Express-Miejski.pl

Wyniki II Powiatowego Konkursu Historycznego pn. „Kapsuła czasu”

Uczestnikom rozdano dyplomy i nagrody, a ich opiekunom podziękowania fot.: SP im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach odbył się II Powiatowy Konkurs Historyczny „Kapsuła czasu” pod patronatem szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Miał on mijejsce 14 maja. Honorowy patronat nad konkursem objął szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Michał Dworczyk, który również ufundował atrakcyjne nagrody dla uczestników.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Dynastia Jagiellonów”Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. Do pracy w Komisji konkursowej organizatorzy zaprosili Bogdana Tułę – dyrektora Biura Poselskiego posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Marcina Gwoździa oraz Magdalenę Tęsną-Pitner -sekretarza Gminy Ciepłowody.

Konkurs składał się z trzech etapów. Podczas I etapu zostały zaprezentowane przez każdego uczestnika filmiki/prezentacje o wybranej kobiecie z dynastii Jagiellonów. Komisja konkursowa obejrzała i oceniła przygotowane prace konkursowe uwzględniając: stopień popularności wybranej kobiety z dynastii Jagiellonów, ilość i jakość przedstawionych informacji oraz sposób jej zaprezentowania.

Następnie organizatorzy zaprosili uczniów do udziału w etapie II, polegającym na rozwiązywaniu testu wiedzy. III etap konkursu polegał na rozpoznaniu 5 władców przedstawionych na portretach. Po wykonaniu tego zadania zostały zsumowane punkty uzyskane przez uczestników w kolejnych etapach i wyłonieni zostali zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce: Michał Opyc - SP im. A.Mickiewicza w Ciepłowodach,
II miejsce: Aleksandra Zapotoczna - SP im. A.Mickiewicza w Ciepłowodach,
III miejsce: Kinga Kalisz ZSP w Bardzie z filią w Przyłęku,
IV miejsce: Małgorzata Pietrykiewicz - SP im. A.Mickiewicza w Ciepłowodach.

Przewodniczący Komisji Konkursowej Bogdan Tuła oraz Magdalena Tęsna-Pitner wraz z Beatą Lupą – dyrektorem SP im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach rozdali dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla ich opiekunów.

- Uczniom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów, a opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu. Panu Michałowi Dworczykowi - Szefowi Kancelarii prezesa Rady Ministrów składamy podziękowanie za objęcie organizowanego w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Ciepłowodach II Powiatowego Konkursu Historycznego „Kapsuła czasu” honorowym patronatem i ufundowanie nagród dla uczestników konkursu - mówili organizatorzy.

SP w Ciepłowodach / Magdalena Cieślachowska i Elżbieta Krawczyk

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA