Express-Miejski.pl

Studencki nobel dla pochodzącego z Tarnowa Kacpra Prokopa [video]

Kacper Prokop laureatem ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel fot.: UWr

Pochodzący z Tarnowa (gm. Ząbkowice Śląskie) Kacper Prokop został laureatem ogólnopolskiego konkursu Studencki Nobel organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Mężczyzna został laureatem w kategorii: Nauki Przyrodnicze i Energetyka i znalazł się w gronie najlepszych dziewięciu studentek i studentów z całej Polski.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach – zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Laureatów wyłania Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni wyższych. Komisja bierze pod uwagę udział w konkursach, działanie w ramach projektów badawczych, udział w konferencjach, publikacje itp. W tym roku do konkursu zgłosiło się 420 osób.

W 2019 roku Kacper Prokop został finalistą „Złotego Medalu Chemii” za najlepszą pracę licencjacką, a w 2021 roku otrzymał stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za znaczące osiągnięcia.

Materiał z Kacprem Prokopem przygotowany przez redakcję Echo24:

em24.pl / UWr

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA