Express-Miejski.pl

Siedem kolizji w ciągu trzech dni w powiecie ząbkowickim. Policja apeluje o ostrożną jazdę

Siedem kolizji w ciągu trzech dni w powiecie ząbkowickim. Policja apeluje o ostrożną jazdę fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W weekend pogoda się zmieniła, a drogi zrobiły się białe i śliskie. Nie wszyscy kierowcy zmienili jednak opony i dostosowali swój styl jazdy do pory roku... 

Nadal jednak zdarzają się przypadki, że zbytnia prędkość połączona ze zmieniającymi się warunkami drogowymi powoduje kolizje, wypadki, a co za tym idzie również utrudnienia w ruchu drogowym. - Od soboty w powiecie ząbkowickim zgłoszono 7 zdarzeń drogowych. Apelujemy więc do kierowców: Noga z gazu! - mówi Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji.

Pierwsze zgłoszenie miało miejsce w sobotę po godz. 19. Na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z krajową ósemką w Ząbkowicach Śląskich doszło do zderzenia opla z nissanem. Policjanci ukarali mandatem 44-letniego kierującego oplem za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i doprowadzenie do zderzenia z 33-letnim mieszkańcem powiatu kłodzkiego.

Po godzinie 22 policja pojechała na kolejne już zdarzenie, tym razem w gminie Ciepłowody, gdzie wg zgłoszenia samochód osobowy Audi A3 wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi na miejscu zastali kierującego, który okazał się nietrzeźwy. 42-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na kolejne zdarzenie, w niedzielę po godzinie 14, w miejscowości Stolec, najechali sami policjanci. Okazało się, że 19-letni kierujący volkswagenem golfem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy.

Tego samego dnia przed godziną 19 na krajowej ósemce w Dębowinie  również kierujący volkswagenem golfem i również 19-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał najpierw w betonowe bloki przy drodze, a następnie w prawidłowo jadący samochód toyota avensis. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego za spowodowanie kolizji przyjął mandat karny.

Kolejne zdarzenia drogowe miały miejsce w poniedziiałek, 12 grudnia. Do pierwszej kolizji doszło już po godzinie 7 na ul. Cukrowniczej w Ząbkowicach Śląskich. Na miejscu funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 27-letnią kierującą samochodem marki hyundai, która na skrzyżowaniu nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, czym doprowadziła do bocznego zderzenia z nissanem, kierowanym przez 45-letniego mieszkańca Ząbkowic Śląskich. Na szczęście nikt nie odniósł w tym zdarzeniu obrażeń.

Kilkanaście minut później w gminie Ziębice również doszło do bocznego zderzenia pojazdu MAN i samochodu osobowego marki Renault. Kierujący byli trzeźwi i nikt nie został ranny. Po godz. 12 również w gminie Ziębice zgłoszono zderzenie forda z pojazdem MAN. Na miejscu policjanci ukarali mandatem karnym 34-letnią kierującą samochodem osobowym, która nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i uderzyła w bok pojazdu ciężarowego.

- Apelujemy, by dostosować prędkość jazdy do warunków drogowych, ale również swoich umiejętności jazdy i pojazdu jakim się poruszamy. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami, ale to głównie od nas zależy czy bezpiecznie dojedziemy do celu. Noga z gazu! - apeluje policjantka.

KPP Ząbkowice Śląskie

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Siedem kolizji w ciągu trzech dni w powiecie ząbkowickim. Policja apeluje o ostrożną jazdę

  2022-12-13 17:36:16

  gość: ~czytylko

  Jedno określenie "nie dostosował prędkości itd". Najlepiej jak by w ogóle nie wyjeżdżał a piechotą ale też za szybko by szedł. Kiedy przeczytamy że odpowiedzialny za utrzymanie w odpowiednim stanie przejezdności danej drogi został ukarany mandatem za zaniedbanie , dyrektor czy kierownik. Do cholery ktoś za to odpowiada. Bardzo dużo osób dostaje sms z alertem pogodowym to zarządcy dróg chyba też. Wszystkie te kolizje są na drogach głównych.

