Express-Miejski.pl

Znęcał się nad swoim ojcem. Groził, że go zabije. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

35-letni mieszkaniec gminy Złoty Stok znęcał się nad swoim ojcem. Wymachując przed nim nożem groził, że go zabije. Trafił już za kratki. Spędzi tam najbliższe 3 miesiące.

Zatrzymanie krewkiego syna miało miejsce 17 lutego w jednej z wiosek na terenie gminy Złoty Stok. - 35-latek, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, był agresywny wobec swojego ojca. Trzymał nóż, groził ojcu i chciał go nim dźgnąć. Po wykonaniu badania alkomatem okazało się, że miał 1.4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje Ilona Golec, oficer prasowy w ząbkowickiej policji. Mundurowi zatrzymali 35-latka, przewieźli do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i sporządzili wniosek o niebieską kartę.

19 lutego Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Ślaskich zastosował wobec 35-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - Mężczyzna jest podejrzewany o znęczanie się fizyczne i psychiczne nad swoim ojcem. W czasie, gdy był pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, używał wobec ojca słów wulgarnych, groził mu pozbawieniem życia, wyganiał go z domu, a w czasie awantur groził mu i wymachiwał nożem - dodaje policjantka.

Za znęcanie się i groźby kodeks karny przewiduje karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA