Express-Miejski.pl

„Trzeźwy poranek”. 174 osoby skontrolowane, dwie jechały na „podwójnym gazie”

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

5 grudnia ząbkowiccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Mundurowi w ciągu zalewie 4 godzin skontrolowali 174 kierujących.

Po raz kolejny nie obyło się bez zatrzymania nietrzeźwych kierowców. Tym razem było ich dwóch.

Przed godziną 7 w Ząbkowicach Śląskich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Opel Corsa. 54-letni mężczyzna miał niecałe pół promila alkoholu w organizmie, odpowie więc za wykroczenie z artykułu 87§1 kodeksu wykroczeń. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego grozi wysoka grzywna lub areszt, oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat.

Kolejny kierowca pod wpływem alkoholu został zatrzymany po godzinie 8 w gminie Ziębice. W tym przypadku kierujący Fiatem Punto miał ponad promil alkoholu w organizmie. 46-latek odpowie więc za przestępstwo z artykułu 178a§1 kodeksu karnego, za które grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub więzienia, a także kara pieniężna od 5000 złotych do 60 000 złotych (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej). Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego będzie się również musiał pożegnać z uprawnieniami do kierowania pojazdami na okres od 1 roku do nawet 15 lat.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „Trzeźwy poranek”. 174 osoby skontrolowane, dwie jechały na „podwójnym gazie”

    2022-12-08 16:32:55

    gość: ~Mo

    ostatnio dodany post

    2 osoby to mało

REKLAMA