadbać o przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie na jej podstawie wykona roboty budowlane. Szacunkowa wartość zadania oscyluje na poziomie 1.25 mln zł, z czego ponad milion złotych to środki wygospodarowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Pozostałe, po 100 tys zł, pochodzą z budżetu Gminy Bardo i Powiatu Ząbkowickiego. Rzeczywista wartość zadania będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą.

Według informacji zawartych w ogłoszeniu o przetargu firma zajmująca się inwestycją będzie miała półtora roku na jej realizację.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA