Express-Miejski.pl

Pomoc dla pogorzelców z Barda. Uruchomiono zrzutkę i zebrano już ponad 21 tys. zł

Pożar zabytkowej kamienicy przy ul. Głównej w Bardzie. Dach nad głową straciło kilkanaście osób fot.: OSP Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Bardo zorganizowała zrzutkę dla pogorzelców w Bardzie. Niektórzy z nich w wyniku pożaru zaledwie w ciągu chwili stracili swój cały dobytek, inni jego znaczną część.

Do pożaru zabytkowej kamienicy przy ul. Głównej 6 w Bardzie doszło 17 kwietnia około godz. 5.30. Więcej o zdarzeniu informowaliśmy tutaj [KLIK]. Decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego obiekt nie nadaje się do zamieszkania - pomieszczenia ulokowane w górnej części obiektu uległy doszczętnemu spaleniu, pozostałe zostały zalane podczas trwającej kilka godzin akcji gaśniczej.

Gmina Bardo zapewniła mieszkańcom spalonej kamienicy tymczasowe lokum w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Część z nich znalazło schronienie u rodziny i bliskich. Zorganizowano też zbiórkę ubrań i podstawowych środków higieny osobistej. Można je dostarczać do Centrum Kultury i Biblioteki w Bardzie (CKiB). Od wczoraj aktywna jest także zbiórka finansowa dla pogorzelców. Jej organizatorem i zarazem koordynatorem jest Alesandra Wąsowicz, dyrektor CKiB.

W ciągu kilkudziesięciu godzin zebrano ponad 21 tysięcy złotych. Choć zbiórka środków na portalu zrzutka.pl posiada jeszcze status niezweryfikowanej to urzędnicy zapewniają, że jej weryfikacja jest tylko kwestią czasu. Niezbędne dokumenty zostały już przesłane, podobnie jak przelew weryfikacyjny.

POMOC DLA POGORZELCÓW W BARDZIE NA PORTALU ZRZUTKA.PL [KLIK]

[AKTUALIZACJA, 19.04, 16.30]: Ze względów prawno-formalnych prowadzenie zbiórki przejęła Parafia NNMP w Bardzie. Zrzutka posiada już status zweryfikowanej.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pomoc dla pogorzelców z Barda. Uruchomiono zrzutkę i zebrano już ponad 20 tys. zł

    2021-04-18 18:15:59

    gość: ~XXX

    ostatnio dodany post

    Wpłaciłam i zachęcam. Pomagajmy sobie nawzajem. Sytuacja losowa, w której niektórzy ludzie stracili wszystko, co mieli.

REKLAMA