Express-Miejski.pl

Urząd Stanu Cywilnego w Bardzie nieczynny. Część obowiązków przejmuje USC w Ząbkowicach Śląskich

Urząd Stanu Cywilnego działający w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie będzie nieczynny przez dwa tygodnie fot.: em24.pl

Zaistniała sytuacja podyktowana jest skierowaniem pracowników Urzędu Stanu Cywilnego w Bardzie na kwarantannę oraz izolację domową w okresie od 12 do 26 kwietnia.

W związku z tym, w powyższym okresie wszelkie sprawy dotyczące rejestracji stanu cywilnego w tym: urodzeń, małżeństw i zgonów realizowane mieszkańcy gminy Bardo będą mogli zrealizować w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ząbkowicach Śląskich, znajdującym się w siedzibie urzędu miejskiego przy ul 1. Maja 15.

Wszelkie sprawy dotyczące wydania odpisów aktów urodzeń, małżeństw i zgonów oraz złożenia wniosków o wydanie dowodów osobistych mogą być realizowane w najdogodniejszym dla Państwa Urzędzie Stanu Cywilnego na terenie całego kraju – innym niż Urząd Stanu Cywilnego w Bardzie.

Powyższe ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Stanu Cywilnego w Bardzie wynikają z Zarządzenia Nr 142 z dnia 9 kwietnia 2021 r. Wojewody Dolnośląskiego w sprawie powierzenia wykonywania zadań administracji publicznej.

Władze gminy Bardo przepraszają za wszelkie niedogodności.

Pozostałe referaty urzędu funkcjonują tak jak dotychczas w okresie pandemii. Część urzędników pracuje stacjonarnie, część powierzone im obowiązki wykonuje w ramach pracy zdalnej poza siedzibą urzędu. Ze względu na pandemię wszystkich interesantów zachęca się do kontaktu telefonicznego pod numerem 74 8 171 478 (e-mail: umig@bardo.pl) oraz załatwianie spraw drogą e-mailową.

em24.pl / UMiG Bardo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA