Express-Miejski.pl

W budynku po byłym liceum powstanie inkubator przedsiębiorczości. Szukają wykonawcy

grafika ilustracyjna

grafika ilustracyjna fot.: UMiG Ziębice

Gmina Ziębice ogłosiła przetarg na przebudowę byłego budynku liceum przy ul. Kościuszki 15a na potrzeby infrastruktury biurowej przeznaczonej na potrzeby przedsiębiorców.

Utworzenie tzw. inkubatora przedsiębiorczości w Ziębicach współfinansowane jest ze środków unijnych w ramach projektu pt. „Utworzenie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców w Kłodzku, Ziębicach i Ząbkowicach Śląskich”.

Zakres prac przewidzianych dla Ziębic obejmuje kompleksową przebudowę budynku (m.in. modernizacja dachu, stolarki okiennej i drzwiowej oraz wszystkich instalacji w tym grzewczej) i utworzenie w nim pomieszczeń biurowych oraz szkoleniowo-konferencyjnych. Wszystkie sale zostaną także kompleksowo wyposażone, tak aby w jak najlepszy sposób umożliwić młodym przedsiębiorcom podejmowanie działalności gospodarczej. Zaplanowano także pomieszczenia socjalne oraz wspólny sekretariat wyposażony w urządzenia wielofunkcyjne.

Termin składania ofert: 4 lipca 2022 roku, godz. 9.00.

UMiG Ziębice

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W budynku po byłym liceum powstanie inkubator przedsiębiorczości. Szukają wykonawcy

  2022-06-20 14:04:58

  gość: ~pop

  Przedsiębiorcy na start.

 • 2022-06-20 14:23:15

  gość: ~takitam

  Ten nasz rząd to jednak idioci niczym komuniści kiedyś.

  Oni myślą (chociaż myślą, to za duże słowo) że ktokolwiek będzie właśnie tam rozpoczynała działalność gospodarczą.

  No przecież litość i trwoga.

  Nie wystarczy pokój w jakimś budynku żeby zacząć działalność gospodarczą polegającą na czymś innym niż zajmowanie się papierami, czyli .... praca biurowa, bo ... jak sobie wyobraża to tzw. władza w przypadku gdyby ktoś do prowadzenia działalności potrzebował budynku, pomieszczenia np. produkcyjnego czy magazynowego ?

  Poza tym, zazwyczaj mało kto (nawet jeśli to ma być tylko biuro) chce pracować w ogólnie pojętym kołchozie, czyli w jakimś wynajętym pokoiku.

  Działalność gospodarczą (czyli firmę) zakłada się po to żeby ją MIEĆ NA WŁASNOŚĆ, a nie żeby gnieździć się gdzieś u kogoś.

  Zaprawdę powiadam wam, że nawet jeśli to powstanie, to jedyne tego efekty będą takie, że zmarnowana zostanie kasa, po czym w tym idiotycznym inkubatorze siedzieć będą (jak na inkubator przystało) jakieś kwoki które będą tam zatrudnione do obsługi tego ustrojstwa.

  Będzie DOKŁADNIE TAK SAMO jak teraz w przypadku ziębickiego Centrum Informacji Turystycznej, czyli ..... będzie regularnie marnowany publiczny grosz na opłacanie tego idiotyzmu, bo tak jak w Ziębicach NIE MA jakichkolwiek atrakcji turystycznych, tak samo takich "atrakcji" nie będzie w tym inkubatorze.
  Za to znajdą się znajomi króliczka którzy będą tym ... zarządzać :)))

  Wszystko za wasze pieniądze Mili Państwo.

 • 2022-06-20 14:36:55

  gość: ~ziębiczanin

  @~takitam
  Ale może będzie biuro do wynajęcia w normalnych pieniądzach

 • 2022-06-20 14:50:11

  gość: ~takitam

  @~ziębiczanin

  Nie istniej coś takiego jak normalne pieniądze, czyli jeśli będzie tam taniej za wynajem, to znaczy że ktoś DOPŁACI do rynkowych cen, a tym kimś będziemy MY WSZYSCY, bo to my z naszych podatków będziemy przecie utrzymywać ten idiotyzm.

  Po prostu nie rozumiem, dlaczego państwo (czyli, my, czyli Ty też) ma dopłacać komuś do wynajmu czegokolwiek, tylko dlatego że ten ktoś chce założyć firmę.

  Przecież wystarczy NIE PRZESZKADZAĆ, czyli nie tworzyć durnego prawa (podatki i inne opłaty) które ogranicza przedsiębiorczość i .... NIE TRZEBA żadnych inkubatorów.

  Poza tym, piszesz że .... może będzie biuro do wynajęcia.

  OK, tyle tylko że JAKIEKOLWIEK biuro nie wytwarza przychodu i nie generuje zysku w oparciu o realny koszt wytworzenia czegokolwiek.
  Biura są (ogólnie) OD MIELENIA PAPIERAMI i jako takie niczego nie produkują.
  No chyba, że ktoś wynajmie tam pomieszczenie i założy np. firmę informatyczną, ale .... czy ktokolwiek zrobi to w .... Ziębicach ?
  Zresztą, .. nawet gdyby, to nadal nie widzę powodu dla którego ma do tego być dopłacane z moich pieniędzy, czyli z podatków.

