Express-Miejski.pl

Bardzianin z debiutem w PZU AMP Futbol Ektraklasa

Andrzej Olewicz zadebiutował na boiskach PZU AMP Futbol Ektraklasa

Andrzej Olewicz zadebiutował na boiskach PZU AMP Futbol Ektraklasa fot.: AMP Futbol WKS Śląsk Wrocław

W czerwcu skończy 65 lat, a kilka dni temu spełnił swoje marzenie. Andrzej Olewicz z Barda zadebiutował w rozgrywkach PZU AMP Futbol Ekstraklasy.

O Andrzeju Olewiczu pisaliśmy kilka tygodni temu w artykule pt. Sprawność to stan ducha, nie ciała. Bardzianin w sekcji AMP Futbol WKS Śląsk Wrocław [KLIK].W miniony weekend mężczyzna znalazł się w kadrze wrocławskiej drużyny na turniej w ramach rozgrywek PZU AMP Futbol Ekstraklasy. Turniej odbył się w Poznaniu, a wrocławianie rywalizowali na boisku z Legią Warszawa, Kuloodpornymi Bielsko Biała oraz zespołem Nowe Technologie Różyca.

Wrocławianie, dla których był to debiut w ligowych rozgrywkach zanotowali dwa remisy i porażkę. Szczególnie remis z Legią Warszawa był sporą niespodzianką. Przed meczem to warszawianie byli stawiani w roli faworyta.

Andrzej Olewicz na boisku pojawił się w przegranym 0:4 meczu z Kuloodpornymi Bielsko Biała. W bramce na ostatnie sześć minut zmienił Mariusza Kędzierskiego, pierwszego bramkarza Śląska, prywatnie artystę oraz mówcę motywacyjnego. Niespełna 65-letni Olewicz zdołał zachować czyste konto i jak sam mówi, choć początkowo towarzyszył mu ogromny stres, to jednak z upływem czasu był on już coraz mniejszy, a fakt, że w debiucie udało mu się zachować czyste konto może świadczyć o udanym epizodzie na boiskach PZU AMP Futbol Ekstraklasy. W zespole z Bielska Białej występują m.in. Łastowski, Miś czy Wrona - reprezentacji Polski w AMP Futbolu.

Wyniki turnieju:

I turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2023

SOBOTA, 18 MARCA

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 2:2

Nowe Technologie Różyca – Wisła Kraków 0:5

Stal Rzeszów – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 1:4

Warta Poznań – Legia Warszawa 1:0

Śląsk Wrocław – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:4

NIEDZIELA, 19 MARCA

Nowe Technologie Różyca – Stal Rzeszów 0:0

Warta Poznań – Wisła Kraków 0:2

Legia Warszawa – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:2

Śląsk Wrocław – Nowe Technologie Różyca 0:0

Warta Poznań – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:2

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA