Express-Miejski.pl

Spękane pobocza, ogromne dziury - piszą Czytelnicy. DSDiK zapewnia: będzie remont

Fatalny stan drogi wojewódzkiej nr 390 między Sosnową a Płonicą fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Czytelnicy skarżą się na fatalny stan drogi wojewódzkiej nr 390 na odcinku między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem. DSDiK obiecuje remont i to jeszcze w tym roku.

Na około trzykilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej pomiędzy Sosnową a Płonicą występują spore wybrzuszenia i wgłębienia, które utrudniają ruch. Spękany na poboczach asfalt i spore dziury są dużym zagrożeniem dla kierowców, szczególnie po zmroku. Na trasie ustawiono co prawda znaki ostrzegawcze oraz te nakazujące ograniczenie prędkości, a także seperatory ruchu, ale Czytelnicy pytają, czy przewidywany jest gruntowny remont tego odcinka.

- W związku z degradacją drogi wojewódzkiej nr 390 pomiędzy miejscowościami Sosnowa - Płonica już 27 stycznia wprowadzono w tym miejscu oznakowanie awaryjne ustawiając znaki stopniowo ograniczające dopuszczalną maksymalną prędkość do 60 km/h oraz 40 km/h, a także wprowadzając znaki ostrzegawcze o nierównej drodze oraz jednostronnym zwężeniu w miejscach uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo ustawione separatory ruchu zostały umieszczone wybiórczo w miejscach szczególnie niebezpiecznych, które z uwagi na uszkodzenia nawierzchni mogły stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu kołowego - informuje Tadeusz Sroka, dyrektor do spraw utrzymania ruchu w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Jak dodaje, jest to rozwiązanie tymczasowe. Naprawy cząstkowe na tym fragmencie drogi wojewódzkiej ze względu na wielkość uszkodzeń mijają się z celem i potrzebny jest gruntowny remont odcinka. - Nastąpi on jeszcze w 2021 roku - zapewnia.

Na uszkodzonym fragmencie drogi część prac w ostatnim czasie wykonał także Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich. - W celu powstrzymania dalszej degradacji odcinka drogi i niszczenia jej korpusu, w ramach robót utrzymaniowych oczyszczone i pogłębione zostały przydrożne rowy odprowadzające wodę opadową, gdyż to między innymi woda była tu czynnikiem szkodliwym i spowodowała tak spore uszkodzenia jezdni - mówi Stanisław Jurcewicz, dyrektor ZDP. Nie potrafi jednak wskazać kiedy dokładnie nastąpi kompleksowy remont odcinka. - Starosta wystąpił pisemnie do DSDiK z wnioskiem o jak najszybsze przeprowadzenie prac. Ich zakres, termin realizacji oraz sfinansowanie remontu zależy już tylko od tej instytucji - wskazuje Jurcewicz.

Kierowcom podróżującym więc tą trasą pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

em24.pl

12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Spękane pobocza, ogromne dziury - piszą Czytelnicy. DSDiK zapewnia: będzie remont

  2021-04-07 09:52:31

  gość: ~Mieszkaniec

  W końcu . Zamiast słuchać ludzi którzy komentowali stan tej drogi od roku to nie było by takich nagłych rozczarowań A dsdik miała by pieniądze w budżecie już przygotowane . Starosta mógł wystąpić pisemnie już rok temu o co apelowałem w komentarzach pod artykułami na express miejski . Co tylko potwierdza moje zdanie że nasi urzędnicy mogą chociaż pismo napisać . Mimo wszystko super to wiadomość że nastawieni są na gruntowny remont . A naszym urzędnikom życzę otwartych oczu i uszu na ludzi . Pozdrawiam serdecznie

 • 2021-04-07 10:20:02

  gość: ~realista

  Spokojnie, w lipcu się nagle okaże, że nie ma wykonawcy, albo przez pandemię nie mogą zrealizować remontu, bo coś tam, coś tam i się przeciągnie temat na przyszły rok, a po zimie drogę zamkną i dojazd będzie przez Ożary i Mąkolno :)

 • 2021-04-07 11:11:33

  gość: ~Jola

  W całym powiecie jest to samo zarząd dróg u nas to masakra niczym się nie interesują drogi w powiecie to tragedia

 • 2021-04-07 13:18:58

  gość: ~Ja

  @~Jola
  W gminie Ząbkowice też nie lepiej.

 • 2021-04-07 13:18:11

  gość: ~mieszkaniec

  wieczny karierowicz-mały Stasiu,faktycznie olewa stan dróg,dla niego najważniejsze są wytyczne od -młodego Gomułki-albo od Sutryka no i ważne jeszcze jest,aby kasa się zgadzała co miesiąc

 • 2021-04-07 14:00:35

  gość: ~WRC 1967

  Przejechać się tą drogą do Złotego Stoku kilka razy, i trzeba ustawiać zbieżność kół.

 • 2021-04-07 15:11:26

  gość: ~krem

  pis daje milioy na jakies prace na zamku w kamiencu a czlowiek normalnie z tego kamienca do sasiedniej miejscowosci dojechac nie moze - normalna droga tylko do zabkowic a do klodzka to chyba przez zabkowice jak sie nie chce auta rozwalic

 • 2021-04-07 19:19:11

  gość: ~mnm

  @~krem w Kamieńcu to widać jak są z dyżym sensem wykorzystywane środki na remont pałacu. Ale ruiny zamku w Zabkowicach juz nigdy nie będa zamkiem a tez tam idą nie małe środki. PO CO?

 • 2021-04-07 21:31:42

  gość: ~Zamek

  @~mnm
  Bo Pan Orzeszek chce mieć swój Zamek koniec kropka.

 • 2021-04-07 16:18:39

  gość: ~Xxx

  Te drogi to chyba były lepsze 100lat temu burdel w tych Ząbkowicach nic więcej mają wszystko gdzieś

 • 2021-04-07 19:14:31

  gość: ~Marzec

  Pani klasyk z PO mówiła tak. " dziury w drodze , jakie dziury , dziura jest wtedy jak jest na wylot" . Pamiętacie tą Pania.

 • 2021-04-08 15:13:14

  gość: ~Leszek B

  ostatnio dodany post

  Zima się skończyła ktoś pozamiatał kawałek ulicy jodłowej,a piach kutry zmieciono wysypano na moim trawniku bardz nieładnie zwykła chamówa tak się nie robi mam zdjęcie chciałbym je pokazać.niedlugo wyrośnie trawa i trzeba będzie kosić trawnik.niech ktoś kto zamiatał niech to posprząta tak się nie robi zapraszam ekipę sprzątająca nie róbcie Hamswa bo to nie tedy droga

REKLAMA