 • 2022-06-20 17:46:35

  gość: ~On

  @~takitam
  Co ty się tych Ziębic czepiles, popstrz do okola ile niepotrzebnych sie robi rzeczy a ty tylko Ziębice. Widac masz mocny uraz psychiczny do tego miasta

 • 2022-06-20 20:10:53

  gość: ~takitam

  @~On

  Jedno nie wyklucza drugiego, czyli fakt że dookoła robi się mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, nie oznacza że w Ziębicach robi się ich mniej.

  Co do urazu do miasta, to ... JA NIE MAM URAZU do jakiegokolwiek miasta, ba jak można mieć uraz do miasta ?

  Mam za to uraz do głupoty rządzących, bez względu na proweniencję polityczną.

 • 2022-06-21 15:51:03

  gość: ~On

  @~takitam
  I jeszcze sam sobie dajesz plusy brawo ty!!!

 • 2022-06-20 15:49:12

  gość: ~Toy

  Po co to ludzie tu są przedsiębiorczy śmieci do lasu albo byle gdzie ...... Gmina tego nie pilnuje

 • 2022-06-20 17:08:38

  gość: ~Ja

  A zaraz hala i stop bo na nic innego przez długie lata Gminy stać nie będzie

 • 2022-06-20 19:08:57

  gość: ~kika

  @~Ja Hali nie będzie. Piniążków brak

 • 2022-06-21 09:36:00

  gość: ~ja

  @~Ja

  Nie ma pieniędzy na halę? Przecież dwa dofinansowania potężne na to dostali, co Ty bredzisz

 • 2022-06-21 14:00:10

  gość: ~Ja

  @~ja
  A jakie jeśli można wiedzieć?

 • 2022-06-20 22:21:56

  gość: ~Autor

  Tworzą jakieś głupie inkubatory zamiast zmienić ulgi podatkowe dla pracodawców i obniżyć składki za pracownika wtedy pracodawcę stać samemu postawić obiekt i dać więcej zarobić pracownikowi tylko że ten kraj pisowski chce mieć wszystko pod kontrolą jak komuchy państwo policyjne i tyle

 • 2022-06-21 21:48:06

  gość: ~Hah

  Halo halo a co z Ukraińcami mieszkającymi tam haha wy...bia na Ukrainę

 • 2022-06-24 09:20:16

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Hah

  ... hmmm .... albo już ich nie ma, albo .... będzie to SPORY KŁOPOT, bo jak powiedzieć tym ludziom, że od dzisiaj na bruk ?

  Zresztą, akurat Ziębice i tak są w tej "szczęśliwej" sytuacji, że Ukraińców umieścili w tym nieużytkowanym budynku.

  Natomiast po internetach chodzą filmiki, że wszędzie tam gdzie zakwaterowali Ukraińców we wszelkich pensjonatach, hotelach, zajazdach i innych takich, JUŻ TERAZ jest cyrk, bo zaczął się sezon wczasowy, więc właściciele tych lokali po prostu zapowiedzieli, że WSZYSCY Ukraińcy mają sobie znaleźć inne lokum, bo dobre serce dobrym sercem, ale oni muszą zarabiać ma życie, a państwo przestało płacić za zakwaterowanie Ukraińców.

  Tak że już za chwilę możemy się spodziewać tzw. reportaży ze scenami jak setki Ukraińców chcąc nie chcąc MUSZĄ opuścić te wszystkie ośrodki wczasowe i albo wrócić na Ukrainę, albo .... pod most ?

  Zresztą nawet gdyby państwo polskie nadal płaciło właścicielom tych wszystkich pensjonatów i ośrodków wczasowych za dalszy pobyt Ukraińców, to i tak ci właściciele raczej nie mogą sobie na to pozwolić, bo raz że takie opłaty są na granicy opłacalności, a dwa, że długotrwałe wyłączenie takich obiektów z rynku turystycznego spowodowałoby praktycznie TRWAŁE ich wyłączenie z obiegu, więc nawet gdyby np. po kilku latach sytuacja wróciła do normy (nie ma wojny, Ukraińcy wracają) to firma miałaby BARDZO DUŻY kłopot z powrotem na rynek usług turystycznych, bo musiałaby starować praktycznie od zera, a że rynek nie znosi próżni, to zapewne w tzw. międzyczasie, pozycja tych firm na tym rynku byłaby ŻADNA, a ich miejsce już dawno wypełniłyby inne firmy, więc gdyby nawet wróciły do obiegu, to ..... na 90% nie zaistniałyby ponownie i najzwyczajniej w świecie musiałyby ogłosić upadłość.
  Każdy zdrowo myślący właściciel takiej firmy NIE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ na takie coś, no chyba, że dla niego ważniejsza jest pomoc Ukraińcom niż byt własnej rodziny.

  Na "szczęście" w Ziębicach NIE MA żadnego takiego ośrodka prywatnego, bo po prostu TU NIE MA NIC co przyciągnęłoby ewentualnych turystów.

  Za to jest ...."niezwykle potrzebne" ... Centrum Informacji turystycznej :)))

REKLAMA