Express-Miejski.pl

W najbliższy weekend kolejna edycja biegu św. Floriana w Srebrnej Górze

Bieg św. Floriana odbywa się cyklicznie od lat. Zawodnicy rywalizują na biegówkach, a w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (brak śniegu) odbywa się bieg przełajowy

Bieg św. Floriana odbywa się cyklicznie od lat. Zawodnicy rywalizują na biegówkach, a w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (brak śniegu) odbywa się bieg przełajowy fot.: em24.pl

W najbliższą sobotę na Trasie 9 Buków w Srebrnej Górze odbędzie się kolejna edycja biegu św. Floriana - otwartych mistrzostwa w biegach narciarskich.

Od kilku lat wydarzenie jest także memoriałem śp. dh Dariusza Buły, jednego ze współorganizatorów wydarzenia i wielokrotnego uczestnika tej imprezy.

Trasy biegowe zawodów prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”, a start oraz metę zaplanowano na Przełęczy Srebrnej. Początek ścigania nastąpi o godz. 11.00, a biuro zawodów będzie czynne na miejscu startu, od godz. 9.30. 
 
Długość trasy, na której będą ścigać się miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu wynosi około 10 km. Panie będą rywalizować na trasie dwa razy krótszej (około 5 km). 
 
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (brak śniegu) odbędzie się bieg przełajowy.
 
Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach, Gmina Stoszowice oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie.
 
Zapisy na bieg odbywają się tutaj [KLIK]. Opłata startowa - informacja oraz nr konta dostepne są w regulaminie zawodów.
 
Impreza jest jedną z form popularyzacji sportów zimowych wśród strażaków-zawodowców jak i ochotników, ich rodzin oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich dotychczasowych umiejętności oraz kondycji biegowych.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA