Express-Miejski.pl

Mieszkańcy Opolnicy doczekali się sieci wodociągowej [foto]

	Mieszkańcy Opolnicy doczekali się sieci wodociągowej

Mieszkańcy Opolnicy doczekali się sieci wodociągowej fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Spełniło się marzenie wielu mieszkańców Opolnicy. Dziś, po latach oczekiwania, sołectwo może w końcu cieszyć się z sieci wodociągowej.

6 sierpnia przy Punkcie Obsługi Ruchu Turystycznego w Opolnicy (gm. Bardo) miało miejsce oficjalne otwarcie sieci wodociągowej, którą wybudowano na terenie sołectwa. Mieszkańcy, którzy przybyli na uroczystość nie ukrywali, że dla wielu z nich to inwestycja, która w dużym stopniu wpłynie na komfort ich życia i codziennego funkcjonowania.

Temat budowy sieci wodociągowej w Opolnicy podnoszony był od wielu lat. Mówił o tym m.in. burmistrz Krzysztof Żegański. Włodarz podkreślał, że mieszkańcy zmuszeni byli czekać na inwestycję przez lata, a wynikało to głównie z braku odpowiednich naborów ze środków zewnętrznych. W międzyczasie na terenie sołectwa zrealizowano m.in. budowę Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego, obiektu, który pełni funkcję świetlicy wiejskiej oraz wyremontowano część dróg gminnych.

Budowa sieci wodociągowej była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość inwestycji wyniosła 2.898.365,64 zł natomiast kwota dofinansowania stanowi 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli 1.844.230,00 zł.

Jak podkreślał burmistrz Krzysztof Żegański, na terenie gminy jednocześnie trwa budowa sieci wodociągowej w Janowcu. Planowany termin zakończenia prac, to listopad 2022 roku. Dzięki realizacji tych dwóch niezbędnych inwestycji gmina Bardo będzie zwodociągowana już ponad 90 proc.

Po przemówieniach sołtys Joanny Wierusińskiej i burmistrza Krzysztofa Żegańskiego, na ręce przedstawicieli firm zaangażowanych w budowę sieci wodociągowej wręczono pamiątkowe tablice. Sołtys przekazując symboliczny upominek na ręce burmistrza i przewodniczącej rady miejskiej podziękowała samorządowcom za jednogłośną zgodę na realizację zadania.

Część oficjalną zakończyło symboliczne puszczenie wody z hydrantu zlokalizowanego w pobliżu Punktu Obsługi Ruchu Turystycznego. Dokonał go Lech Dębowski, jeden z mieszkańców.

Wykonawcą inwestycji w Opolnicy było Konsorcjum firm:

  1. Przedsiębiorstwem Wodno Melioracyjnym w Ząbkowicach Śląskich Sp. z o. o. , ul. Melioracyjna 3 , 57-200 Ząbkowice Śląskie , NIP: 8871167049 , REGON: 890337026 – Konsorcjant I , Lider Konsorcjum, Pełnomocnik,
  2.  „JATAX” Sp. z o.o. , ul. Świerkowa 24 , 57-300 Kłodzko , NIP: 8830014047 , REGON: 890228225 – Konsorcjant II,
  3. Zakład Inżynierii Sanitarnej „WINSAN” Lech Walkiewicz Zbigniew Warwarko Spółka Jawna , ul. 3 Maja 8B , 57-410 Ścinawka Średnia – Konsorcjant III

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA