Express-Miejski.pl

W Doboszowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne, a w Ożarach nowa świetlica wiejska

To w tym budynku ma powstać centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób starszych wymagających stałego pobytu

To w tym budynku ma powstać centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób starszych wymagających stałego pobytu fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

20 mln zł na trzy zadania w dwóch procesach – to wartość dofinansowania, jakie uzyskała Gmina Kamieniec Ząbkowicki z puli rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Ponad 15 mln zł z tej kwoty pochłonie realizacja strategicznego projektu gminy Kamieniec Ząbkowicki jakim jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy docelowej 5 MW. Więcej o realizacji tego zadania informowaliśmy w artykule pt. Gmina zbuduje własną farmę fotowoltaiczną, stanie się samowystarczalna i będzie sprzedawać energię [KLIK]
 
Kolejnych prawie 5 mln zł gmina Kamieniec Ząbkowicki otrzymała w ramach naboru dla gmin popegeerowskich. W ramach tych środków samorząd planuje zrealizować kolejne dwa zadania inwestycyjne. Pierwszym jest adaptacja budynku gminnego w Doboszowicach, gdzie powstać ma centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób starszych wymagających stałego pobytu. - W zmodernizowanym budynku znajdzie się miejsce do długoterminowego pobytu leczniczego do 30 pensjonariuszy wraz z zapleczem socjalnym kuchennym oraz usługami leczniczymi dla mieszkańców i punktem sklepowym. Budynek będzie również wyposażony w windę i część świetlicową. Odpowiednio zostanie też zagospodarowany teren wokół unowocześnionego obiektu - mówi burmistrz Marcin Czerniec.
 
Drugie zadanie inwestycyjne to budowa nowej świetlicy wiejskiej w Ożarach. - Stary budynek nie nadaje się już do bezpiecznego użytkowania, a jego kapitalny remont jest ekonomicznie nieuzasadniony. Wobec tego powstanie nowe miejsce spotkań i integracji naszej lokalnej społeczności - dodaje włodarz.

em24.pl / UMiG Kamieniec Ząbkowicki

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Doboszowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne, a w Ożarach nowa świetlica wiejska

  2022-08-01 15:57:04

  gość: ~Jan

  Świetny pomysł tym bardziej że społeczeństwo się starzeje, a ludzie muszą pracować żeby przeżyć więc nie mają możliwości opieki nad schorowanym członkiem rodziny nie dlatego że nie chcą dlatego że też muszą kupić opał żywność i popłacić rachunki

 • 2022-08-02 08:47:54

  gość: ~hmm

  Ciekawe jak to bedzie funkcjonowac ale pomysl calkiem ciekawy

 • 2022-08-02 14:55:52

  gość: ~zorro

  @~hmm
  Wpierw owczesny wójt wbrew woli mieszkańców przekazał budynek jakiejś fundacji,która miała przecież prowadzić taką placówkę.Przez kilka lat nic się nie działo , budynek niszczał aż nagle olśnienie . Pytajcie radni Czerńca co z fundacją , zrezygnowała , czy gmina wymówila umowę ? a może gmina pozyska kasę a fundacja zbierze śmietankę ?

 • 2023-06-22 12:55:49

  gość: ~Ewelina

  @~zorro
  , ale Ciebie popie**oliło. Trzeba było się uczyć. To byś spijał peowską śmietankę.

 • 2023-06-22 17:11:26

  gość: ~do Eweliny

  ostatnio dodany post

  @~Ewelina
  I co masz du..rna bzdziągwo do zarzucenia "zorro" napisał nie prawdę może ? Nie , ty zamiast milczeć musiałaś się odezwać teraz wszyscy w powiecie muszą wiedzieć ,ze jesteś idiotką.Ciebie tatuś musiał zrobić z nudów ,a mógł cie wbić w ściane ,miałby na czym czapkę zawiesić.

REKLAMA