Express-Miejski.pl

Środki norweskie pozwolą na zmianę oblicza zewnętrznej części pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim [video]

Działalność Gminy Kamieniec Ząbkowicki w przeciągu ostatnich kilkunastu lat owocowała tym, że udało się na nowo przywrócić stan własności tego obiektu bezpośrednim zarządom dla Gminy oraz podjąć bardzo trudne dzieło odbudowy całego założenia pałacowo - parkowego

Działalność Gminy Kamieniec Ząbkowicki w przeciągu ostatnich kilkunastu lat owocowała tym, że udało się na nowo przywrócić stan własności tego obiektu bezpośrednim zarządom dla Gminy oraz podjąć bardzo trudne dzieło odbudowy całego założenia pałacowo - parkowego fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Pałac Marianny Orańskiej ma szansę stać się sztandarowym obiektem na skalę krajową. W Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się konferencja dot. pozyskanych Funduszy Norweskich.

- Środki norweskie, które udało się pozykać dla Kamieńca Ząbkowickiego, przede wszystkim dla zespołu pałacowo - parkowego niewątpliwie zmienią oblicze zewnętrznej części pałacu. Wszystkie założenia tarasowe, które jak doskonale wiemy zgodnie z informacjami historycznymi, które przecież wielu z nas posiada, były jednymi z niezwykłych, być może nawet wyjątkowych na skalę europejską założeń ogrodowo wodnych - mówi Marcin Czerniec, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego.

- Cieszę się niezmiernie, że nasza działalność Gminy Kamieniec Ząbkowicki w przeciągu tych ostatnich kilkunastu lat, która owocowała tym, że przede wszystkim udało się na nowo przywrócić stan własności tego obiektu bezpośrednim zarządom dla Gminy Kamieniec Ząbkowicki oraz podjąć bardzo trudne dzieło odbudowy całego założenia pałacowo - parkowego. Dla nas jako dla Gminy jest to też pewna szansa, gdyż każda Gmina szuka pewnej tzw. marki dla siebie i rozpoznawalności nie tylko w skali regionu, ale także i w skali szerszego umiejscowienia siebie w Polsce i Europie i niewątpliwie właśnie Pałac Marianny Orańskiej z jej historią, z tym co w sobie zawiera, ale z tym co jest tzw. materialną spuścizną po poprzednikach, ma dla nas jako mieszkańców Gminy Kamieniec Ząbkowicki i samej Gminy ogromną wartość i duże znaczenie, ale cieszę się że rok za rokiem, który upływał pokazywaliśmy jako samorząd naszej Gminy to, że tak niewielka społeczność przecież prawie 8 tysięczna może podjąć się nie tylko administrowania obiektem, ale realną jego odbudową w wielu obszarach i doprowadzeniem do tego, że obiekt i całe założenie jest już teraz w mojej ocenie, ale także wielu mieszkańców i osób które tutaj przyjeżdżają obiektem co najmniej wyjątkowym w skali regionu woj. dolnośląskiego, ale także i mam nadzieję w przeciągu kilunastu następnych lat nasze działania dla tego obiektu będą owocowały tym, że staniemy się sztandarowym obiektem na skalę naszego kraju - dodaje włodarz kamienieckiej gminy.

Konferencja dot. pozyskania Funduszy Norweskich przez Gminę Kamieniec Ząbkowicki [10 września] [video]:

em24.pl / UMiG Kamieniec Ząbkowicki

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Środki norweskie pozwolą na zmianę oblicza zewnętrznej części pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim [video]

  2022-09-27 21:21:57

  gość: ~TVP KZ

  Zapraszam wszystkich na DOŁY kamienieckie. Tam jest podsumowanie działalności władzy KZ!!! Pałac to drugorzędny temat i narzędzie do pudrowania rzeczywistości. Język przekazu wodza KZ jest bezzmiennie płytki i nic nie wnosi. Szablonowe malowanie trawy na zielono i sadzenie tulipanów bez tulipanów!

 • 2022-09-28 12:55:07

  gość: ~Sportowiec

  Zapraszam wszystkich na DOŁY kamienieckie. Tam jest podsumowanie działalności władzy KZ!!! Pałac to drugorzędny temat i narzędzie do pudrowania rzeczywistości. Język przekazu wodza KZ jest bezzmiennie płytki i nic nie wnosi. Szablonowe malowanie trawy na zielono i sadzenie tulipanów bez tulipanów!

 • 2022-09-29 21:36:25

  gość: ~Strongmen

  ostatnio dodany post

  Pięć gwiazdek dla inwestycji pod tytułem KAMIENIECKIE DOŁY! Kiedy gburmiszczu otwarcie? Oczywiście najpierw remont!

REKLAMA


REKLAMA