Express-Miejski.pl

W Doboszowicach powstanie Gminne Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjne. Jest wykonawca

W Doboszowicach powstanie Gminne Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjne

W Doboszowicach powstanie Gminne Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjne fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 lutego rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę budynku gminnego w Doboszowicach.

Kompleksowa modernizacja pozwoli na utworzenie w tym miejscu Gminnego Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego na 30 miejsc całodobowej opieki nad osobami starszymi.
 
To przedsięwzięcie pozwoli na uruchomienie w Gminie Kamieniec Ząbkowicki placówki zapewniającej możliwość bliższego miejsca pobytu dla tych mieszkańców gminy, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować w środowisku.
 
Na zadanie składające się z dwóch etapów realizacji kamieniecki samorząd uzyskał dofinansowanie w kwocie prawie 5 milionów złotych z programu Polski Ład.  Łączna wartość inwestycji wyniesie 5,7 mln zł. Prace potrwają przez 12 najbliższych miesięcy. Wykonawcą zadania będzie konscorcjum wrocławskich instytucji: Inveni sp. z o.o z Wrocławia (lider konscorcjum) oraz fundacja Invelo.
 
-  Podejmując ten projekt odwracamy fatalne i błędne decyzje sprzed lat, gdy ostatecznie zniszczono wiele lat temu (przez powiat i gminę) placówkę opiekuńczo-leczniczą. Tę stratę odczuwamy do dzisiaj. Przystępujemy zatem do przywrócenia ważnej i potrzebnej instytucji dla naszych mieszkańców - komentuje Marcin Czerniec, burmistrz gminy Kamieniec Ząbkowicki.

UMiG Kamieniec Ząbkowicki

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Doboszowicach powstanie Gminne Centrum Opiekuńczo-Pielęgnacyjne. Jest wykonawca

  2023-02-13 12:28:46

  gość: ~Ak

  Bardzo dobra decyzja,popieram!

 • 2023-02-13 14:30:24

  gość: ~InEr

  Brawo! Bardzo dobry projekt. Realna pomoc dla potrzebujących a nie to co w Bardzie, gdzie kacyk urządził sobie prywatny folwark dla siebie i rodziny pod przykrywką centrum rehabilitacji za pieniądze podatników.

 • 2023-02-13 19:17:55

  gość: ~mnm

  @~InEr
  Czy chodzi o rodzinę tego piłkarza ?

 • 2023-02-15 07:40:08

  gość: ~Liczy się tylko pieniadz

  Zagospodarowanie pustostanu to i słuszna decyzja, ale zarazem obraz Naszego społeczeństwa...miejsce które powinno być pelne dzieciaków staje się domem dla starców. Dziś młodzi ludzie nie zakładają rodzin ponieważ własne lokum to coś nieosiągalnego, wystarczy spojrzeć co dzieje się z ludźmi którzy wzięli kredyt hipoteczny....przestali żyć i mieć dzieci a zaczęli zbierać na comiesięczny kaganiec. Będą znikać szkoły, przedszkola i większość instytucji kojarzonych z dziećmi.

 • 2023-02-15 09:14:38

  gość: ~prawda

  @~Liczy się tylko pieniadz
  prawda polać mu to przedwyborcze kęski a czekaj na wiecej

 • 2023-02-18 17:33:39

  gość: ~Ja

  @~Liczy się tylko pieniadz
  Dom Pomocy Społecznej dziś to koszt około 5000 zł. kto z nas będzie miał takę emeryturę żeby trafić pod opiekę, więc tylko gratulować burmistrzowi Kamunca decyzji i strategicznego myślenia bo gmin pewnie nie stać wywali 60000 na 1 osobę w skali roku pomnóż to przez 30 i zobaczysz ile oszczędza, bo pewnie będą dotacje na tą placówkę, i choćby wyszli na zero albo nawet musieli wysupłać nieco kasy to i tak w ogólnym rozrachunku wyjdzie ok

 • 2023-02-20 18:51:54

  gość: ~Kamieniec

  Efekt polityki prorodzinnej prawego i sprawiedliwego rządu.

 • 2023-02-21 17:37:52

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Kamieniecki szpital! potem ZOL stoi i straszy.Ci co doprowadzili do jego likwidacji, ruiny ,pozbawili miejsc pracy mieszkańców a przede wszystkim skrzywdzili zwykłych starszych ludzi ,którzy mieli zapewnioną rehabilitację czy opiekę całodobową nie zostali pocągnięci do odpowiedzalności !!!.Szok.Sprzedali komuś a teraz nawet nie wiadomu komu.Brak słów,wszystko zniszczone!!!,dużo by pisać ech

REKLAMA