Express-Miejski.pl

Wybory uzupełniające w Bardzie. Znamy nazwisko nowego radnego

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

9 października w Bardzie do urn poszli mieszkańcy okręgu nr 4 obejmującego ulicę Główną (nr 25-59), Noworudzką oraz pl. Wolności.

Wybory uzupełniające były konieczne ze względu na śmierć długoletniego radnego Andrzeja Kardasia. O mandat ubiegały się dwie osoby. To Jan Pluta startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Start dla Barda oraz Robert Herdy startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Herdy.

Do urny udało się 91 osób z 295 uprawnionych do głosowania (frekwencja: 30.85  proc.). Oddano 90 głosów ważnych. Jan Pluta uzyskał poparcie 15 wyborców (16.7 proc. głosów ważnych), Robert Herdy 75 osób (83.3 proc. głosów ważnych) i to on będzie reprezentował mieszkańców okręgu nr 4 w bardzkiej radzie miejskiej przez najbliższe miesiące.

 

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wybory uzupełniające w Bardzie. Znamy nazwisko nowego radnego

  2022-10-10 09:06:10

  gość: ~olo

  Gratulacje panie Robercie:)

 • 2022-10-10 09:12:31

  gość: ~Przyszłyburmistrz

  A teraz zaczynamy mrówczą pracę nad wymianą burmistrza.
  Ten obecny jak sadzę - to jego ostatnia kadencja.
  Pytanie do nas do mieszkańców: chcecie zmiany?!

 • 2022-10-10 09:17:55

  gość: ~kibic3

  No to Unia Bardo 3 liga.

 • 2022-10-10 19:01:54

  gość: ~ROBERT DO BOJU

  ROBERT DO BOJU!

 • 2022-10-12 03:27:59

  gość: ~niezależny

  Witam i pragnę pogratulować Wygranej wyborów Panu Robertowi Hardemu, życzę mu owocnej współpracy i wielu sukcesów w Radzie. Mam nadzieje ze Pan Herdy realizować będzie te idee które przedstawił w swoim programie wyborczym.
  A wszystkim tym którzy w ogóle poszli zagłosować dziękuje za oddanie głosu czy to mi czy Panu Robertowi.
  Panie Robercie 75 głosów na Pana robi wrażenie, jednoczenie zobowiązuje Pana do działania na rzecz mieszkańców. Widzi Pan Panie Robercie, nie wygrał człowiek w mniemaniu konstytucyjnym a Piłka Nożna, szanowni kibice. Fakt oni też ludzie . No i pierwsze dla Pana zadanie /wykonanie nakazu pewnego związanego z boiskiem .A wstyd będzie gdy Radny będzie grał na czym nad czym jest nie wykonane zadanie .
  Chcę wam też podziękować za to ze nie głosowaliście na mnie, bo być może chcieliście moja osobę uchronić przed tym wszystkim co spotyka w ostatnim czasie radnych, Ich nieudolność oraz brak działania w celu realnym kształcie jakim widzimy.
  Być może wartościowym będę człowiekiem nie będąc radnym a skorym do pomagania w dalszym ciągu.
  Zapraszam też wszystkich chętnych a dokładnie te osoby które chciałyby szczegółowo patrzeć Radzie na ręce, do stworzenia Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych / stowarzyszenie osób uważających iż rada i burmistrz oraz administracja samorządowa nie spełnia oczekiwań pokładanych a które były obiecywane w 2018 r i wcześniej. Forma stowarzyszenia/prawna pomogła by zwracać w lepszy sposób uwagę na kształt i formę działania rady wedle naszego oczekiwania. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam do współtworzenia takiej formy działania i przeciwdziałania wszelakim niejasnym praktykom naszego "magistratu".

 • 2022-10-12 16:41:24

  gość: ~Tola

  @~niezależny
  Janku, mam dla Ciebie radę - zanim gdzieś coś opublikujesz daj to do przeczytania komuś mądrzejszemu. Łatwiej będzie to czytać i zrozumieć.

 • 2022-10-12 22:06:43

  gość: ~Arek

  ostatnio dodany post

  Gratulacje Robert ,sukcesów w pracy samorządowej i sporcie .

REKLAMA