Express-Miejski.pl

Formalne porządki w oświacie

zdjęcie ilustracyjne fot.: Stan

W Kamieńcu Ząbkowickim łączą przedszkole i szkołę w jeden zespół, a także porządkują nazewnictwo placówek oświatowych. Zmiany wejdą w życie od nowego roku szkolnego.

Podczas marcowej sesji korespondencyjnej rada miejska podjęła uchwały w tej sprawie.

Aktualnie w Kamieńcu Ząbkowickim działają cztery placówki edukacyjne dla których organem prowadzącym jest gmina Kamieniec Ząbkowicki. To dwa przedszkola i dwie szkoły podstawowe. Od nowego roku szkolnego Przedszkole nr 1 Baśniowa Kraina i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego zlokalizowane w dolnej części miejscowości nie będą osobnymi placówkami edukacyjnymi, a zostaną połączone w jeden „organizm” nazwany Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 dyrekcja będzie składała się z dyrektora i wicedyrektora, a połączenie dwóch osobnych placówek w jeden zespół ma m.in. usprawnić przepływ informacji i ułatwić przygotowywanie arkusza organizacyjnego szkoły. Główna siedziba Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 będzie mieściła się przy ul. Zamkowej 4, jednak dzieci w wieku przedszkolnym nadal będą uczęszczały do obiektu przy ul. Złotostockiej.

Kosmetyczna zmiana będzie natomiast miała miejsce jeśli chodzi o przedszkole i szkołę zlokalizowaną w górnej części miasta. Aktualna nazwa Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim jest od 1 września 2019 roku nieadekwatna do prowadzonej w niej edukacji, gdyż w jej skład wchodzi tylko Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II i Przedszkole Samorządowe nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Od września 2021 roku obie placówki będą tworzyły Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Edukacja zarówno w placówce przedszkolnej, jak i szkolnej również będzie odbywać się w tych samych budynkach co dotychczas.

em24pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Formalne porządki w oświacie

  2021-04-09 19:57:55

  gość: ~Kz

  A ja się pytam jak wygląda dostępność hali sportowej przy "dawnym" gimnazjum dla sportowców z naszej Gminy? Jak wygląda sytuacja z komfortem użytkowania tejże przedmiotowej hali?

 • 2021-04-10 13:44:11

  gość: ~POLAK

  OBIEKTY SPORTOWE ZAMKNIETE NA DZIESIEC SPUSTOW!!!!!!!! PANDEMIA!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2021-05-13 16:21:49

  gość: ~pro

  ostatnio dodany post

  @~POLAK
  Jemu ta pandemia qr..a z nieba spadła,ma wyj... nawszystko i wszystkich

REKLAMA