 • 2022-12-13 18:50:40

  gość: ~rysiek baranowicz

  proszę wszystkich,przeczytajcie to uważnie,w szalejącego rozstroju ekonomicznego,są grupy,które się śmieją i zacierają ręce,aby ten bałagan trwał jak najdłużej,te grupy ,to emeryci mundurowi,wojsko i policja,jest taki przypadek z Wrocławia,pewien wojskowy który--służył-w wojsku w randze podpułkownika jako logistyk,przechodzi legalnie na emeryturę mundurową,z kwotą ok.10 tys.zł/mies.oczywiście emeryci mundurowi nie płacą składek zdrowotnych,i co taki bogaty emeryt robi na emeryturze???a no zatrudnia się w firmie ochroniarskiej ,której właścicielem jest też emeryt wojskowy,no i teraz największe jaja,ci emeryci wojskowi ochraniają swoją byłą jednostkę wojskową jako --prywatna-firma ochroniarska?????i tak się dzieje w całej Polsce,,dlaczego te -ubeki-i-esbeki-mogą to robić to legalnie albo bezkarnie????znam też pewnego pana,który był w Hutmenie,sekretarzem POP--podstawowej organizacji partyjnej--a po niby upadku-komuny-zostal szefem świeżo otworzonej spółki prywatnej,i ten -rak-toczy się do dzisiaj,co zrobić może ktoś ma pomysł????

 • 2022-12-13 19:38:42

  gość: ~Mieszkaniec

  @~rysiek baranowicz
  Jeszcze nie wspomniałes jaką odprawę sobie przytulają tacy wojskowi. Mój znajomy ostatnio przechodził na emeryturę to przytulił 250tys odprawy.

 • 2022-12-14 00:11:37

  gość: ~takitam

  @~rysiek baranowicz

  rysiek baranowicz napisał/a:

  /// co zrobić może ktoś ma pomysł???? ///

  Po prostu zagłosować na ugrupowania wolnościowe, a są takie.
  Co prawda jeśli zagłosujemy i oni będą rządzić, to nie mogą znieść praw nabytych, ale ... mogą zmienić przepisy, czyli zdecydowanie mniejsze emeryturki dla tych wszystkich byłych SB-ków + wprowadzić prawo regulujące sprawy o których wspominasz.

  Chociaż .... np. ja .. nie widzę nic złego w tym, że ktoś zakłada firmę ochroniarską (bez względu kto to jest lub był) , a następnie jako ochroniarz pracuje w firmie w której pracował poprzednio.


  rysiek baranowicz napisał/a:
  /// dlaczego te -ubeki-i-esbeki-mogą to robić to legalnie albo bezkarnie???? ///


  Przecież nie można mieć pretensji do tych wszystkich ZOMOwców, byłych SB-ków, wojskowych i innych takich, że korzystają z obowiązującego w Polsce prawa.
  To nie ich wina, że mogą to robić, a ustawodawcy, że istnieje w Polsce takie a nie inne prawo.

  Należy po prostu wybrać ludzi którzy to prawo zmienią na sensowne.

  Ja oczywiście rozumiem, że takie postępowanie w/w nie jest zbytnio moralne, ale .... prawo to nie szkółka niedzielna, więc .... korzystają ... skoro mogą.

 • 2022-12-14 05:59:27

  gość: ~Pionek

  @~takitam ugrupowanie wolnościowe hahahah czyli jakie takie które zabierze ta wolność? Byli ubecy isbecy zaraz wygina a ich dzieci już są wysoko. Teraz to możecie się pocałować

 • 2022-12-13 19:13:55

  gość: ~autor

  po co szukać we Wrocławiu,wystarczy prześledzić losy młodych emerytów mundurowych z pow.ząbkowickiego,w ciągu minionych 7-u,lat na wcześniejsze emerytury,odeszło z powiatu ząbk.ok 50-u policjantów,odebrali odprawy emerytalne,i co????a to że od lat dorabiają gdzie się daje,firmą się opłaca,bo nie muszą płacić ZUSów,a tu nagle grom z jasnego nieba,kryzys światowy i będą zwolnienia głównie tych mundurowych,ale w zamian za te zwolnienia,dostaną odprawy jak za 12 miesięcy pracy,czyli ok.40 tys.zł na głowę,dobre to,raz wzieli odprawy za odejście z policji,a teraz drugie odprawy,co dalej???

 • 2022-12-13 19:25:30

  gość: ~wow

  @~autor
  weź pigułkę

 • 2022-12-13 19:16:01

  gość: ~mieszkaniec

  chcę się zatrudnić,gdzie dają takie odprawy????

 • 2022-12-14 07:37:45

  gość: ~Rambo bambo

  ostatnio dodany post

  Miłośnicy letnich opon zimną :D moi ulubieni. Zrobić NAKAZ zmiany opon na zimowe od 1 listopada tak jak jest w np w Niemczech, walić mandaty i zabierać dowody rejestracyjne, jak ktoś dalej w grudniu ma letnie opony to znaczy że jest DEBBILEM.

REKLAMA